- Podcasty
- Názory a argumenty
Poslechněte si podcast: Jan Fingerland: Syrské Aleppo? Teď všichni míří na všechny
V okamžiku, kdy začalo platit příměří mezi Izraelem a Hizballáhem, rozběhly se boje v severozápadní Sýrii. Není to časová shoda, ale logický důsledek. Situace je ovšem tak složitá, že ji nejpřesněji popsal jeden novinový karikaturista, na jehož obrázku dvacet různých postav míří jedna na druhou, každou rukou na někoho jiného.
Názory a argumenty
Každý den pohled pod povrch událostí doma i ve světě. Komentáře, analýzy. Informace, rozhovory a debaty.
Jan Fingerland: Korea zavrávorala, ale neupadla
Letošní zpráva o politických transformacích, kterou vydala Bertelsmannova nadace, pochválila Jižní Koreu na prvním místě za úspěšné budování demokracie. Také ale připouští, že ve stále polarizovanějším klimatu je to stále obtížnější. Teď se ukazuje, že korejská sklenice je opravdu napůl prázdná a současně i plná.
Libor Dvořák: Na mír se ptejte Putina, ne Ukrajiny
Bývalý ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba přijel nedávno s přednáškou do Londýna. Při této příležitosti poskytl obsáhlý rozhovor listu Financial Times, v jehož podtextu jako by znělo: Ukrajina v mnoha ohledech už válku prohrála.
Tereza Zavadilová: Co všechno se bude z Bílého domu vylévat
Jestli Trump nevyhraje a my se nezbavíme dusivé regulace, která nemá nic společného s bezpečností, lidstvo se nikdy nedostane na Mars. Teď jde o život. Toto napsal nejbohatší člověk světa Elon Musk měsíc před americkými volbami na svou sociální síť X.
Petr Hartman: Dlouholetý majitel Agrofertu je opět oficiálně majitelem Agrogertu
Andrej Babiš se znovu stal držitelem akcií Agrofertu. Vrací se mu tak většinový podíl, který zhruba před sedmi lety uložil do svěřenského fondu. Tehdy se tím snažil vyřešit konflikt zájmů.
Poslechněte si všechny středeční komentáře s Ondřejem Konrádem
Za mě vždycky hlasuje peněženka. Dlouholetý majitel Agrofertu je opět oficiálně majitelem Agrogertu. Na mír se ptejte Putina, ne Ukrajiny. K čemu potřebuje Musk Trumpa? Korea zavrávorala, ale neupadla.
Helena Truchlá: Soukromé dějiny Angely Merkelové
Bývalé německé kancléřce Angele Merkelové se v týdnech a měsících před datem vydání jejích pamětí s názvem „Svoboda“ podařilo zvýšit očekávání na maximum. Diskuze o tom, jestli se politička omluví za některá rozhodnutí, která v pozici nejmocnější ženy světa udělala, se ukázaly být pomýlené.
Petr Holub: Za mě vždy hlasuje peněženka
„Nebylo to dobrý.“ Málokterý výrok tak dobře vystihuje depresi, do které se čas od času propadne každý obyvatel české kotliny. Teď se zdá, že právě tímto výrokem bude značná část tuzemců hodnotit uplynulý rok 2024. Aspoň to naznačují výsledky průzkumu Eurobarometr, které se pravidelně zveřejňují koncem roku.
Jiří Leschtina: Volební fígle Kateřiny Konečné
Letošní dvojí volby – do europarlamentu a krajů – měly jedno specifikum. Po 35 letech od převratu se komunisté pokusili svou stranu, obtěžkanou zločineckou minulostí, odít do přijatelnějšího hávu koalice Stačilo! A nelze přehlédnout, že snaha o zamaskování provařené značky vyústila v zisk dvou europoslaneckých křesel a 40 mandátů v krajích.
Matěj Schneider: Bidenova milost pro syna není výjimečná, stejně je ale nevábná
Už je tu zase ta sezona – nemyslím advent, myslím konec volebního období amerického prezidenta, a s tím kontroverzně udělované milosti. Joe Biden se s tím rozhodl nemazat. Hned první adventní neděli udělil milost svému synovi Hunteru Bidenovi.