• Podcasty
  • S Arenbergerem nejen o medicíně
S Arenbergerem nejen o medicíně
19. duben 2023

Poslechněte si podcast: Nebojte se zeptat svého gynekologa na menopauzu, radí docent Tomáš Fait

Menopauza není pauza. O tom nás přesvědčí docent Tomáš Fait. Tvrdí, že moderní hormonální substituce neublíží a pomáhá předcházet zbytečným zdravotním komplikacím.

28:12

S Arenbergerem nejen o medicíně

Vydává: Český rozhlas

Podcast připravuje profesor MUDr. Petr Arenberger a vzniká ve spolupráci s Českou lékařskou společností a Českým rozhlasem. S významnými lékaři přibližuje medicínská témata vědecko-populárním způsobem.

Web

Před dvěma dny 24:08

Také se váš pes ve spánku směje?

Asi si mu něco vtipného zdá. A co vy? Létáte ve snech jako volní ptáci a nevíte, jak po probuzení přestat? Skončili jste někdy v noci na okenním parapetu a těsně před startem do neznáma jste se probudili? Co je to REM spánek? Chrápe váš partner a je mu nějak pomoci?

Před týdnem 23:46

Je potřeba u porodu lékař?

Každé malé dítě vám řekne, že je to nesmysl, protože děti přece nosí čáp. Přesto jsme si ale v minulosti zvykli, že se při tom lékař vyskytuje. Je to ale opravdu potřeba?

Před 2 týdny 21:35

Obsílka nemusí být jen od soudu

Jste v nejlepších letech a objevíte ve schránce dopis, který vás nepotěší? Občas se to stane. Přitom potěšení by přece jen na vaší straně mělo být. Možná vás právě pan docent Suchánek nebo někdo z jeho kolegů zve k sobě. Ale nebude se podle očekávání jednat o dlouhý pohled do očí. Dlouhý možná ještě ano, ale do očí spíš ne.

Před 3 týdny 26:19

Už zase musíte? Chce to prevenci

Pánové, na slovíčko. Zvětšená prostata přitlačí močovou trubici tak, že zabrání úplnému vyprázdnění močového měchýře, a proto se toaleta stává stále více oblíbenou místností. Chce to odborníka, který vyšetří a nasadí správnou léčbu. A také zachytí včas případnou rakovinu.

3. květen 2023 19:01

Více potu na cvičišti, méně …

Také znáte to oblíbené rčení vojenských velitelů? A pokud bylo potu méně, pak se voják na bojišti neobejde bez týmu mého hosta z Oddělení hematologie a krevní transfuze.

26. duben 2023 23:04

Příteli chvátej SOS, ať jsem i zítra čím jsem dnes

Chvátáte? Pokud podle písně Můj čas ze seriálu Sanitka, pak jedete k MUDr. Janě Šeblové správným směrem.

13. duben 2023 24:32

Docent Pavel Studený vrací zrak těm, kteří o něj přišli

Host dnešního podcastu docent Pavel Studený zná všechny taje lidského oka.

5. duben 2023 21:00

Docent Roman Šmucler umí i krásné zuby

V naší republice není moc lidí, kteří by neznali docenta Romana Šmuclera. Začínal jako moderátor v Českém rozhlasu a postupně prošel Českou televizí, TV Nova i Prima. Je autorem námětu na „svůj“ pořad Tabu.

29. březen 2023 25:12

Profesor Calda vidí dobře i tam, kde je úplná tma

Profesor Calda prohlédne dítě už tehdy, když je mu ještě méně než mu může být.