21. červen 2022

Poslechněte si podcast: Najde se v tom každý. Známí herci vezou do Pardubic hru o manželství

Chystá se večer velkých návratů. Na Příhrádku 1. července uvidíte bývalé herce Východočeského divadla Pardubice pod režijním vedením bývalého uměleckého šéfa VČD Michaela Taranta. Představení začne v 19:30.

09:56

Máme hosty

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do soboty zveme do ranního vysílání zajímavé hosty.

Web

Včera 06:50

Hraje v pěti kapelách a rozjíždí sólovou dráhu. Bez hudby nedá mladý umělec ani ránu

Jan Chmelík z Hlinska přičichnul ke kytaře v šesti letech. Od patnácti produkuje vlastní muziku, a to pod heslem nejdřív hudba, pak text.

Před dvěma dny 09:13

Hrad Rabštejnek dostaví přespříští generace. Už má zase střechu

Skoro devět let vlastní Vít Novák a Aleš Sýkora zříceninu na Chrudimsku. Postupně jí vracejí zašlou slávu. Ale říkají, že hotovo bude až za jejich vnuků.

Před třemi dny 09:32

Zlatá Pecka vystrkuje růžky. Z Chrudimi nakukuje do celého kraje

Dagmar Pecková už šestým rokem chystá hudební festival. Sama říká, že nejde o přehlídku červených koberců, odvážných rób a že VIP jsou na ní milovníci krásné hudby a umění. Další ročník začíná v neděli 21. srpna.

Před týdnem 11:10

Vysokomýtské muzeum koupilo „okurku“ a doplnilo tak sbírku autobusů

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě se můžeme pochlubit novým přírůstkem, kterým ucelilo sbírku autobusů vyráběných ve Vysokém Mýtě. Je to Škoda 706 RTO LUX, luxusní verze dálkového autobusu známého také jako „okurka“.

Před týdnem 08:22

Friends fest po dvou letech nabírá na obrátkách. Slibuje americká auta i Kollera

V sobotu 13. srpna zaplní areál dostihového závodiště v Pardubicích milovníci všeho amerického. Odstartuje už sedmý ročník Friends festu, který představí vše americké od aut a motocyklů, přes jídlo, sport a módu až po muziku.

Před týdnem 11:28

Řemeslná sobota oživí Regionální muzeum Skuteč

Od 1. července změnilo skutečské muzeum název na Regionální muzeum Skuteč. Jaké jsou důvody a co to znamená, přiblížil jeho ředitel Libor Aksler. A pozval i na některé akce.

Před týdnem 09:52

Hlinsko investuje do vyžití a chystá bydlení pro mladé

V Hlinsku dokončili za poslední roky několik významných investic. Ať už je to koupací biotop nebo sportovní hala. Teď se pracuje například na výstavbě propojky sídliště. Radnice by ráda ve městě udržela také mladé lidi.

Před 2 týdny 08:35

Dívčí pavouk není až tak silný. Pardubická juniorka slibuje větší boje mezi tenisty

95. ročník. Je to turnaj, o kterém snad slyšeli i lidé absolutně nepolíbení tenisem. Hraje se od 6. do 12. srpna na dvorcích LTC Pardubice. Půjde o mistrovství republiky jednotlivců v kategorii staršího dorostu.

Před 2 týdny 18:07

Scénář jako v Českém Švýcarsku nehrozí, ujišťuje mluvčí KRNAP

Požár v Českém Švýcarsku už skoro dva týdny zaměstnává hasiče a plní média. Hrozí něco podobného také v Krkonoších? Hospodaří se v lesích správně? A jak se v národních parcích chovají turisté? Také o tom hovořil ve vysílání mluvčí KRNAP Radek Drahný.

Před 2 týdny 08:54

Suchou nohou přes Labe. Sportovní park Pardubice láká na nové výzvy

Bez téhle akce by snad už ani nebyly prázdniny. Další ročník Sportovního parku Pardubice potrvá od 6. do 14. srpna v parku Na Špici. Hlavně děti si osahají spoustu sportů, a to jak na souši, tak na vodě.