Epizoda 221. leden 2022

Poslechněte si podcast: Ne zas tak úplně Spolu. Předvolební koalice zatím regiony nepřesvědčila

Článek Michaely Rambouskové: Historické křivdy, osobní nevraživost, ale i vazby s jinými partnery. Kandidátky koalice Spolu v mnoha krajských městech i přes přání centrál nevzniknou.

08:32

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 206Dnes 07:10

Komentář: Svět potřebuje revoluci obnovitelných zdrojů

António Guterres, Generální tajemník OSN: Jediná cesta k energetické bezpečnosti, stabilním cenám elektřiny, prosperitě a planetě, na které se dá žít, vede přes odmítnutí fosilních paliv a urychlený přechod k obnovitelným zdrojům.

Epizoda 203Dnes 18:25

V Česku se mění počasí nejvíc za mnoho staletí. Ovlivní to život každého

Analýza Tomáše Svobody: Česko vinou klimatické změny zažívá největší zkázu lesů za poslední dvě staletí. Přibývá tropických dní. Období veder i suché etapy budou podle klimatologů častější. Stát ovšem na změny dál reaguje ospale.

Epizoda 205Dnes 07:22

Podezřelá reklama na Čapím hnízdě. Pět pochybností, které policie znala

Článek Tomáše Perglera. Firmy z Agrofertu platily vysoké částky za reklamu na Čapím hnízdě, i když to ekonomicky nedávalo smysl. Přesto chce policie případ odložit.

Epizoda 204Včera 15:06

Instagramová krása. Děti chtějí být dokonalé, vede to k depresi a bulimii

Analýza Petra Juny. Sociální sítě mohou být pro některé děti velmi škodlivé a nebezpečné. Průzkum odborníků ukázal, že děti v touze po „přefiltrované“ dokonalosti svých vrstevníků nezdravě hubnou, v horším případě zahánějí úzkosti pitím.

Epizoda 202Včera 05:59

Sebral jsem stříbro v opuštěném domě, přiznal český dobrovolník na Ukrajině

Článek Jana Nováka a Daryny Dziuby: Seznam Zprávy kontaktovaly bývalého vojáka, který jako dobrovolník upadl na Ukrajině v podezření, že kradl v opuštěných domech.

Epizoda 197Včera 18:54

Barrandovský most jako důkaz, že autům města ustupují až příliš

Analýza Petera Bednára: Obávaná rekonstrukce Barrandovského mostu připomněla, jaké chyby se při plánování měst a dopravy dělají už sto let. „Než se město pro auta postaví, musí se pro ně vybourat.“

Epizoda 201Před dvěma dny 07:28

Stahuje se Kaczyński ze scény? Jen cvičí své „delfíny“, píše se v Polsku

Článek Filipa Harzera. Jarosław Kaczyński v týdnu jen tak mimochodem oznámil, že končí ve funkci vicepremiéra. Nejvlivnější polský politik ale zatím neodchází, nemá totiž jasného nástupce a chce si udržet moc i po volbách 2023.

Epizoda 196Před dvěma dny 08:22

Ambasáda v USA chátrá. Státu hrozí stavitelský debakl za stamiliony

Článek Terezy Šídlové. Ministerstvo zahraničí má v cizině rozjeté projekty rekonstrukcí ambasád celkově za miliardu korun. Všechny ale provázejí průtahy a tím i prodražování.

Epizoda 201Před dvěma dny 06:49

Jak se naučit dobře vyjednávat? Zajděte si nejdřív na pizzu

Komentář Miloše Čermáka. Základem úspěchu je dohodnout se na tom, jak velký koláč si budeme dělit.

Epizoda 199Před třemi dny 12:53

Pod čarou: Psychické potíže nejsou móda ani obdivuhodná zajímavost

Newsletter Matouše Hrdiny: Z duševních poruch a nemocí už naštěstí spadla velká část stigmat a jsou stále častějším předmětem veřejné debaty. To je jistě správné. Spolu s tím se ale z mentálního zdraví stal v mnoha ohledech dobře zpeněžitelný artikl a módní trend. Dnešní Pod čarou je tedy o tom, proč by psychické problémy neměly být příležitostí k výdělku ani inspirativním rysem osobnosti.