Sponzorováno22. listopad 2019

Poslechněte si podcast: Nakupování oblečení online mi moc nejde

Tomáš Braverman šéfuje nejúspěšnějšímu srovnávači cen a nákupnímu rádci na českém i slovenském trhu Heureka.cz. V roce 2019 se mluvilo o prodeji Heureky za docela atraktivní částku. Proč k prodeji nedošlo? A co si Tomáš myslí o e-commerce v Evropě nebo třeba o českém školství?

20:33

dCast

Vydává: Deloitte CZ

Podcasty Deloitte Česká republika.

Web

Před 3 týdny 24:21

Vít Horký: Delší dobu vnímám komunikační propast mezi startupy a státem

Vít Horký je founder úspěšného startupu Brand Embassy, ze kterého v roce 2019 úspěšně exitoval. Nyní se podílí na řadě aktivit podporující podnikavost a globální ambice. Jedním z projektů je i platforma CzechFounders, která pomáhá budovat startupové Česko. Pod její hlavičkou vyšla studie Startupy a stát, která zjednodušeně shrnuje, co čeští startup podnikatelé očekávají od státu. Nejen tuto studii budeme rozebírat i v našem podcastu. Pusťte si to do uší!

14. červen 2022 21:48

Vratislav Kalenda: Applifting je tyrkysová firma, manažery a šéfy nemáme

Applifting je české softwarové studio z Karlína, které založili v roce 2014 Filip Kirschner a Vratislav Kalenda doslova v “garáži”. Nyní studio kromě kanceláří v Karlíně má i vlastní pobočku v Londýně. Firmám pomáhají vyvíjet digitální produkty, od analýzy přes validaci až po UX design. Ke klientům Appliftingu patří nejen velké firmy ale i start-upy a specializují se hlavně na fintech. Jak to celé funguje? A proč mají ve firmě místo boardu radu starších? Pusťte si to do uší!

17. květen 2022 21:55

David Čaněk: V Memsource máme klingoštinu nebo například hadí jazyk

David Čaněk je zakladatel unikátní překladové platformy Memsource, na které začal v roce 2010 pracovat se svým týmem. Memsource patří k nejúspěšnějším společnostem zaměřujícím se na umělou inteligenci. Věnuje se nejen automatizovaným jazykovým překladům, ale dokáže ohodnotit i jejich kvalitu a dát odpověď na to, zda je strojový překlad dostatečně kvalitní a nepotřebuje pomoc člověka. Nástroj, který běží v cloudu, používá tisíce překladatelů po celém světě a projede miliardu slovu ve více než 120 cizích jazycích. Jak to celé funguje a proč mají ve svém portfoliu i klingonštinu? Pusťte si to do uší!

6. květen 2022 10:08

Dominika Slaninová: Salesforce Lab je program, který vás učí prakticky a to vám škola nedá

Tentokrát pro vás máme trochu jiný podcast. S kolegyní a studentkou ČVUT FIT Dominikou Slaninovou jsme si povídali o programu Salesforce Lab. Tým Deloitte Digital pořádá pro zájemce z řad absolventů vysokých škol pravidelně program, kde si účastníci mohou vyzkoušet práci se Salesforce platformou na vlastní kůži a získat tak kýžené zkušenosti. A na ty nejlepší čeká dokonce odměna v podobě pracovní nabídky. Jak program probíhá? Jak se Dominika dostala k programování? A proč chce zůstat v Deloitte? Pusťte si to do uší.

13. duben 2022 26:57

Lenka Mynářová: Bakterie sní třeba fritovací olej nebo pivovarské mláto

Lenka Mynářová je CEO společnosti Nafigate, významného hráče na poli cirkulární ekonomiky. Udržitelnost Nafigate spočívá ve výrobě biopolymerů pomocí unikátní biotechnologie Hydal. Z odpadních materiálů, u kterých se může zdát, že nemají již žádné využití, se tak vytváří nové materiály a výrobky. V jakých průmyslech mají biopolymery využití? Proč jsou v kosmetice velký problém mikroplasty? A jak (ne)funguje cirkulární ekonomika v České republice? Pusťte si to do uší!

15. březen 2022 23:39

Alan Fabik: Jsme schopni připojit strom k internetu

Alan Fabik je CEO tech-startupu Hardwario, který se specializuje na vývoj zařízení pro průmyslový internet věcí. Dlouhou dobu působil ve společnosti Jablotron, jejíž dceřinná společnost Big Clown se později přetvořila právě v Hardwario. Společnost se umístila na 14. místě v žebříčku nejrychleji rostoucích firem Deloitte Technology Fast 50 s růstem 723%! Společnost monitoruje kravíny, britské lesy a třeba i výskyt kůrovce. Jak to celé funguje? A jak bojují s nedostatkem komponent na trhu? A co plánují do budoucna? Pusťte si to do uší!

3. únor 2022 26:59

Matěj Misař a Daniel Kvak: Carebot pomáhá lékářům lépe vidět

Daniel Kvak se jako doktorand na Masarykově univerzitě v Brně věnuje strojovému učení. Matěj Misař pracoval jako novinář specializující se na zdravotnictví. Společně ještě s Danielovo manželkou Karolínou se tato trojice rozhodla v době covidu pomoci lékařům. Tak vznikl startup Carebot, který pomáhá lékařům s diagnózou díky umělé inteligenci. Jak řešení funguje? Co plánují do budoucna? Pusťte si do uší další dCast.

19. leden 2022 24:15

Pečenková, Sedláček, Hobrland: Brand je okno do duše firmy

V dalším dílu dCastu se setkali Jana Pečenková, generální ředitelka české pobočky agentury Grayling, Libor Sedláček, ředitel marketingu a spolumajitel společnosti Gumex a Martin Hobrland, Marketing and Creative Lead v Deloitte Digital. Tématem byla tvorba značky. Co to přesně znamená a proč je důležité branding tvořit, starat se o něj a sledovat aktuální trendy? Jak na to? Jak se digitalizace promítla do PR a jaká je současná situace? Jak se dnes tvoří vztah mezi zákazníkem a značkou? Jaké nástroje je důležité umět používat? Pusťte si to do uší!

23. prosinec 2021 24:08

Samuel Huba: Češi, Slováci i Maďaři raději nakupují na menších e-shopech, tento trend bude pokračovat

Samuel Huba je CEO společnosti Shoptet, která je největším tuzemským poskytovatelem řešení pro tvorbu a správu e-shopů. Rodák z Košic si vybudoval vztah k informačním technologiím, podobně jako mnoho jeho vrstevníků, díky počítačovým hrám a v dětství ho bavil i silový trojboj. Do společnosti Shoptet nastoupil v roce 2018 a na jaře 2021 převzal její řízení. Jaké jsou jeho ambice? A kde vidí ecommerce za 10 let?

20. prosinec 2021 30:21

Petra Plemlová: Látky je protřeba „prosahat“, to nejde načíst a naučit

Zakladatelka internetového obchodu Unuodesign Petra Plemlová zaměstnává zhruba pět desítek lidí. Firma je v současnosti tuzemskou jedničkou v prodeji certifikované metráže pro děti a roste o desítky až stovky procent ročně. Navíc s vlastními vývojáři vytvořila speciální aplikaci pro vedení skladových zásob. Nyní ji pod názvem Picki nabízí i dalším malým e-shopům. Pusťte si to do uší.