Zelené světy
8. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Návštěva u holandských šlechtitelů orchidejí phalenopsis a zastávka na střešní a skalkové zahrádce

Víte, že phalenopsis patří mezi vůbec nejprodávanější rostliny na světě? Svědčí to o jejich velké oblibě, a tak jsme se rozhodli vydat do Holandska na jedno z míst, kde se tyto orchideje množí a šlechtí. Také se zastavíme na jedné střešní a jedné skalkové zahrádce. K poslechu magazínu Zelené světy zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

28:30

Zelené světy

Vydává: Český rozhlas

Kouzelný svět rostlin, zahradní architektury i zahradnických novinek.

Web

Před dvěma dny 25:20

Návštěva botanické zahrady v Holandsku, pěstitelská poradna a Setkání v zahradách

Pavel Chlouba povypráví o návštěvě botanické zahrady v holandském Leidenu a představí svou knihu Setkání v zahradách. Dostane se také na pěstitelské dotazy posluchačů. K poslechu zve moderátorka Hanka Šoberová.

Před týdnem 28:05

Šlechtění hortenzií a pěstování masožravých rostlin

Rozhovor o šlechtění hortenzií a povídání s vášnivou pěstitelkou masožravých rostlin Markétou Aubrechtovou přináší magazín Zelené světy. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

Před 2 týdny 34:47

Poradna pro zahrádkáře a pěstitele

Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.

Před 3 týdny 24:15

Rady a tipy pro hezkou zahradu na konci léta

Poslechněte si magazín Zelené světy pro milovníky zahradničení. Autoři Hanka Šoberová a Pavel Chlouba poradí, jak na hezkou zahradu na konci léta, budou se věnovat medonosným rostlinám a zodpoví dotazy posluchačů.

26. srpen 2022 19:37

Okrasné česneky, návštěva zahradnické školy v Holandsku a hortenzie

Okrasné česneky nejsou jen pozdně jarní záležitostí, připomene magazín Zelené světy. Dále nabídne pohled do interiéru jedné celkem neobvyklé zahradnické školy v Holandsku a dojde i na oblíbené hortenzie. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

19. srpen 2022 16:19

Živý plot uvnitř zahrady? Co takhle vyzkoušet borůvky nebo hranici dřeva

Potřebujete zakrýt na zahradě nevzhledné místo nebo vytvořit zákoutí, kam na vás nebude od sousedů vidět? Pomůžeme vám s tím.

12. srpen 2022 17:01

Napadlo by vás, že i na běžné domácí zahradě můžete pěstovat orchideje?

O tom, ale i o jiných zahradnických zajímavostech se dozvíte od autorů pořadu Hanky Šoberové a Pavla Chlouby.

5. srpen 2022 19:21

Letničkový záhon, italská expozice na zahradnické výstavě Expo Floriade, novodobé dlažby

S magazínem Zelené světy se tentokrát zastavíme u letničkového záhonu a v italské národní expozici na zahradnické výstavě Expo Floriade 2022 v Holandsku. Pak ještě připomeneme užitečnou funkci novodobých dlažeb. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

29. červenec 2022 23:25

Výlet za květinami do holanského městečka Boskoop

K létu patří cestování, a tak vyrazíme na výlet za květinami, tentokrát do holandského města Boskoop. Zastavíme se u trvalkového záhonu, ve kterém budou hrát prim modře kvetoucí rostliny, a povíme, jak by mohl vypadat lesní záhon. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

22. červenec 2022 23:57

Letní střih rostlin, co lze o prázdninách vysít a vysadit, stromy vhodné pro zastínění

Máte pocit, že v létě není na zahradě co stříhat? Nenechte se mýlit. Povíme vám, které okrasné rostliny letní střih vyžadují. Poradíme, co ještě lze v létě vysít a vysadit na zeleninové záhonky a pomůžeme s výběrem stromu vhodného k zastínění v zahradě. Magazín Zelené světy připravili Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.