Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Poslechněte si všechny sobotní komentáře s Ondřejem Konrádem

Jan Fingerland: Začátek konce švédsko-tureckého sporu o NATO. Libor Dvořák: Může se Ukrajina radovat, když Evropská komise doporučila její kandidaturu do EU? Petr Honzejk: STAN je organizovaný zločin? V korupční kauze Hlubuček sledujeme souboj absurdních interpretací.

25:07

Názory a argumenty

Vydává: Český rozhlas

Každý den pohled pod povrch událostí doma i ve světě. Komentáře, analýzy. Informace, rozhovory a debaty. Každou neděli diskuse u kulatého stolu na aktuální témata a výběr nejlepších komentářů týdne. 

Web

Dnes 25:58

Poslechněte si všechny čtvrteční komentáře s Petrem Schwarzem

Naše pozice v EU. Fiala v europarlamentu neřekl, jak chce priority českého předsednictví EU realizovat. Co spojuje Fialu s Johnsonem. Obměněná francouzská vláda předstoupila před nový parlament. Možná, že se bude hlasovat o důvěře. Izrael je spokojený s budoucím šéfem Organizace pro osvobození Palestiny.

Včera 25:51

Poslechněte si všechny středeční komentáře s Petrem Hartmanem

Jana Husa mnozí použili jako objekt pro své vlastní představy a ideály. Pravda podle Husa. Bez masivní zbrojní podpory ze Západu Ukrajincům hrozí, že v nerovném souboji skončí na štítě. Světovou ekonomiku nejspíš čeká nový supercyklus drahoty. Proč se lidé cítí lépe v mase, která se mýlí. Nejen španělské, ale i evropské pokrytectví kolem uprchlíků z Afriky. Strany tradiční a velké, i ty malé.

Před dvěma dny 25:52

Poslechněte si všechny úterní komentáře s Ondřejem Konrádem

Soupis politických obětí kauzy Dozimetr ještě nemusí být definitivní. Byl příchod věrozvěstů Konstantina a Metoděje na Velkou Moravu pro naši historii neštěstím? Jak odstartovalo předsednictví Česka Radě EU. Ta zpropadená Oceánská Unie.

Před třemi dny 25:38

Poslechněte si všechny pondělní komentáře s Janem Bednářem

Solidarita s Ukrajinou je v Česku obdivuhodně stálá. Co nám řekl prezident Miloš Zeman v hodinovém interview. Přichází s Alešem Michlem do čela ČNB katastrofa? Jako zázrak: Německo zastavilo inflaci. Solidarita s Ukrajinou je v Česku obdivuhodně stálá. Prezident Si si chválí pravou demokracii v Hongkongu.

Před čtyřmi dny 25:27

Poslechněte si všechny nedělní komentáře s Ondřejem Konrádem

Komu Dozimetr ublíží a komu ne? Novela služebního zákona je krokem zpátky. O posledním feudálním experimentu a armádě revizorek. EU mobilizuje, aby ji zastavení dodávek ruského plynu nerozhodilo. Prezident Si si chválí pravou demokracii v Hongkongu. Izraelská vláda Naftaliho Beneta má za sebou nejeden úspěch. Německá chyba, nepřiznání viny

Před pěti dny 05:21

Týden očima Petra Schwarze: O bouřích, náchylnosti k plkům a čokoládě

Česká republika se na půl roku stala předsednickou zemí Evropské unie. Státní rozpočet vykazuje na konci pololetí schodek 183 miliard korun, což je o 82 miliard méně než vloni stejnou dobou. Přestaly platit starší bankovky od stovky do dvoutisícovky, ty s užším proužkem, který při naklopení nemění barvu. Máme nového ministra školství, právníka Vladimíra Balaše.

Před pěti dny 25:40

Poslechněte si všechny sobotní komentáře s Petrem Schwarzem

Fiala ve stopách Sobotky. Sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce. V povaze Jana Graubnera se odráží religiozita kraje, kde vyrostl. Putin se snaží vtáhnout Bělorusko do války. NATO zjistilo, že rychlá reakce je moc pomalá. Zákonem proti mučitelům a zabijákům se vláda vrací k Havlovi. Duševní problémy dětí a dospívajících jsou téma, kterému je nutné věnovat pozornost. Ve hře je i naše budoucnost

Před šesti dny 26:02

Poslechněte si všechny páteční komentáře s Ondřejem Konrádem

České předsednictví Radě EU se musí zdařit! Český cílem je předsednictví pouze přežít bez problémů? Nový primas český. NATO tentokrát říká Rusku jasně, že je připraveno. Za záclonou v zemi, která ohrožuje náš svět.

Před šesti dny 03:36

Lída Rakušanová: České předsednictví Radě EU se musí zdařit!

Jakkoli je název tohoto komentáře ambiciózní, má k němu Česká republika vzhledem k válce na Ukrajině, hlavnímu tématu těchto a bohužel i budoucích dnů, předpoklady jako málokterý stát v unii: má ještě v genech, jaké to je, když rašící výhonky svobody a demokracie brutálně zničí ruský agresor.

Před týdnem 26:01

Poslechněte si všechny čtvrteční komentáře s Radko Kubičkem

Rotace státních zástupců už potřebuje jasná pravidla. O čem prezident nemluvil – byť by měl. Francouzský soud odsoudil teroristy vraždící v klubu Bataclan. Jak je to se souhlasem Turecka k přijetí Finska a Švédska do NATO. Izraelský parlament schvaluje zákon o svém rozpuštění. Co to znamená?