Zprávy ČRo Olomouc
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Národní tým v Olomouci šok nepřipustil, k postupu výrazně pomohl Chorý. Trenér Šilhavý rezignoval

Čeští fotbalisté slaví postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Na závěr kvalifikace v Olomouci porazili Moldavsko 3:0 a ve své skupině skončili druzí za Albánií.

01:41

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Dnes 02:09

Stále větší zájem mají penzisté z Přerovska o službu senior taxi. V Troubkách přikoupili i nové auto

Mnohé samosprávy z Přerovska registrují zvýšený zájem o službu senior taxi. Konkrétně v Přerově zástupci radnice plánují rozšíření vozového parku.

Dnes 00:23

Zástupci Prostějova připravují stavbu nového krytého bazénu s osmi plaveckými drahami

Vedení Prostějova chystá stavbu nového krytého plaveckého bazén. Měřit na délku bude 25 metrů a bude v něm osm plaveckých drah.

Včera 01:54

Vedení Prostějova chystá změny v parkování ve městě. Co bude nový systém pro řidiče znamenat?

Zástupci prostějovské radnice chystají změny v parkovací politice města. Parkování postupně rozdělí do jednotlivých zón a řidiči si za něj nejspíš připlatí. Vybrané peníze vedení města chce ukládat do nově zřízeného fondu mobility a použít je na výstavbu nových míst k odstavení aut.

Včera 01:58

Výročí sebeupálení Jana Zajíce připomene v Šumperku nový pomník. Bude mít podobu lavičky

25. února příštího roku uplyne přesně 55 let od sebeupálení studenta šumperské průmyslovky Jana Zajíce. Po vzoru Jana Palacha se obětoval na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. Jeho čin připomene v Šumperku nový pomník, který bude sloužit zároveň jako lavička. Návrh vznikl na šumperské průmyslovce. Zhotovení lavičky mají na starosti pedagogové a žáci nedaleké střední školy řemesel.

Včera 03:45

Ve Fakultní nemocnici Olomouc zahájilo provoz centrum zaměřené na prevenci nemocí a udržování zdraví

Zástupci olomoucké fakultní nemocnice v úterý otevřeli nové Centrum zdraví a prevence. Zájemci ho najdou v prostorách bývalé alergologie.

Před dvěma dny 02:07

O členství ve skautských oddílech je v posledních letech velký zájem. Někde už pro děti nemají místo

V Česku přibývá skautů a skautek. Podle posledních dostupných dat má Junák více než sedmdesát pět tisíc členů. Největší zájem je mezi dětmi do deseti let. Některé oddíly ale už nové členy nepřijímají. Chybí jim klubovny a taky skautští vedoucí.

Před dvěma dny 02:06

Pracovníci zdravotního ústavu začali sledovat kvalitu ovzduší v některých částech Olomouce

V olomouckých městských částech Svatý Kopeček a Slavonín začali pracovníci zdravotního ústavu sledovat kvalitu ovzduší. Zajímají se, jak ji ovlivňuje vytápění jednotlivých domácností.

Před dvěma dny 03:48

Obviněného Záchu nahradí v krajském zastupitelstvu šumperský radní Macek z ODS. Náhrady i v Přerově

Bývalého krajského šéfa ODS a hejtmanova náměstka Michala Záchu, který čelí trestnímu stíhání, v zastupitelstvu Olomouckého kraje nahradí šumperský radní a předseda místního sdružení ODS v Šumperku Roman Macek.

Před třemi dny 01:57

Macuh s Navrátilem režírovali výhru nad poslední Boleslaví. Tomajko: Rozhodli jsme ve druhé třetině

Olomouc v hokejové extralize dokázala zvítězit v Mladé Boleslavi 4:2. Pro tým trenéra Jana Tomajka to bylo páté vítězství z posledních šesti utkání.

Před čtyřmi dny 02:10

Sigma na sněhu remizovala se Slováckem. Všude odloženo, jen tady se hraje, zlobili se oba trenéři

Velké rozpory vyvolal sobotní zápas Sigmy Olomouc se Slováckem. Skončil 1:1, podle většiny účastníků se ale vůbec neměl hrát. Hlavně kvůli nezpůsobilému terénu. Značně ho totiž narušilo sněžení a nepříznivé počasí.