• Podcasty
  • Bezpečný průvodce džunglí zločinu
Bezpečný průvodce džunglí zločinu
17. červen 2022

Poslechněte si podcast: Nechlubte se na sociálních sítích, že si užíváte dovolené. Zvete domů zloděje

Chystáte se na dovolenou? Pak je dobré vědět, že každá informace třeba na sociálních sítích může lákat k návštěvě zloděje, protože vědí, že nejste doma. A právě takovým případům se budeme věnovat.

04:59

Bezpečný průvodce džunglí zločinu

Vydává: Český rozhlas

S policejními preventisty si na příkladu reálného zločinu řekneme, jak se nestát jeho obětí.

Web

Před týdnem 05:00

Podvodníci na internetu vyhlížejí své oběti bez ohledu na jejich věk

S policejními preventisty krajského ředitelství v Ostravě se zaměříme na podvodníky, kteří se vůbec neptají na váš věk, umí se pohotově zaměřit na mladé lidi a jinou cestou zase na seniory.

Před 2 týdny 05:01

Nečekané problémy při jízdě po dálnici. Opravdu víte, co máte v nouzi dělat?

Seznámíme vás s klasickými problémy na dálnici, například co dělat, když se stanete součástí dopravní nehody a nemůžete pokračovat v jízdě anebo když se na vás lepí agresivní spěchající řidič.

28. říjen 2022 05:00

Jak se vyhnout nepříjemnostem působených svátečními řidiči nebo zloději během Dušiček

Spousta lidí se v těchto dnech vypraví na hřbitovy uctít památku zesnulých. Přijíždějí auty anebo přicházejí za tmy pěšky. A nás zajímalo, na co si dát pozor, jaká nebezpečí na nás číhají a jak předejít dopravním nehodám, popřípadě setkání se zloději, kteří obvykle u hřbitovů čekají na svou příležitost.

21. říjen 2022 04:53

Vykradačům chatek začíná sezóna. Nájezdům zlodějů se ale dá velmi aktivně bránit

Podzim a zima jsou každoročně obdobím vhodným pro vykrádání zahradních chatek. Majitelé mají po sezóně, a tak jsou zahrádky, chatky i chaloupky opuštěné. A nás zajímalo jak se náhodným nájezdům zlodějů aktivně bránit.

14. říjen 2022 04:55

Chodci na neosvětlených silnicích a jejich viditelnost

Budeme se zabývat viditelností chodců na neosvětlených silnicích, tedy co udělat, čím se vybavit, aby vás řidič uviděl z co největší a nejbezpečnější vzdálenosti.

7. říjen 2022 04:53

Preventivní rádce pro bezpečný život. Proč nesdílet intimitu v online prostoru

Bezpečný průvodce džunglí zločinu se tentokrát zaměří na důvěru k partnerovi, se kterým si pořídíte intimní fotografie. Může se totiž stát, že když se s ním rozejdete, tak vás začne nejen vydírat, ale začne vám škodit zveřejněním takových snímků třeba na internetových stránkách.

23. září 2022 04:24

Zpronevěra dědictví. Co se stane, když vyberete zesnulému úspory ještě před dědickým řízením

Seznámíme vás s případem mladé ženy, která po smrti své matky vybrala z banky její úspory, i když dědické řízení za účasti notáře zatím vůbec neproběhlo. A nás zajímalo do jakých problémů se může dostat do té doby bezúhonný pozůstalý.

16. září 2022 04:58

Podivní prodejci, kteří vám vnutí zboží aniž ho chcete, a pak vás okradou anebo vydírají

Spolu s policejní preventistkou Pavlou Welnovou se budeme zabývat případem 75letého muže, který se setkal s neodbytným prodejcem a zlodějem v jedné osobě.

9. září 2022 05:01

Nebezpečí, která číhají na děti cestou do školy

Děti patří k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu. Nemají odhad jako dospělí, a tak vběhnou na silnici, protože si myslí, že to ještě stihnou. Hrozí jim ale více nebezpečí, to když je někdo cestou do školy i ze školy někdo ohrožuje, sleduje, pronásleduje. Jak dětem vysvětlit, co mají dělat, aby přišly ze školy zdraví, tak na to se zaměříme dnes.

2. září 2022 04:54

Nebezpečí, které číhá na chodce na vozovkách a na přechodech

Zaměříme se na děti i dospělé, kteří chtějí bezpečně přejít vozovku. Zajímalo nás, na co si dávat pozor a jak se na cestách bez rizika střetu s autem pohybovat.