Pochlap se
13. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Na vesnici se nechceš skrývat. Vyoutoval jsem se v 16 letech, říká starosta Tetína Matěj Hlavatý

Devětadvacetiletý politik, starosta obce Tetín, na sociálních sítích ho sledují desítky tisíc lidí. Václav Rouček tentokrát v rámci Prague Pride Weeku v Pochlap se přivítal Matěje Hlavatého, se kterým si povídal o tom, jak se v mladém věku dostal k politice, jak prožíval období coming outu a co všechno řeší starosta malé vesnice.

36:51

Pochlap se

Vydává: Český rozhlas

„Někdy hodně mlčíme, jindy moc řečníme, ale často se bojíme opravdu otevřeně mluvit,“ říká autor podcastu Pochlap se Václav Rouček. V rozhovorech s kluky a muži z různých společenských bublin otevírá otázky dnešní maskulinity. Co vlastně dnes znamená být chlap, kdy kluci brečí a jaké mají vzory?

Web

Včera 46:33

Dlouho jsem si myslel, že musím být lepší než ostatní, svěřuje se nevidomý Zdeněk

Osmatřicetiletý specialista komunikace Českého rozhlasu pracoval v neziskovkách, je otec jedné dcery a bývalý vášnivý sportovec. Hostem Pochlap se byl Zdeněk Rybák, s kterým si moderátor Václav Rouček povídal o tom, jak prožívá každodennost jako nevidomý člověk, jaké bylo jeho dětství a jak se vypořádal s náročnými životními zkouškami.

Před 3 týdny 44:35

Uráží mě, když lidi posílají mou rodinu domů. Stereotypy ale mizí, říká novinář Viet Tran

Hostem Pochlap se je Viet Tran, známý také jako Vietnamec z Hané. Třicetiletý novinář, reportér a fotograf se narodil v Kroměříži, pracuje pro celostátní televizi a na sociálních sítích často komentuje aktuální dění. Václav Rouček si s ním povídal o vyrůstání na Moravě, novinařině i stereotypech, se kterými se v Česku setkává.

27. srpen 2023 46:56

Zakázal jsem si fňukat a litovat se, říká kuchař Jiří Babica

Kuchař a moderátor, který po vyučení vařil v Německu a u nás se proslavil kulinářským pořadem. Coby otec dvou dětí teď vytváří internetový obsah na kanálu Babicova televize. Václav Rouček si tentokrát do Pochlap se pozval Jiřího Babicu, s kterým se bavil o rodině, emocích, bohémství i jeho legendární hlášce.

16. červenec 2023 35:20

Lžu tátovi s těžkou demencí, že máma ještě žije. Je to pro něj lepší, říká moderátor Aleš Zbořil

Moderátor, scenárista, herec a otec dvou dětí, který po studiích na JAMU účinkoval v několika televizních pořadech, než ho potkala osudová role – AZ-kvíz. Hostem Pochlap se je Aleš Zbořil, se kterým si Vašek povídal o jeho mládí, 26 letech moderace jednoho pořadu a také o tom, jak aktuálně prožívá náročné období, ve kterém se stará o tatínka trpícího těžkou demencí.

3. červenec 2023 45:36

Chlapecká kapela byla splněný sen. Sláva mi zamotala hlavu, říká herec a zpěvák Braňo Polák

Herec, zpěvák, tanečník, bývalý člen skupiny A-TAK, nyní je známý z muzikálů i díky roli v dnes již kultovním filmu Snowboarďáci. Hostem Pochlap se je Braňo Polák, se kterým Vašek probral, jak vypadal jeho přechod ze slovenské vesnice do Prahy, jak zvládal slávu na přelomu milénia a jak se mu změnil život po padesátce.

18. červen 2023 38:39

Moje obrazy jsou jako balkánská diskotéka, říkám tomu turbofolk, popisuje Jan Vytiska

V malbě používá prvky folkloru i popkulturní symboly, v hudbě byl zpěvákem post-punkové skupiny Johnny the Horse a nyní je členem dua Body of Pain. Hostem nového Pochlap se je malíř a muzikant Jan Vytiska. Václav Rouček s ním probral dětství na Valašsku, významy jeho obrazů, začátky hudební dráhy i momentální výstavu s názvem Rituály prokletých srdcí.

4. červen 2023 40:29

Svět není v dobrý kondici. Dojímají mě lidi, kteří tomu žijí navzdory, říká moderátor Pavel Sladký

Filmový kritik, publicista, otec tří dětí a autor několika pořadů. Hostem nového Pochlap se je Pavel Sladký, který také na Radiu Wave už 17 let moderuje cestovatelský magazín Casablanca. Václav Rouček s ním probírá, jak se proměňuje zobrazování maskulinity ve filmech, co mu přináší podcast o cestování a které věci ho dojímají.

21. květen 2023 42:50

Žiju v uzavřené bublině, poznávat nové lidi mi dělá problém, přiznává NobodyListen

Devětadvacetiletý producent, skladatel a DJ, člen VR/NOBODY, zakladatel Addict, nepravidelné série hudebních parties, coby model fotí pro prestižní značky. Do Pochlap se zavítal Vaškův dlouholetý parťák Jakub NobodyListen Strach. Spolu se bavili o těžkém období během rozchodu, terapii, životě v bublině, ale také o tom, jak s odstupem vnímá kauzu okolo polibku s Jordanem Hajem.

7. květen 2023 45:33

Ježíš by doporučil lidem, aby šli na terapii, říká farář Petr Wagner

V Pochlap se Václav Rouček tentokrát přivítal faráře Církve československé husitské Petra Wagnera. Ten zároveň působí jako zpěvák v rockové kapele Safenat Paneach a na Radiu Wave moderuje pořady Hergot! a Špína. Petr se v rozhovoru otevřel o tom, jak vypadalo jeho dětství v nábožensky založené rodině v osmdesátých letech, o vztahu s otcem a promluvil také o svých zkušenostech s terapií.