Sportovní ozvěny
27. červen 2022

Poslechněte si podcast: Náročná trať v jižních Čechách otestovala síly nejlepších českých a slovenských cyklistů

Cyklistický šampionát se konal v severní části Jihočeského kraje. Na mistrovství České a Slovenské republiky bojovaly o tituly nejzářivější hvězdy. Sportovní ozvěny byly u toho, v Mladé Vožici i v Kovářově u Milevska.

06:01

Sportovní ozvěny

Vydává: Český rozhlas

Ohlédnutí za sportovními událostmi uplynulého víkendu v jižních Čechách.

Web

Před šesti dny 05:57

Hokejový mistr světa Jiří Novotný se stal trenérem Motoru, možná se ale ještě vrátí na led

Sestava hokejového Motoru České Budějovice je poskládaná z hodně zkušených hráčů. Lukáši Pechovi bude v tomto roce 40 let, Milan Gulaš v prosinci oslavil 37. narozeniny a možná k nim přibyde i Jiří Novotný, mistr světa z roku 2010, který kulatou čtyřicítku přivítá v polovině srpna.

Před týdnem 06:01

Tábor znovu přivítá nejlepší cyklokrosaře. Podle organizátora je teď sport rychlejší a výbušnější

Cyklokrosaři mají za sebou mistrovství České republiky a pomalu se blíží mistrovství světa, které bude hostit jihočeský Tábor. Předseda české cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr Balogh připomíná, že šampionát začne v pátek 2. února 2024 novinkou, závodem štafet.

Před 2 týdny 06:01

Zemřel legendární vzpěrač Petr Pavlásek, který hned ve svém prvním závodě překonal sedmnáct rekordů

V 75 letech zemřel bývalý vzpěrač Petr Pavlásek. Jihočech z Týna nad Vltavou byl pětkrát mistrem Československa v hmotnostní kategorii nad 110 kilogramů. Dvakrát startoval na olympijských hrách, sedmkrát na mistrovství Evropy.

Před 3 týdny 06:01

Vedení hokejového Motoru odvolalo trenéra. Jedním z problémů kabiny je skleslost, říká manažer

Hokejisté Motoru České Budějovice mají za sebou opravdu zvláštní rok 2022. Jihočeši v něm vybojovali nečekaný bronz. Před několika dny ale špatné výsledky klubu vyústily k odvolání trenéra.

19. prosinec 2022 06:01

Hokejový mistr světa Radek Bělohlav je teď trenérem, pandemie podle něj zbrzdila výchovu talentů

Radek Bělohlav patřil ve své éře k nejlepším českým hokejovým útočníkům. Má titul mistra světa z roku 1996 z Vídně. Teď působí jako hokejový trenér, naposledy byl hlavním koučem u HC Tábor.

12. prosinec 2022 06:02

Domácí pohárový závod cyklokrosařů vyhrál Šimon Vaníček z táborského klubu

Česká cyklokrosařská elita už pošilhává po mistrovství světa, které se v úvodu příštího roku pojede v Hoogerheide v Nizozemsku. Domácí pohárový závod, tedy prestižní Toi Toi Cup, vyhrál Šimon Vaníček z klubu ČEZ CT Tábor.

5. prosinec 2022 06:03

Parta nohejbalistů, kteří v roce 1972 začali v Budějovicích hrát extraligu, se po letech sešla

Českobudějovičtí nohejbalisté, kteří už v roce 1972 hráli extraligu, se sešli po padesáti letech na pivu. Sezval je Pavel Charypar. Kromě něj dorazili Radomil Procházka, Josef Jelínek, Miroslav Hönig, Petr Nedorost a Václav Bílek.

28. listopad 2022 06:01

Terazky si reporter. Sportovní komentátor Gabo Zelenay motivoval k lepšímu výkonu i Pavla Kroneisla

Před sto lety se narodil sportovní komentátor Gabo Zelenay. Proslul svým emotivním projevem s obrovskou slovní zásobou, spoustou originálních nápadů a přirovnání. Komentoval s ním i známý jihočeský reportér Pavel Kroneisl.

21. listopad 2022 06:01

Po nehodě na saních skončil na vozíku, přesto se dokázal profesionálně věnovat atletice i basketbalu

Rostislav Pohlmann je mnohonásobný český reprezentant, medailista z paralympijských her. A také basketbalista. Na vozíku reprezentuje Českou republiku a na klubové scéně Tygry z Českých Budějovic.

14. listopad 2022 06:01

Na tréninku k němu přiběhla slečna. Vytrvalec David Vaš ji vzal do Afriky a pak se s ní i oženil

Vytrvalec David Vaš těží z toho, co natrénoval s Keňany v Africe. Teď se usadil na jihu Čech, oženil se, ale dál běhá. A dokonce s manželkou. Z Keni si přivezl spoustu zážitků, výrazně vylepšil svoji výkonnost, ale také v Africe zanechal hodně kamarádů.