3. červen 2021

Poslechněte si podcast: Natáčení v Los Angeles pro mě bylo snem, který jsem si ani netroufl snít, říká režisér Jan Pavlacký

Dopoledním hostem Rádia Z byl režisér Jan Pavlacký, který pro Netflix natočil několik sérií úspěšného seriálu Haunted. „Natáčení v Los Angeles pro mě bylo snem, který jsem si ani netroufl snít. Uvědomuju si, že Haunted je malý seriál, ale zkušenosti a zážitky jsou neuvěřitelné. V to jsem ani nedoufal,“ říká Pavlacký. Příběh seriálu vychází ze skutečných zážitků lidí především ze Spojených států amerických, kteří zažili něco nadpřirozeného. Epizody tvoří z části výpovědi těchto lidí, z části potom hraný příběh. Jak se Pavlackému podařilo prosadit se u filmu v Los Angeles? „Je to spoustu věcí dohromady. Mám velmi dobré vztahy s česko-americkou produkcí Milk & Honey pictures, které mají kanceláře jak v LA, tak v Čechách. Ta mě nabídla do výběrového řízení,“ vysvětluje režisér. Natáčení seriálu probíhá v České republice i v USA. Filmové řemeslo se v Česku od toho amerického podle Pavlackého v zásadě ničím neliší. „Natáčení během pandemie bylo náročné. Mně to ale paradoxně trošku pomohlo, protože jsem měl více času na psaní a adaptování příběhů,“ dodává Pavlacký. Několikrát se také prý stalo, že bylo nutné některého herce na poslední chvílí přeobsadit. Moderátor Ondřej Kopa se svého hosta také ptal na to, jaké je to pracovat pro Netflix. Podle Pavlackého nabízí tvůrcům hodně svobody. Filmový průmysl se během pandemie hodně změnil, na Netflixu běží řada premiér. Pavlacký ale doufá, že se role kinosálů znovu vrátí. Sdílený zážitek z celovečerního filmu podle něj Netflix kinům sebrat nemůže. 

15:29

Dopolední host

Vydává: Rádio Z

Aktuální téma s hostem na rádiu Z.

Web

1. červenec 2022 14:51

Rabínka v zácviku: Chtěla jsem být vědec v oblasti náboženství, nikdy mě nenapadlo, že bych našla víru

Křesťanství ji nikdy nepřitahovalo, vyhrál to u ní judaismus. „Když jsem si volila vysokou školu, chtěla jsem být vědec v oblasti náboženství. Nikdy mě nenapadlo, že bych do náboženství sama nějakým způsobem spadla a že bych našla víru,” říká dopolední host Rádia ZET, studentka rabínského semináře v německé Postupimi Kamila Kopřivová. 

30. červen 2022 17:10

Václav Kopta: Řidič autobusu byl splněný dětský sen

,,Jízdu autobusem beru jako splněný dětský sen, ale jsem rád, že jsem zpátky v herecké branži. Mrzí mě chování vůči řidičům, úcta zmizela. Pro děti jsem ten strejda z televize, který ochutnává bábovky,” říká herec Václav Kopta.  

29. červen 2022 16:02

Umělá inteligence může pomoci, ale lékaře nenahradí. Říkají tvůrci CAREBOTU.

Carebot funguje na bázi umělé inteligence. Společně s lékaři jsme zkoumali rentgenové snímky. Oni nám říkali, co vidí, a my to učili umělou inteligenci. Ta pak porovnala vstupní obrázky a označila potenciální problém. "Chceme tím zvýšit kvalitu radiologických vyšetření. Je to vlastně dvojí kontrola,” říkají vývojáři projektu Carebot, Daniel Kvak a Matěj Misař. 

28. červen 2022 17:30

Zaujmout diváka v digitální době je čím dál těžší, říká architekt David Šmíd

,,Pomocí 3D scanneru jsme schopni změřit zámek za jeden den. S použitím dronů i zvenku. Existují i technologie na principu rentgenu, díky kterým nalézáme zazděné průchody. Nemusíme strhávat omítky a zkoumat, zda to za to stálo,” říká architekt David Šmíd, který byl dopoledním hostem na Rádiu ZET. 

27. červen 2022 15:26

Charita pomáhá všem lidem bez rozdílu, říká Klára Boumová z Charity ČR

„Ne všichni zaměstnanci Charity ČR jsou věřící. Není to nutné, není to povinnost, ale někde je to zvykem,” konstatuje dopolední host Rádia ZET, národní koordinátorka pomoci uprchlíkům Klára Boumová. V rámci oddělení migrace zaměstnávají třeba na infolinkách pro cizince Vietnamky nebo Thajky, které často nejsou křesťanky, ale mají svou víru.  

24. červen 2022 17:12

Rektorka VŠFS Šenkýřová: Před covidem jsme měli 1200 zahraničních studentů, teď se musíme snažit získat studenty české a slovenské

Ještě se neví, zda budou moct v Česku studovat ruskojazyční studenti. „Chci být optimista, ale jsem realista. Chystáme se i na variantu, že zahraničních studentů bude čím dál míň a o to víc se musíme snažit získat ke studiu studenty české, slovenské nebo ze zemí, odkud k nám mohou přijet i s vízy,” říká rektorka Vysoké školy finanční a správní Bohuslava Šenkýřová, která byla dopoledním hostem na Rádiu ZET. 

23. červen 2022 15:36

Strašení budoucích rodičů mi přišlo nemístné, říká Máma na cestách Veronika Zelendová

„Máma na cestách vznikla už asi před pěti lety, když se mi narodila první dcerka Emička,” vypráví dopolední host Rádia ZET, bloggerka Veronika Zelendová. Nápad začít psát blog se ale zrodil ještě před narozením dcery. 

22. červen 2022 16:58

Jiří Macháček: Do koncertů se vrháme stále po hlavě

,,Musí to bavit nás, aby to mohlo bavit ostatní. Do koncertů se vrháme stále po hlavě. Jezdíme si na akce odpočinout, i když máme 15 koncertů za měsíc. Ne řízky a bagety, prosím,” říká zpěvák Jiří Macháček, který byl dopoledním hostem na Rádiu ZET. 

21. červen 2022 16:55

K letadlům jsem přišel jak slepý k houslím, říká podcaster Kopecký

,,YouTube je skvělá platforma, na které se dá žít a ze které se dá dostat i relativně slušná suma peněz. Musíme ale vidět kontext, kde to člověk dělá. Nejvíce výdělečná videa jsou v angličtině. Já a mé české letectví, nemáme takový zásah,” říká letecký podcaster Rostislav Kopecký, který byl dopoledním hostem na Rádiu ZET. 

20. červen 2022 14:46

Budoucnost pilotů dronů je spíše jako sběračů dat, říká instruktor létání dronem Alex Novotný

„Pilot dronu je operátor bezpilotního prostředku. Teď ještě je doba, kdy to vyžaduje pilotní dovednosti, nicméně budoucnost pilotů dronů je spíš coby sběrači dat,” říká dopolední host Rádia ZET Alexander Novotný. „Už teď existuje celá řada činností od oblasti infrastruktury přes zemědělství, kde drony nastavujeme, dáváme jim nějakou misi, následně klikneme na tlačítko start a dron celou misi udělá autonomně či semiautonomně.”