Seriál Radiožurnálu Sport
22. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Na výjezdu v Olomouci: Fandění v sektoru pro hosty v podání kotle Slovácka je hodina hudební výchovy

Další fotbalový víkend a další návštěva reportéra Jaroslava Plašila v sektoru hostujících fanoušků. Tentokrát zamířil na Andrův stadion do Olomouce, kde strávil devadesát minut plus nastavení s fanoušky Slovácka. A zažil jejich radost, protože svěřenci trenéra Martina Svědíka zvítězili na Hané 2:1. Zároveň si vyslechl velmi zpěvný kotel fanoušků a dokonce i maminku, která zpívala chorál své dceři v kočárku. Užijte si už čtvrté pokračování seriálu Na výjezdu".

05:19

Seriál Radiožurnálu Sport

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné seriály z vysílání Radiožurnálu Sport. Zajímavá témata, reportáže ze sportovních akcí i ohlédnutí do historie sportu.

Web

Dnes 02:42

Chára, Subban a Keith. Loučení slavných obránců, kteří se proslavili v zámoří

Jednou z hvězd, která se letos loučí s NHL, je slovenský obr (206 centimetrů) Zdeno Chára. Obránce, který většinu kariéry spjal s Bostonem, došel hned třikrát do finále Stanley Cupu a jednou ho dokázal vyhrát. 20. září 2022 v pětačtyřiceti letech oznámil jednodenní podpis smlouvy, aby mohl oficiálně skončit jako člen tohoto klubu. Úplně ve stejný den ukončil kariéru další slavný obránce P.K. Subban a s prestižní soutěží se loučí i trojnásobný vítěz Stanley Cupu Duncan Keith.

Včera 02:30

Jak dlouho budou ještě Crosby a Ovečkin táhnout svoje celky v NHL?

Dvě jména, která se komentátoři NHL nemusí učit, stále předvádějí výborné výkony. Sidney Crosby a Alexandr Ovečkin - to jsou ikony nejprestižnější hokejové klubové soutěže. I když v rozhovorech stále častěji přichází řeč na jejich věk, tak i v pětatřiceti a sedmatřiceti letech stále patří mezi nejproduktivnější a nejplatnější hráče v zámoří. Každým rokem vylepšují své statistiky a přepisují historické rekordy. Budou i letos patřit mezi nejlepší "veterány" soutěže?

Před dvěma dny 05:48

Sektor hostí na jablonecké Střelnici: Nejvýše položený prvoligový stadion v Česku

Seriál Radiožurnálu Sport "Na výjezdu" tentokrát míří na nejvýše položený prvoligový stadion v Česku, na jabloneckou Střelnici. Reportér Jaroslav Plašil narazil na vlídné, zdvořilé pořadatele, ale jen málo důstojné podmínky. Jak dlouho čekali příznivci Zbrojovky v sektoru hostí po skončení zápasu, který jejich fotbaloví miláčci prohráli s Jabloncem 1:3? Užijte si další sondu do života hostujících fotbalových fanoušků.

Před dvěma dny 03:39

Vzpomenete si na předchozí zápasy NHL v Praze?

Pamatujete si zápasy NHL, které v minulosti přivítala česká metropole? První plnohodnotný zápas NHL v Česku se odehrál v roce 2008, kdy v 02 Areně začínali sezonu New York Rangers s Tampou Bay. Českým divákům se tak ukázal třeba Václav Prospal nebo Radim Vrbata, Petr Průcha nebo Michal Rozsíval. V roce 2010 došlo na pražské střetnutí mezi Phoenixem a Bostonem. Před třemi roky došlo na bitvu mezi Philadelphii a Chicagem. Co nabídne letošní klání San Jose a Nashville?

Před třemi dny 02:39

Vyšehrad: Seriál i film, které baví nejen fotbalové nadšence

Lavický a fotbalový míč, to je dokonalá symbióza. Těmito slovy začíná vůbec první díl úspěšného seriálu Vyšehrad. Hlavní postavou je fotbalový talent Julius Lavický, kterého v seriálu i v následném filmu hraje Jakub Štáfek. Spoustu průšvihů, které se odehrávají v seriálu, jsou inspirovány skutečnými událostmi. Po čtyřleté pauze se Štáfek rozhodl natočit film, který až donedávna vyprodával česká kina. Znáte hlášky jako: "Nazdar, kopyta"?

Před čtyřmi dny 02:34

Proč?: Jak se fotbalové fandění může zvrhnout k tragickým událostem

Ve své době - v druhé půli 80. let - mimořádně závažný film, věnovaný negativním dopadům fotbalového chuligánství. Primitivní sportovní fandění, které snadno překlene až k agresivním choutkám a vzájemné hecování, které vede k tragickým činům. Příběh ve filmu Proč? je inspirován skutečným případem, kdy skupina mladistvých vlajkonošů zdemolovala cestou na fotbalové utkání vlakovou soupravu a ohrožovala i cestující a osamělou průvodčí.

Před pěti dny 02:46

Poslední závod: Když se lyžařské klání promění v boj o holý život

Krkonoše před první světovou válkou byl chudý kraj, kde se střetával český živel s německým. Bohumil Hanč byl nejslavnější český lyžař své doby, vyhrával závody doma i v zahraničí. Všestranný sportovec Emerich Rath se jako jediný Němec zúčastňoval českých závodů, ostatní Němci z Krkonoš je z nacionálních důvodů bojkotovali. Lyžařská padesátka se pro Hanče ze závodu změnila v boji o život. Nakonec v krutém horském počasí zahynul i jeho kamarád Vrbata. To byl Poslední závod.

Před šesti dny 02:16

Boxerského šampiona si ve filmu Pěsti ve tmě zahrál Marek Vašut

Na roli boxera musel herec Marek Vašut intenzivně trénovat osm měsíců. Ve filmu Pěsti ve tmě si zahrál boxerského šampiona Vildu Jakuba a prohraje v roce 1935 Berlíně zápas s německým mistrem Kurtem Schallerem. A to hlavně kvůli nepochopitelnému zásahu trenéra Krakowského, který přikáže Jakubovi hodit ručník do ringu. Snímek měl hodně zvratů ať už sportovních, tak milostných. Předobrazem boxera Vildy byl několikanásobný mistr Československa a vicemistr světa Vilda Jakš.

Před týdnem 04:22

Okresní přebor: Poslední zápas Pepíka Hnátka

"Dlouhé nakopávané balony, důraz v osobních soubojích, na žádný ťukes nemáte, jste dřeváci a proto taky hrajete okres. Neumíte si přihrát na metr a hrajete nějaký trojuhelníky jako Barcelona". Nejen tyhle hlášky, ale i svérázný přístup trenéra Hnátka, kterého ztvárnil Miroslav Krobot. se vžily do paměti nejen fotbalových fanoušků. Důležitou roli ve filmu sehrál i Ondřej Vetchý, který se představil jako fotbalista Jirka Luňák. Připomeňte si legendární filmové zpracování.

Před týdnem 02:52

Fair Play: Film reflektující poměry ve vrcholovém sportu v osmdesátých letech minulého století

Dalším zajímavým snímkem z atletického prostředí je Fair Play. Základem filmu, který natočila Andrea Sedláčková, je nutnost členů reprezentačního výběru dopovat. Hrdinka filmu sprinterka Anna, kterou ztvárnila slovenská herečka Judit Bárdos, brzy pochopí, že kvůli dopingu neroste jen její výkonnost, ale i zdravotní problémy. Důležitou roli ve filmu má i matka sprinterky, kterou si zahrála Anna Geislerová. Znáte příběhy z osmdesátých let minulého století v Československu?