Konektor podcast
18. únor 2021

Poslechněte si podcast: Našli jsme váš bod 58G. Taky klip, ve kterým hrajou všichni....A Bumbrle. A Zrní i Ewa Farna?

15:07

Konektor podcast

Vydává: Konektor music

Hudebně/zábavný, publicistický podcast. Dva mediální matadoři Petr Meškán (ČRo, ČT nebo vydavatelství EMI) a Ondřej Hellebrant (Rock Rádio nebo Rádio Faktor) pravidelně glosují dění nejen na české hudební scéně.

Web

Sezóna 1Epizoda 104Dnes 28:55

Konektor podcast #104 nabídne zajímavý mix žánrů i pár coverů. Patrice předělal Beach Boys, Death South dorazí do Prahy, Epydemye má naskládáno, Snoop Dog to dává na misionáře a Coolio už to nedává.

V aktuálním vydání rozeberem příběh jednoho songu dirty neo folkové kapely Death South, která míří do Prahy. Pustíme si povedenej cover písně, kterou jistě znáte. Taky si pustíme nepovedenej remix jiný písně, kterou taky jistě znáte,  ale většinou máme hodně povedený věci třeba od kapely Epydemye, Snoop Doga a Gangsta´s paradise prostě pustit musíme.

Sezóna 1Epizoda 103Před týdnem 34:08

Konektor podcast #103 bude exotický. Obongjayar, Nwigwe, Meky, Smashing Pumpkins, Sam Fender, Marie Kieslowski, Anna K., to je skvadra co? A jak jim to hraje…

Na černý kontinent nás v aktuálním vydání Konektor podcastu zavedou Obongjayar a Tobe Nwigwe a schválně, víte, jak zní anglické slovo “sugar” s nigerijským přízvukem? Některým se i líce při poslechu zardí. Narovná to nový singl od Smashing Pumpkins, poslechnem si nový projekt Marie Kieslowski, pustíme remix Sama Fendera a o lásce zapěje Anna K. A to samo sebou není  vše.

Sezóna 1Epizoda 102Před 2 týdny 37:25

Konektor podcast #102 bude plný čerstvý muziky od Calvina Harrise a jeho hostů, zazní AnnenMay Kantereit, NANO, Zuzana Mikulcová, ale i Hootie and The Blowfish, Björk a mnoho dalšího.

Zažíváme přechod z léta do zimy a to si zaslouží i hudební switch. Stočíme se lehce do country, představíme novou desku Calvina Harrise, která je plná skvělých hostů, poslechnem si českou kapelu NANO, a již po několikáté dojde na německé AnnenMay Kantereit, protože zní prostě skvěle. Probereme novou Björk i zpěvačku z Harare, která udělala cover od Pixies. Lehce propereme bulvárek a to není zdaleka všechno. To je jasný. 

Před 3 týdny 29:04

Konektor podcast #101 - Nová Vltava, Dusilová s Dykem, úplná novinka na české scéně ALT, Peter Tosh, Svaz českých bohémů má rekordní čísla a mnoho dalšího k tanci i poslechu.

Novinky od Vltavy nebo Tomáše Průši. Kalendárium s Peterem Toshem. Nový český projekt ALT nám připomíná ranné doby skupiny Oceán. Tradičně žánrově pestrá selekce novinek i vzpomínek. 

Sezóna 1Epizoda 1008. září 2022 50:32

Konektor podcast #100 je jako malovaný. Sté vydání je dlouhé, free a barevné, jako kostýmy jednorožců na maškarním plese. Povídání o Gorillaz, Rising Spirits, Ozzym, Prago, DJ Khaled a dalších!

-Ný, -natý, - itý a hlavně Stý (víme, že sté) vydání obsahuje od všeho něco. Funky, rock, metal, pop, hip hop, R´n B, rap, reggae, prostě alles. A víte, že Ozzy Osbourne má svého rozbíhávače? Že ve studiu pobíhal páv a létala moucha? Že The Streets umí i romantické písně? A z čeho vychází umělecké jméno RedZed? A že se u nás dělá fajn reggae? Že Hawkinsův syn hraje skvěle na bicí? Že pokud si pamatujete, kdy vyšel singl Music od Madonny, tak nejste nejmladší? A že má Madonna dceru? A Johny Legend mejdanovej hit? A že Greentea Peng není druh japonského zeleného čaje? A že Kato chce bejt hodnej? Všechno se dozvíte v jubilejním vydání.

Sezóna 1Epizoda 991. září 2022 25:27

Konektor podcast #99 Díl o zápasu léta s podzimem. Veselý i zádumčivý. A hlavně nadupaný skvělou muzikou. La Femme, Jimmy Cliff, Michael Kiwanuka, Björk, Candy Dulfer, David Bowie a další.

Francouzi zpívající španělsky, dredatí Švýcaři (a to je zakázaný) trocha reggae s kokosy na sněhu, dáme si jedno z nejkrásnějších saxofonových sól a pustíme k tomu Davida Bowieho nebo nové Arctic Monkeys.

25. srpen 2022 28:32

Konektor podcast #98 Kocáb, Irglová, Nicki Minaj, Dr. John, Papalescu 2, RHCP plus spousta dalších hudebních novinek a naše komentáře.

Michael Kocáb má song 1968, Nicki Minaj má hit, Papalescu má kapelu se synem a my k tomu máme navíc trochu blues od Dr. Johna, vzpomínku na superkapelu Traveling Wilburys a trochu kytarovek i rapu. Plus tradičně naše glosy.

Sezóna 1Epizoda 9718. srpen 2022 26:49

Konektor podcast #97 bude prostě letní. Zazní Diana Ross, Heavy Gus, Jamie Bower, STAYJ a další.

V aktuálním vydání načichneme soundtrack k Rise of Gru. Představí se indie folk rock pop kapela Heavy Gus, bude hrát reggae, Jamie Bower, STAYJ. A zbude čas i na poctivý Kumšt.

11. srpen 2022 29:40

Konektor podcast #96 - Oskar Haag z Rakouska, HAIM z USA, The Atavists a hlavně exkluzivně nové tracky od Prago Union plus rozhovor s DJem Ramelem.

Oscar Haag je mladý Rakušák, který skládá hudbu v dětském pokoji. HAIM jsou tři šikovné sestry. A Prago Union mají DJe z Českých Budějovic. Novinek je zase plný podcast a tradičně i trocha drbů. 

Sezóna 1Epizoda 954. srpen 2022 31:11

Konektor Podcast #95 bude eklektický. Zazní DOMi & JD Beck, pustíme si Maneskin, pobavíme se o kapele Moimir Papalescu & The Nihilists, na čínské nástroje zahraje Nini Music a o houpání v bocích se po

V aktuálním konektoru hudebně prolétneme celou planetou. Téměř. Bude atraktivní mladý jazz z Ameriky, folk metal z Tchaj-wanu, lidovky z Čech a samozřejmě dojde i na reggae. To je jasný, anžto je léto.