Pochlap se
25. duben 2021

Poslechněte si podcast: Návrhář Martin Furch: Nepotřebuji se cítit jako chlap. Hlavně abych se cítil dobře jako člověk

„Otázku mužství v sobě neřeším, podle mě by se každý měl cítit tak, jak je mu to příjemný, a nikdo by do toho neměl kecat,“ popisuje svůj pohled na otázku mužství Martin Furch.

25:53

Pochlap se

Vydává: Český rozhlas

„Někdy hodně mlčíme, jindy moc řečníme, ale často se bojíme opravdu otevřeně mluvit,“ říká autor podcastu Pochlap se Václav Rouček. V rozhovorech s kluky a muži z různých společenských bublin otevírá otázky dnešní maskulinity. Co vlastně dnes znamená být chlap, kdy kluci brečí a jaké mají vzory?

Web

Před týdnem 49:46

Bylo období, kdy jsem slunce viděl jenom na cestě z mejdanu, říká DJ Poeta

Ladislav Zeman, známý hlavně pod pseudonymem DJ Poeta, byl dalším hostem podcastu Pochlap se. Během necelé hodiny se rozpovídal o svých emocích, o českém rapu, kterým se v posledních letech intenzivně zabýval, ale také o svém nezvyklém denním režimu.

Před 3 týdny 55:34

Největší strach mám ze samoty, přiznává fotbalista Lukáš Vácha

Lukáš Vácha je fotbalista, kapitán rezervního týmu Sparty a bývalý reprezentant, který kvůli vážným zraněním musel přehodnotit celou svou kariéru a rozhodnout se, zda je pro něj důležitější fotbal, nebo zdraví a rodina.

28. srpen 2022 53:09

Žijeme životy, jako bychom nikdy neměli zemřít, říká kardiolog Petr Neužil

Hostem nového dílu Pochlap se byl primář kardiologie, lékař, který se zaměřuje na léčbu arytmií a srdečních chlopní ̶ Petr Neužil. Kromě detailního vysvětlení, co to přesně arytmie je a jak s ní lékaři dokážou v současné době s technologickým pokrokem zacházet, jsme se dotkli také toho, jak by lékaři měli s pacienty zacházet.

7. srpen 2022 56:04

Byl jsem nechtěné dítě, neměl jsem se ani narodit, vypráví rapper Refew

Hostem Pochlap se byl tentokrát rapper Refew z Palmovky, bojovník nejen v ringu, ale i v životě. V rozhovoru s Václavem Roučkem řeší komplikovanou životní cestu, své zdravotní a osobní problémy i to, jak stíhal dvě práce najednou a jestli byl schopný do obou dávat 100 %.

24. červenec 2022 49:35

Šel jsem do zápasu s tím, že je to můj první, ale třeba i poslední, říká gólman z NHL Karel Vejmelka

Karel Vejmelka, hokejový brankář z Třebíče, se během rozhovoru v Pochlap se otevřeně rozpovídal nejen o důležitosti psychické stránky sportovce a jejím vlivu na výkon, ale i o tom, jak se brankář cítí, když je vystřídán během zápasu.

10. červenec 2022 41:32

Pořád žiju na baterky, popisuje srdeční chorobu Petr ve druhé části rozhovoru s bratry Královými

Druhá část speciálního rozhovoru s Petrem a Jiřím Královými nás zavedla do soukromí obou bratrů. Otevřeli téma rodiny, vypořádání se se smrtí, ale i srdečních problémů, které se před pár lety objevily u Petra.

3. červenec 2022 42:00

V první řadě jsme bratři, až pak vše ostatní, ztotožňují se Petr a Jiří Královi

Jeden marketingový specialista, druhý youtuber a influencer. To jsou rodáci z Brna, bratři a kolegové Petr a Jiří. V exkluzivním rozhovoru, který je výjimečně rozdělen na dvě části, se dvojice rozpovídala o svých začátcích, o tom, jak se jim společně pracuje, ale i o důvěře mezi sebou.

19. červen 2022 55:26

Máš nejkrásnější život. A pak se začneš proměňovat skoro ve zrůdu, říká o alopecii zpěvák Jordan Haj

Jordan Haj se s celou rodinou ve svých devíti letech přestěhoval z Česka do Izraele kvůli svému otci. Tam žil až do svých osmnácti let, kdy odmaturoval, vrátil se zpět do Česka a šel na DAMU. Školu dostudoval, ale nikdy nedostal diplom.

5. červen 2022 37:09

Byl jsem týpek z korporátu, co sprintuje, říká stand-up komik a spisovatel Jiří Charvát

Stand-up komik, performer a spisovatel Jiří Charvát byl dle svých slov uhoněným týpkem z korporátu s egem, který potřebuje pořád něco dokazovat. Jenže do jeho života přišlo hned několik velkých změn, které ho vythrly ze zajetých kolejí. V novém díle Pochlap se promlouvá o své práci, partnerském životě i slam poetry.

22. květen 2022 44:30

Lidé si myslí, že dostanou všechno zadarmo a nic nemusí vybojovat, říká šéfkuchař Pavel Býček

Když Pavel po maturitě odcestoval do Velké Británie kvůli předem domluvené práci, nebylo to pro něj jednoduché. „Věděl jsem, že musím makat, protože jsem cítil, že za mnou je dalších dvanáct lidí, kteří čekají na volné místo.”