• Podcasty
  • Reportáže zahraničních zpravodajů
Reportáže zahraničních zpravodajů
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Na veganskou a vegetariánskou kuchyni vás Reportáže zahraničních zpravodajů zavedou do horské chaty v Alpách

V keňské metropoli Nairobi navštívíte největší tamní skládku odpadů. Na Ukrajině popíšou práci českých specialistů, kteří pomáhají ve výcviku ukrajinské armádě. A u příležitosti českého předsednictví se v Belgii představilo Dejvické divadlo se svou hrou Elegance molekuly o slavném chemikovi Antonínu Holém, který vyvinul lék proti AIDS. Průvodkyní je Jitka Malá.

24:01

Reportáže zahraničních zpravodajů

Vydává: Český rozhlas

Reportáže zahraničních zpravodajů, to jsou světové události v souvislostech tak, jak je jinde neuslyšíte.

Web

Před 2 týdny 24:01

Reportáže zahraničích zpravodajů představí fotografa původem ze Slovenska, který se proslavil fotkami Beatles

Popíšou hasičské památky z muzea v Polsku. Do Švédska se vydají za téměř pravými Vikingy. A popíšou historii sportovních vozů Alpin z Francie. Průvodkyní vám bude Jitka Malá.

4. září 2022 24:00

Dosud nezveřejněné a jen na pár dnů - v Evropském parlamentu vystavují snímky zachycující Václava Havla

25 let po tragické nehodě si v Paříži připomněli princeznu Dianu. Potápěči v egyptské Hurghadě čistili mořské dno. Našli mimo jiné záchodovou mísu nebo kávovar. A jak se žije takovým Vikingům v 21. století, prozradí zpravodajové Českého rozhlasu. Pořadem provází Lubica Bergmanová.

28. srpen 2022 24:01

Nevídané!

Shodli se egyptští ochránci přírody poté, co zraněná divoká delfínice vyhledala pomoc u lidí. V Reportážích zahraničních zpravodajů se dozvíte, jak se jí daří dnes.  Kamerunská fotbalová hvězda vyvolává u afrických fanoušků doslova šílenství, ale ve Spojených státech učí malé fotbalisty úplně anonymně.  A v Londýně si můžete vybrat, jestli si zaplavat v ženském, mužském nebo smíšeném rybníku. Průvodkyní vám bude Lubica Bergmanová.

14. srpen 2022 23:58

Reportáže zahraničních zpravodajů vás provedou krásným vnitrozemím Tuniska

Projedete se unikátní historickou lanovkou nad norským fjordem. V Budapešti se dozvíte, proč tam existují takzvané "hospody v troskách, rozvalinách nebo v ruinách". A navštívíte sardinkové království ve Francii. Průvodkyní vám bude Jitka Malá.

14. srpen 2022 23:58

Reportáže zahraničních zpravodajů vás provedou krásným vnitrozemím Tuniska

Projedete se unikátní historickou lanovkou nad norským fjordem. V Budapešti se dozvíte, proč tam existují takzvané "hospody v troskách, rozvalinách nebo v ruinách". A navštívíte sardinkové království ve Francii. Průvodkyní vám bude Jitka Malá.

7. srpen 2022 23:59

I víc než dvě století po slavné bitvě u Waterloo se na tamním bojišti dají najít kosti zabitých vojáků

Britsko-belgickému týmu archeologů se teď ale podařil objev přímo unikátní. Místo bavlny centrum současných umělců. Stará přádelna v německém Lipsku je po citlivé opravě středobodem výtvarníků, grafiků nebo sochařů. Pařížské Picassovo muzeum představuje výstavu věnovanou vztahu mezi tímto umělcem a jeho prvorozenou dcerou Mayou. I o tom uslyšíte v Reportážích zahraničních zpravodajů s Lubicou Bergmanovou.

31. červenec 2022 24:01

Reportáže zahraničních zpravodajů prozradí jak dlouho trvá oblékání kroje české královny krásy z americké Oklahomy, nebo jak dlouho jela šestice španělských cyklistů do Santiaga de Compostela

Popíšou ale také remorkér Šturec, nejstarší slovenskou loď, která je pro veřejnost otevřená jen jednou za rok. Průvodci vám budou zahraniční zpravodajové Českého rozhlasu a Lubica Bergmanová.

24. červenec 2022 24:01

Zahraniční zpravodajové Českého rozhlasu nás tentokrát vezmou na kávové plantáže do Keni, k polským ropným vrtům a do muzea, ve kterém se dozvíte, že tamní ropné vrty jsou nejstarší na světě, starší než americké nebo ty z oblasti Perského zálivu

Uslyšíte ale také reportáž o stěhování ukrajinského dětského domova nebo o výrobě sleďů v jedné rodinné firmě v severoanglické rybářské vesničce Craster. Pořadem provází Jitka Malá.

17. červenec 2022 23:49

Reportáže zahraničních zpravodajů upozorní, že královský palác v Soulu můžete navštívit zadarmo pokud máte tradiční jihokorejský kroj

navštíví městečko, které milovali francouzští impresionisté. Zavedou vás do malé dílny v ukrajinském Dnipru, kde přepisují svitky svatého židovského písma, ruské invazi navzdory. A v Lipsku vám představí průvodce turistů, který umí i česky. Nejen to pro vás připravila Lubica Bergmanová.