Blízká setkání
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Národní sommeliérka Klára Kollárová: Svařák je skvělá věc. Když se udělá ze skvělého vína i surovin

„V zahraničí se o ví málo o tom, že vedle piva tady máme i dobrá vína. Chtěli bychom, aby se zahraniční turisté zajeli podívat v rámci pobytu i na Moravu,“ uvádí. Jaké odrůdy se u nás pěstují? Musí být Pálava sladká? Kde získala lásku k vínu? Může se stát člověk sommeliérem? Kterým sportem se odreagovává?

30:28

Blízká setkání

Vydává: Český rozhlas

Tereza Kostková a Adéla Gondíková vedou rozhovory s hosty, které znáte, anebo které stojí za to poznat. Blízká setkání vysíláme každý všední den po jedenácté na Dvojce. 

Web

Před dvěma dny 26:32

Zpěvák Richard Müller: Rád bych si zopakoval spolupráci s Hapkou a Horáčkem

Má nové album. „Musím neskromně říct, že je to skvělé album. Někteří recenzenti v Čechách a na Slovensku se shodli, že je to moje nejlepší deska,“ usmívá se spokojeně zpěvák v Blízkých setkáních. Kdy se dostal k muzice? Jak byla založena skupina Banket? Baví ho fotografování a dělá si sám obaly k deskám? Co by řekl o projektu Levandulová? Na co se rád dívá v televizi? Co má teď před sebou a na co by rád pozval?

Před čtyřmi dny 27:53

Michal Malátný, Máša Málková, Milan Peroutka, Ondřej Kepka, Jiří Lábus

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Tereza Kostková a Adéla Gondíková.

Před čtyřmi dny 30:04

Herec a moderátor Václav Kopta: Nám se s Martou povedl zázrak. Jsem osudu vděčný za setkání s ní

Byl to jeden z nejkrásnějších večerů v životě. To napsal na sociální sítě Václav Kopta, který moderoval koncert k narozeninám Marty Kubišové z pražské Lucerny. „Myslím, že všichni byli zasaženi.“ Připravoval se pečlivě na moderaci večera? Jak přijala koncert? Proč se nikdy nenaučil noty? Jak vzpomíná na Václava Neckáře a Hanu Zagorovou? Máme dnes dobré textaře? Zachází se dobře s češtinou?

Před šesti dny 33:03

Herec Bolek Polívka: Bohémství? To je když děláme chyby, kterých litujeme, ale rádi na ně vzpomínáme

V nové pohádce Největší dar povýšil z valašského krále na boha, který sedí na stromě a seskakuje z něj. „Hodně lidí se mně ptalo, jestli je to trik. Netuší, že když si mám ve filmu sednout, tak si už ve svém věku beru dubla,“ směje se. Co je pro něj největším darem? Kolik má vnuků? Co dělají? Jak by okomentoval album Zamrzlé úsměvy? Byl u porodu všech svých dětí? Jak vnímá advent a Vánoce? Co je základem humoru?

Před týdnem 33:26

Herec Jiří Lábus: Načítání knih je vysilující. Je to vlastně divadlo u mikrofonu

Natočil nový film Vánoční příběh a dotočil i novou audioknihu. „Je to přenádherná kniha Bohumila Hrabala Příliš hlučná samota. Četl jsem to jako kluk a teď jsem se k tomu po letech vrátil. Uvědomil jsem si, jaký to byl obrovský spisovatel,“ uvádí herec. Má rád Vánoce? Byl specifickým dítětem? Je pro něj Rumburak prokletím? Kde všude ho díky této roli poznali? Je výhodné být pesimistou? Zdědil po svém tatínkovi architektovi cit pro krásu? Jak dlouho hraje v Ypsilonce?

Před týdnem 32:29

Herec Ondřej Kepka napsal knihu o mamince Gabriele Vránové. „Na některých místech jsem byl tvrdý"

Magnetický vítr Gabriely Vránové. To je kniha, kterou napsal její syn, herec a moderátor Ondřej Kepka. „Je to scénář jejího života a na začátku je fejeton o našem posledním setkání. Byla to síla,“ vzpomíná. Kdy a proč začal s fotografováním? Baví ho to? Na které fotky je pyšný? Jak se dostal k moderování Nočního Mikrofóra na Dvojce? Mluvila mu do toho maminka? Co ho spojuje s Kopřivnicí?

Před týdnem 29:09

Zpěvák Milan Peroutka: Klobouk dolů před Hankou Zagorovou. Zářit takovou dobu je fakt hustý

Má kapelu Perutě, nové CD a taky muzikály Biograf láska a Okno mé lásky. První je věnovaný Haně Zagorové a druhý skupině Olympic. „Za obě představení jsem rád. Pro mě jsou velkou satisfakcí spokojené oči diváků,“ říká hudebník a herec. Je pro něj těžké zpívat písně, ve kterých hrál jeho otec Milan Peroutka? Je z muzikálem spokojený Petr Janda? Proč pojmenoval své nové CD Abrakadabra a proč k němu má i polštářek? Odpovídá v audiu.

Před týdnem 26:08

Michal Orság, Klára Kolouchová, Klára Kollárová, Broňa Sobotka, David Ondříček

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Tereza Kostková a Adéla Gondíková.

Před týdnem 28:56

Herečka Máša Málková: Hrát s Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem byl splněný herecký sen

Vánoční příběh je nová romantická komedie. „Film popisuje stres z toho, aby se všechno stihlo. Pro mě jsou však Vánoce pravým opakem,“ přiznává herečka. „Snažím se odjet z Prahy, být v tichu a přírodě. Je to pro mě ztišení.“ Sdílí ráda osudy silných žen? Který kraj miluje a proč? Jaká byla práce na snímku Fotograf? Má svého koně? Jaké sporty ji přitahují?

Před týdnem 28:50

Zpěvák Michal Malátný: Rozchod Chinaski? Byl to správný krok a odpustili jsme si

Skupina Chinaski změnila v roce 2018 z gruntu obsazení. „Cítili jsme, že společná chemie už nefunguje a jedeme na setrvačník,“ vysvětluje její frontman. „Říkal jsem si, že už to tak dál nejde a buď kapelu zrušíme, nebo ji obměníme.“ Jak se se do kapely dostal klávesák Štajny? Je na poslední desce duch kapely? Jak vznikl název desky? Bere Michal Malátný hraní v kapele jako roli? Chystají něco na Vánoce?