- Podcasty
- Radioporadna
Poslechněte si podcast: Napište si na papír, za co utrácíte. Jasně uvidíte, bez čeho se obejdete
Současná vlna zdražování nutí lidi k zamyšlení nad vlastními náklady. Více přemýšlíme, co je pro nás důležité a bez čeho se naopak obejdeme. A protože co je psáno, to je dáno, napište si na papír, jak to s vašimi financemi vypadá.
Radioporadna
Do rozhlasové poradny zveme hosty z nejrůznějších oborů.
Škola není strašák, ale parťák, říká ředitelka ZŠ Štefánikova Pardubice
Prázdniny jsou v poslední čtvrtině. Je čas začít děti připravovat na školu. V žádném případě je ale nestrašte větami typu: Počkej, ve škole ti ukážou, tam tě naučí, jak se chovat, a podobně.
Jak přivolat psa? Stopovací vodítko je dobrým pomocníkem
Známá psovodka Klára Hlubocká je pro pozitivní motivaci psů. Ovšem součástí takové výchovy jsou nejen odměny, ale i tresty.
Kouč není psycholog. Pomůže ale zpracovat životní kotrmelce a nastartovat změnu
Jaký je rozdíl mezi psychologem a koučem? A jak nám může dobrý kouč prospět? I o tom byla dnešní Radioporadna s koučkou Jitkou Hlouškovou. Koučink odstartoval i její kariéru, kterou se po sedmnácti letech ve vysokém školství rozhodla změnit.
Modrý čaj z klitorie zlepší plodnost i paměť. Pomůže i při nespavosti
Bylinkářka Radka Svatošová přinesla do Radioporadny džbán plný sytě modré tekutiny. Modrý čaj připomínající inkoust připravila z květů tropické rostliny, které se česky říká motýlí květ. Latinský název je ale zajímavější. Německý botanik Georg Eberhard Rumphius nazval rostlinu už v 17. století clitoria. Modré květy tento název nezapřou.
Režisér Patrik Ulrich se vydal po stopách Járy Cimrmana
Režisér Patrik Ulrich natáčí pro Českou televizi dokument nazvaný Stopy Járy Cimrmana. Šlépěje zmíněného génia jej při práci dovedly také do míst v Pardubickém kraji.
Knižní novinky, které stojí za to přibalit do kufru. Tipy přímo od knihkupce
Na prázdniny s dobrou knížkou, která nebude v kufru přítěží? Pár tipů jsme dostali od pardubického knihkupce Petra Bažanta, který na dovolenou cestuje spíše s tenčí knižní variantou. A jak poznat dobrou knihu v současné nepřeberné nabídce?
Skauti nabírají na síle. O jejich tábory a kroužky je mimořádný zájem
Ne všechny děti, které rodiče vypraví na letní tábor, si ho dovedou postavit vlastníma rukama na zelené louce. A právě tak to na skautském táboře chodí. Děti si staví tábor od základů. Typické jsou podsadové stany, stožáry a polní kuchyně s ohništěm.
Lesy jsou vymetené, přiznává mykoložka. Houby nezmizí, ale čekají nás jižnější druhy
Letošní sezóna pořádně zkouší nervy houbařů. Zatím co někde už měli žně, jinde na příchod stále čekají. Letošní sezóna pořádně zkouší nervy houbařů. Zatím co někde už měli žně, jinde na příchod stále čekají.
Poslouchejte audioknihy. Otvírají mysl větší představivosti
V posledních letech zažívají audioknihy ohromný rozmach. Čím jsou pro nás a naše děti přínosné, jaké mají výhody a nevýhody proti běžným knihám? O tom všem mluvil spisovatel a publicista Lukáš Vavrečka.
Pocit, že lidi odzbrojíme a bude méně násilí je zcestný, říká odborník na zbraně
Stále více lidí se v posledních týdnech zajímá o možnost získání zbrojního průkazu a držení zbraně. Zákon o střelných zbraních ale prošel novelou. Co se změnilo a jak složité je získat zbrojní průkaz?