Před týdnem

Poslechněte si podcast: Geologické a vodní muzeum nezavírá. Udělejte si výlet do přírody

Dlouhá nebo kratší procházka a hlavně spousta zajímavých informací. To vás čeká v muzeu v přírodě, které představuje unikátní lokality Orlicko-Třebovska.

04:56

Naše nej...

Vydává: Český rozhlas

Víte, kde v Pardubickém kraji roste NEJmohutnější strom a kde mají NEJvyšší komín? Chcete se projít po NEJdelších hradbách nebo vás zajímá, jak se žije v NEJmenší vesnici kraje?

Web

Před dvěma dny 05:08

Kam směřuje tato brána? Na tajemné a jedinečné místo

Hřbitov u obce Dřevíkov na Chrudimsku je jedním z mála vesnických židovských hřbitovů v našem kraji. Pod korunami stromů si stále střeží svá tajemství.

Před 3 týdny 05:07

Shořela, ale nevzdala to. Teď má lípa v Čisté i svoji rozhlednu

V Česku už vznikla řada stezek v korunách stromů. Pravděpodobně ten nejkratší vyhlídkový chodník najdete v Čisté u Litomyšle. Jeho středobodem se stala Fajmonova lípa.

5. listopad 2021 04:30

K Litomyšli patří rytíři. Na náměstí dohlížejí už skoro půl tisíciletí

Je to jeden z nejvýznamnějších domů ve městě. Stojí přibližně v polovině litomyšlského náměstí a lidé jeho fasádu obdivují už od dob renesance.

29. říjen 2021 04:57

Stačilo 222 metrů. Drátěný anděl bude pomáhat

Drátěný anděl se zrodil pod rukama kastelánky Nového zámku u Lanškrouna Krasavy Šerkopové. Ta je držitelkou dvou českých rekordů v technice drátování. Největší z andělů je překonává.

22. říjen 2021 05:02

Hejhalova cukrárna ve Vysokém Mýtě zůstala v rodině. Zákusky dělá už pátá generace

Sourozenci Luděk a Kateřina Hejhalovi jsou pra pra vnoučata zakladatele slavné vysokomýtské cukrárny. A ta, jak sami říkají, už několikrát přepsala rodinné osudy.

15. říjen 2021 04:45

Nejmodernější dispečerské pracoviště funguje V Pardubicích. Reálná srážka vlaků nehrozí

Centrální dispečerské pracoviště Univerzity Pardubice je jediné svého druhu v Česku.. Slouží studentům Dopravní fakulty Jana Pernera, a to hlavně budoucím dispečerům na železnici.

8. říjen 2021 05:17

Český rekord a jemná krása. Podívejte se na největší sbírku tkaných záložek

Herbert Kögler z Ústí nad Orlicí s textilem spojil svůj život. Pochází z vážené rodiny stuhařských mistrů a také dnes, už jako sběratel, v tradici pokračuje.

4. říjen 2021 04:28

Tom Cruise, Belmondo, Beatles. Jejich stopy vedou do Bohdanče

Má rád slavné lidi a obdivuje osobnosti. Vítek Formánek z Lázní Bohdaneč sbírá jejich podpisy už řadu let. Vlastní nejen autogramy herců, ale také úctyhodnou kolekci podpisů válečných letců.

24. září 2021 04:57

Sportovní i společenské retro. Cyklisté z Vysokého Mýta udržují starou tradici

Stará plášťová kola, dobové oblečení a hlavně spousta legrace. Členové vysokomýtského Spolku českých kolařů cestovatelů si jízdu na starých kolech užívají. Ke sportovním výkonům ale přidávají i dávku recese.