5. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: Hejtman Schrek: Zdravotníci jsou frustrovaní, unavení a vidina zlepšení současné situace je daleko

Nemocnice na Vysočině jsou na začátku prosince asi na 75 procentech kapacit s covid pozitivními pacienty. V pořadu Narovinu to řekl hejtman Vítězslav Schrek (ODS).

12:50

Narovinu

Vydává: Český rozhlas

Probíráme aktuální zpravodajská a publicistická témata více do hloubky.

Web

1. leden 2022 13:20

Půl miliardy přispěje kraj Jihlavě na nový stadion a v Havlíčkově Brodě postaví hospic

Kraj Vysočina přispěje během následujících třech let městu Jihlavy půl miliardy korun na stavbu nové multifunkční haly na místě Horáckého zimního stadionu.

7. listopad 2021 14:49

Hejtman: Pro povinné očkování zdravotníků a lidí v sociální oblasti bych ruku asi zvedl

V souvislosti s koronavirem se v České republice mluví o zavedení povinného očkování pro některé profese, jde především o zdravotníky a lidi v sociální oblasti.

6. červen 2021 13:35

Prémie pro lidi v sociálních službách nechtěně způsobí finanční potíže celému sektoru

Sociální služby mají finanční problém. Podle nařízení ministerstva práce mají vyplatit svým zaměstnancům mimořádné prémie.

2. květen 2021 15:26

Narovinu: Efekt očkování na Vysočině, v domovech pro seniory jsou jen jednotky nakažených

V domovech pro seniory a dalších sociálních službách na Vysočině je minimum nakažených, číslo je blíží k nule, řekl hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek v pořadu Narovinu.

4. duben 2021 16:04

Narovinu: Fronty čekajících na vakcíny se posunou dopředu, týdně přijde 13 tisíc dávek

Lidé nad 80 let, nad 70 let i zbytek učitelů by se měl v blízké době dočkat očkování proti nemoci covid-19. V pořadu Narovinu to řekl hejtman Vítězslav Schrek. Milan Kopecký

7. březen 2021 16:07

Hejtman Schrek: Pokud počty nakažených rychle porostou, nemocnice budou přeplněné

Vysočina se, podobně jako celé Česko, potýká s nemocí covid-19. Nemocnice jsou téměř plné a podle hejtmana může nastat situace, že bude kapacita intenzivních lůžek plná. Milan Kopecký

7. únor 2021 17:32

Hejtman Vítězslav Schrek: Přeplněné nemocnice nemáme, situace je ale přesto velmi vážná

Nemocnice se v době pandemie covid-19 potýkají jednak s kapacitními důvody, pak ale také s psychikou zdravotníků, na kterou to všechno dopadá.

1. leden 2021 14:59

Kraj Vysočina musí podle hejtmana šetřit, zároveň chce ale hodně investovat

Pandemie koronaviru výrazně ovlivnila světové ekonomiky, českou nevyjímaje. S poklesy příjmu se tak musí vyrovnat obce i kraje.

7. červen 2020 15:35

Narovinu: Koronavirus v širších souvislostech

Co ukázala krize kolem koronaviru v nemocnicích a sociálních službách na Vysočině? Hejtmana Jiřího Běhounka se ptal Milan Kopecký.