Pochlap se
20. březen 2022

Poslechněte si podcast: Na válku nemůžeš být nikdy stoprocentně připraven, říká hobby prepper Milan Formánek

„Když se někomu ztratíte ve městě nebo v přírodě, doporučuji obecné pravidlo: potkejme se na tom místě, kde jsme si naposled povídali,“ říká marketingový odborník a prepper Milan Formánek, který bere survivalismus jako své hobby i celoživotní vzdělávání.

53:47

Pochlap se

Vydává: Český rozhlas

„Někdy hodně mlčíme, jindy moc řečníme, ale často se bojíme opravdu otevřeně mluvit,“ říká autor podcastu Pochlap se Václav Rouček. V rozhovorech s kluky a muži z různých společenských bublin otevírá otázky dnešní maskulinity. Co vlastně dnes znamená být chlap, kdy kluci brečí a jaké mají vzory?

Web

Před týdnem 42:50

Žiju v uzavřené bublině, poznávat nové lidi mi dělá problém, přiznává NobodyListen

Devětadvacetiletý producent, skladatel a DJ, člen VR/NOBODY, zakladatel Addict, nepravidelné série hudebních parties, coby model fotí pro prestižní značky. Do Pochlap se zavítal Vaškův dlouholetý parťák Jakub NobodyListen Strach. Spolu se bavili o těžkém období během rozchodu, terapii, životě v bublině, ale také o tom, jak s odstupem vnímá kauzu okolo polibku s Jordanem Hajem.

Před 3 týdny 45:33

Ježíš by doporučil lidem, aby šli na terapii, říká farář Petr Wagner

V Pochlap se Václav Rouček tentokrát přivítal faráře Církve československé husitské Petra Wagnera. Ten zároveň působí jako zpěvák v rockové kapele Safenat Paneach a na Radiu Wave moderuje pořady Hergot! a Špína. Petr se v rozhovoru otevřel o tom, jak vypadalo jeho dětství v nábožensky založené rodině v osmdesátých letech, o vztahu s otcem a promluvil také o svých zkušenostech s terapií.

23. duben 2023 45:57

Muži moc neumí mluvit o emocích. Je to hrozná škoda, říká herec Vojtěch Vodochodský

Ohnivý kuře, Iveta, Případ Roubal, Král Šumavy nebo Arvéd. To je jen malý výčet tvorby herce Vojtěcha Vodochodského, který byl hostem podcastu Pochlap se. Moderátor Václav Rouček si s ním povídal o jeho vztahu s otcem, tématu toxické maskulinity, ale také o připravovaném filmu Vlny o vysílání Československého rozhlasu v době sovětské okupace.

9. duben 2023 51:16

Co jako muž dělat u porodu? Nestresovat ženu, radí gynekolog Petr Kolek

Do podcastu Pochlap se tentokrát přijal pozvání Petr Kolek, který je primářem gynekologicko-porodnického oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. Moderátor Václav Rouček s ním probral, jak se dobře připravit na porod dítěte a co nejčastěji muži na porodním sále prožívají.

26. březen 2023 50:19

Poloha komika mě štvala. Na nové desce řeším témata z pohledu otce, říká MC Gey

Hostem nového dílu podcastu Pochlap se je grafik, rodák z Pardubic a rapper Jakub Rafael, který vystupuje pod pseudonymem MC Gey. Rapující otec čtyř dětí v rozhovoru otevřeně mluví nejen o své nové desce O tatínkovi, který usnul, ale také o rodičovství, humoru a úzkostech, se kterými se v životě potýká.

12. březen 2023 36:41

Někdy dělám i čtyři videa naráz. Nechci diváky zklamat, říká Jirka, který vysvětluje věci

Do podcastu Pochlap se tentokrát přijal pozvání datový novinář a internetový tvůrce Jiří Burýšek, který stojí za youtubovým kanálem Jirka vysvětluje věci, kde ho sleduje přes 230 tisíc uživatelů. Jirka se v rozhovoru otevřel o tom, jakým způsobem si vybírá témata, kterým se ve videích věnuje, kde se bere jeho touha odhalovat zajímavé společenské fenomény, ale také o tom, z čeho má největší stres.

26. únor 2023 41:53

Moje první terapeutka kolem mě pobíhala s pery a vykuřovadly, vzpomíná moderátor Petr Bouška

V Pochlap se Václav Rouček tentokrát přivítal aspirujícího terapeuta Petra Boušku, který je zároveň moderátorem jednoho z nejúspěšnějších seberozvojových podcastů Balanc a také nové série Moderní láska o vztazích, lásce a intimitě. Petr se otevřel o tom, proč ho zajímá téma seberozvoje, proč se rozhodl začít chodit na psychoterapeutický výcvik, ale také o tom, co ho vedlo k vytvoření podcastu Balanc.

12. únor 2023 56:10

Za své slzy se nestydím, říká Filip, syn Danuše Nerudové, ve společném rozhovoru s otcem Robertem

Nový díl Pochlap se přivítal dvojici, kterou bylo poslední měsíce vidět po boku ženy, jež kandidovala na prezidentku České republiky – Roberta a Filipa Nerudovy. Otec a syn se poprvé po ukončení voleb rozpovídali o tom, jaké bylo podporovat svou manželku a mámu Danuši Nerudovou, a také popsali, jak se nyní cítí.

15. leden 2023 41:02

Stresuje mě, když mám někomu neznámému podat ruku, říká módní návrhář Tobias Schubert

Do podcastu Pochlap se tentokrát přijal pozvání mladý designér a módní návrhář, který spolupracoval s mnoha domácími rapovými stars (Yzomandias, NIK Tendo nebo Viktor Sheen), Tobias Schubert. Tento talentovaný mladík ale v životě neplánoval být umělcem, což dokazuje i jeho studium na ekonomickém lyceu.

1. leden 2023 41:43

Všímám si, že se z našich životů vytrácí ticho, odpovídá mladý rybář Matěj Houška

Novoročním hostem Pochlap se byl čtrnáctiletý vášnivý rybář Matěj Houška známý svou tvorbou na sociálních sítích. Matěj se rozpovídal o rybaření, ale i natáčení videí s celou svou rodinou.