Mistrovský kurz
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Nastartuje svou kreativitu. Mistrovský kurz Reného Nekudy

Probuďte v Mistrovském kurzu s lektorem Reném Nekudou své kreativní myšlení. Praktická cvičení, která si pro vás dnešní průvodce připravil, vám pomohou rozvíjet tvůrčí část vaší osobnosti. Zároveň pomohou udržet schopnosti v dobré kondici.

23:12

Mistrovský kurz

Vydává: Český rozhlas

Učte se od nejlepších. Mistři svých oborů vám v necelé půlhodince předají to nejdůležitější. Přední osobnosti odhalují mýty a zbytečné chyby. Otevírají novou dimenzi zajímavých oborů a témat a sdílejí osobní zkušenost. Objevte kouzlo dovedností, do kterých jste se ještě nepustili. A zlepšujte se v tom, co vás zajímá... Všechny díly pořadu najdete na webu dvojka.rozhlas.cz a v aplikaci mujRozhlas.

Web

Dnes 23:38

Objevte kouzlo hudby všude kolem sebe. Mistrovský kurz Kláry Boudalové

Objevte kouzlo hudby všude kolem sebe. Klára Boudalová otevírá dveře nejen ke klasické hudbě, ale vysvětluje, jak s hudbou naložit i ve svém běžném životě. Všechny zvuky nás totiž nějak obohacují a v Mistrovském kurzu konkrétně řekne čím. Malá nápověda, souvisí to s našimi emocemi. Navíc nemusíte být zkušení muzikanti, abyste si hudbu užili. Hrát se dá na cokoliv, třeba na kelímky od jogurtů nebo zahradní hadici. Chcete slyšet, jak zní? Poslouchejte Mistrovský kurz.

Před týdnem 23:31

Staňte se mistry čajové kultury. Mistrovský kurz Jiřího Boháče

Věděli jste, že vás pití čaje může propojit se světem múz? Jaký čaj si dát ke zklidnění a jaký šálek vás naopak nakopne do celého dne? Čajový ambasador Jiří Boháč vás v Mistrovském kurzu provede cestou čaje, která odráží celý jeho dospělý život. Vezme vás s sebou na ochutnávku do Vietnamu a poví vám o dávné filozofii čajových obřadů.

Před 3 týdny 22:23

O správném svícení a dobrém spánku. Mistrovský kurz Hynka Medřického

Jak byste si v bytě měli rozmístit světla a lampy, abyste si seřídili vnitřní biologické hodiny? Proč je dobré vyhnout se modrému světlu večer, ale přes den nám může naopak podpořit naše kognitivní funkce? Proč většina lidí svítí špatně a jaké dopady to má na zdraví? V Mistrovském kurzu o tom mluví Hynek Medřícký, vynálezce vlastní žárovky a expert na světlo.

2. březen 2023 22:55

Jak zdolávat (vlastní) vrcholy. Mistrovský kurz horolezce Radka Jaroše

Poslechněte si, jak vylézt na osmitisícovky, ale hlavně i to, jak se vrátit bezpečně zase zpátky.

23. únor 2023 24:27

Jak navázat a udržet konverzaci. Mistrovský kurz Petry Davidson

Jak navázat a udržet konverzaci s lidmi, se kterými jsme se právě seznámili? V Mistrovském kurzu small talku se naučíte úspěšně zvládnout tuto společenskou disciplínu. Lektorka Petra Davidson vás provede prvním seznámením, vybere vhodná, ale i nevhodná témata společenského rozhovoru a také poradí, jak rozhovor vhodně ukončit, abyste druhého neurazili.

16. únor 2023 22:10

Jak posílit imunitu. Mistrovský kurz Evy Hájkové

Posilovat imunitu můžete různými cestami. Vitamin C je stálice, ale proč byste měli svou stravu obohatit také o vitamin D? A jakou roli hraje v naší odolnosti kvalitní spánek a jeho dostatek. Rady a tipy na zlepšení imunity vysvětlí, a mýty vyvrátí, specialistka na funkční medicínu a výživu Eva Hájková. V péči o imunitu vytrvejte, výsledky se dostaví.

9. únor 2023 21:51

Jak efektivně plánovat svůj čas. Mistrovský kurz Daniela Gamrota

Jako dítě byl Daniel Gamrot chaotik a to mu vydrželo až do rané dospělosti. Když mu to začalo komplikovat práci i vztahy, rozhodl se, že s tím skoncuje. V Mistrovském kurzu nám poradí, jak plánovat svůj čas tak, abychom byli spokojeni jak v pracovním, tak osobním životě.

2. únor 2023 23:40

Jak se vypořádat s životními překážkami. Mistrovský kurz Radka Bangy

S muzikantem a motivačním řečníkem Radkem Bangou se život nemazlil. V dětství zažíval domácí násilí, které ho vyhnalo až na ulici. Přesto nebo právě proto se snaží neopakovat chyby svých předků a učí to i ostatní, kteří mají podobný osud. V Mistrovském kurzu nám poradí, jak se vyrovnávat s životními překážkami a předsudky a jak vystoupit ze stereotypů, které nám byly předány našimi rodiči a prarodiči.

26. leden 2023 21:40

Naučte se vnímat a hodnotit filmy jako profesionál. Mistrovský kurz Kamila Fily

Proč sto lidí nemá sto chutí? A proč je nutné umět věci prožít, abyste jim skutečně porozuměli. A jak to souvisí s filmy? Mluvit o tom bude filmový kritik Kamil Fila v Mistrovském kurzu na Dvojce.