REMOTED Honzy Barboříka
Sezóna 2Epizoda 22. březen 2023

Poslechněte si podcast: Na umění se chodí do galerie. Ne k vám na web.

🎙️ Podcast o online marketingu a podnikání Dneska opráším takzvaný „content first“ přístup. Tedy to, že obsah má být na webu a e-shopu na prvním místě. Jak s oblibou často říkám - dobře udělaný web nebo e-shop musí fungovat i když by byl černobílý, ale s dobře vytvořenou strukturou, texty, fotkami a s informacemi, které lidé hledají. I tak ale stále mnoho lidí řeší více grafiku i v situaci, kdy ještě nemají připravený obsah. ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠www.samsobemarketerem.cz⁠ [https://www.samsobemarketerem.cz]. Jednou za dva týdny vám pošlu email s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe. 💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠www.devenio.cz⁠ [https://www.devenio.cz] 📨 Jestli máte chuť, můžete mi napsat zpětnou vazbu třeba ⁠na LinkedInu⁠ [https://www.linkedin.com/in/janbarborik/] nebo na ⁠podcast@janbarborik.cz⁠ [podcast@janbarborik.cz].

16:12

REMOTED Honzy Barboříka

Vydává: Jan Barbořík

Praktický podcast o on-line marketingu, tvorbě webů, budování e-shopů a podnikání. Předcházejte zbytečným chybám a staňte se pro vaše zákazníky důvěryhodnými a dohledatelnými na internetu. Pracuji na volné noze jako marketér s duší grafika a díky spolupráci se stovkami klientů i z vlastního podnikání vím, co funguje a co ne.

Web

Sezóna 2Epizoda 21Před pěti dny 09:55

WooCommerce pro e-shop - ano, či ne?

* WooCommerce je plugin pro WordPress umožňující tvorbu e-shopu v rámci vašich stránek. * Využívá jej více než 6,5 milionu webových stránek na internetu. * Samotný plugin WooCommerce je každý den stažen nejméně 30 000krát a celkově byl dosud stažen více než 211 milionkrát. * V červenci 2022 měl WooCommerce nejvyšší podíl na trhu mezi platformami pro elektronické obchodování, který celosvětově činil 36,68 %. * 1 z 5 webových stránek postavených na WordPressu používá WooCommerce. * Existuje pro něj více než tisíc dalších rozšíření. * Údajně 23 % veškerého elektronického obchodu na internetu jde přes e-shopy postavené na WooCommerce. A právě o něm bude dnešní epizoda. Je dobrý nápad chtít postavit na něm e-shop nebo ne? ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.samsobemarketerem.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.samsobemarketerem.cz/]. Jednou za dva týdny vám pošlu e-mail s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe. 💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.devenio.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.devenio.cz/]

Sezóna 2Epizoda 20Před 2 týdny 13:49

Jak se učit marketing a stát se marketérem?

Vítejte v další epizodě, kde se dnes ponoříme do světa marketingu. Přemýšlíte někdy, co všechno je potřeba vědět, abyste se stali dobrým marketérem? Dnešní epizoda je přesně pro vás - ať už začínáte nebo hledáte způsoby, jak se posunout kupředu. Podělím se s vámi o můj osobní přerod z grafika v marketéra i o tipy na vzdělávání se. Školy, kurzy, knihy, workshopy nebo o tipy na úspěšné marketéry, jejíchž sledování vám poskytne cenné náhledy do toho, co jim funguje v praxi a jak přemýšlí. Takže, jestli máte zájem stát se marketérem nebo chcete prostě jen rozšířit své obzory v tomto rychle se měnícím oboru, jste tu správně. Připravte se na cestu plnou učení, inspirace a inovací. Pojďme společně objevovat, co všechno obnáší stát se marketérem v dnešním digitálním světě! ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.samsobemarketerem.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.samsobemarketerem.cz/]. Jednou za dva týdny vám pošlu e-mail s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe. 💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.devenio.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.devenio.cz/] 📨 Jestli máte chuť, můžete mi napsat třeba na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠na LinkedInu⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.linkedin.com/in/janbarborik/] nebo na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠podcast@janbarborik.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [podcast@janbarborik.cz].

Sezóna 2Epizoda 1926. říjen 2023 11:47

E-mail jako marketingový nástroj

Příběh elektronické komunikace se začal psát někdy v sedmdesátých letech. E-mailové služby se začaly šířit mezi veřejnost až v roce 1996 díky vzniku jedné z prvních bezplatných e-mailových služeb: Hotmailu (později koupeného Microsoftem). A teď, o 27 let později je to jeden ze základních a stabilních pilířů lidské komunikace. Funkční a občas podceňovaný komunikační kanál, zejména v oblasti profesního a obchodního života. Na roli e-mailu v marketingu bude zaměřená dnešní epizoda. ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.samsobemarketerem.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.samsobemarketerem.cz/]. Jednou za dva týdny vám pošlu e-mail s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe. 💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.devenio.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.devenio.cz/] 📨 Jestli máte chuť, můžete mi napsat třeba na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠na LinkedInu⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.linkedin.com/in/janbarborik/] nebo na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠podcast@janbarborik.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [podcast@janbarborik.cz].

Sezóna 2Epizoda 1812. říjen 2023 06:38

Vlastnosti vs. benefity produktů

V dnešním dílu se budeme pohybovat tak trochu mezi marketingem a prodejem. Všímám si, že mnoho podnikatelů se věnuje více vlastnostem svých produktů nebo služeb, než jejich přínosu pro konečné zákazníky. Při tvorbě nového webu nebo e-shopu se pak snažím obě tyto informace v jeho obsahu vyvážit. Je to často přehlížená, ale klíčová část tvorby, která může značně ovlivnit, jak efektivně komunikujete hodnotu svého produktu nebo služby. Vlastnosti jsou často technické a konkrétní, zatímco benefity jsou to, co zákazník skutečně získá – řešení problému, uspokojení potřeby atd. ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.samsobemarketerem.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.samsobemarketerem.cz/]. Jednou za dva týdny vám pošlu e-mail s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe. 💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.devenio.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.devenio.cz/] 📨 Jestli máte chuť, můžete mi napsat třeba na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠na LinkedInu⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.linkedin.com/in/janbarborik/] nebo na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠podcast@janbarborik.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [podcast@janbarborik.cz].

Sezóna 2Epizoda 1728. září 2023 13:00

Jak skloubit online a offline marketing?

V poslední době se velká část marketingových aktivit přesunula na internet. Firmy se snaží oslovit zákazníky zejména v online prostředí a přimět je tam k nákupu nebo návštěvě stránek. A jakoby se tak trochu zapomínalo na to, že existuje i svět mimo internet. Ale i tam se dají lidé zaujmout a oslovit. A i z offline prostředí je lze přivést na e-shop nebo na stránky a navíc vysledovat, na základě jakého podnětu přišli. V této epizodě vám představím dva způsoby, jak lze přistupovat k marketingu využívajícímu více kanálů. ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.samsobemarketerem.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.samsobemarketerem.cz/]. Jednou za dva týdny vám pošlu e-mail s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe. 💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.devenio.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.devenio.cz/] 📨 Jestli máte chuť, můžete mi napsat třeba na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠na LinkedInu⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.linkedin.com/in/janbarborik/] nebo na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠podcast@janbarborik.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [podcast@janbarborik.cz].

Sezóna 2Epizoda 1614. září 2023 13:45

Chcete vlastní e-shop? Co všechno si promyslet dopředu?

Setkávám se s mnoha lidmi, kteří se chtějí pustit do vlastního online prodeje na internetu. A všímám si, že zdaleka ne všichni mají svůj projekt do detailu promyšlený. V dnešním díle bych rád shrnul základní oblasti, které je vhodné mít promyšlené ještě před tím, než se pustíte do praktické tvorby svého nového e-shopu. Jsou to: 1. Produkty k prodeji 2. Vaše cílová skupina 3. Konkurenční prostředí 4. Proces objednávky 5. Způsob prodeje 6. Peníze a čísla 7. Plány do budoucna 8. Lidé v projektu 9. Technická stránka věci Sice dopředu nikdy nevíte, co vás čeká, ale je důležité se co nejlépe připravit a nevrhat se do toho slepě bez rozmyslu. Chystáte se přeci jen investovat do tvorby e-shopu nemálo peněz. Jak řekl americký generál a politik Dwight David Eisenhower: „Při přípravě bitvy jsem vždy zjistil, že plány jsou k ničemu ale plánování je nezbytné.“ ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.samsobemarketerem.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.samsobemarketerem.cz/]. Jednou za dva týdny vám pošlu e-mail s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe. 💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.devenio.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.devenio.cz/] 📨 Jestli máte chuť, můžete mi napsat třeba na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠na LinkedInu⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.linkedin.com/in/janbarborik/] nebo na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠podcast@janbarborik.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [podcast@janbarborik.cz].

Sezóna 2Epizoda 1531. srpen 2023 15:09

Hacknutý WordPress - jak napadení poznat a co s tím?

Protože vás povídání o Wordpressu zaujalo, vracím se k němu i v tomto díle. Řeč bude o jeho bezpečnosti a zabezpečení. * Jaká jsou hlavní bezpečnostní rizika WordPressu? * Jak poznat, že je web napadený? * Co můžete udělat jako běžný uživatel, abyste předešli napadení svého Wordpressu? * A co dělat, když máte podezření, že je web napadený? * Jaké jsou pokročilejší možnosti prevence a léčení napadených stránek? Pokud by vás zajímala bezpečnost Wordpressu více do hloubky, doporučuji článek: ⁠Velký průvodce bezpečností WordPressu⁠ [https://musilda.cz/velky-pruvodce-bezpecnosti-wordpressu/]. Přeju vám, ať jste zdraví vy i vaše weby. 🙂 ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.samsobemarketerem.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.samsobemarketerem.cz/]. Jednou za dva týdny vám pošlu e-mail s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe. 💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.devenio.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.devenio.cz/] 📨 Jestli máte chuť, můžete mi napsat zpětnou vazbu a své zkušenosti s bezpečností Wordpressu třeba na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠na LinkedInu⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.linkedin.com/in/janbarborik/] nebo na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠podcast@janbarborik.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [podcast@janbarborik.cz].

Sezóna 2Epizoda 1417. srpen 2023 15:21

Je dobrý nápad postavit svůj e-shop na Shoptetu?

Tento díl je o tvorbě e-shopů na české platformě Shoptet. 🛒 Proč jsem si jej vybral, proč jej doporučuji svým klientům a proč mu věřím také u vlastních projektů.  Dozvíte se mimo jiné: ✅ jaké jsou možnosti tvorby e-shopu ✅ co všechno lze na Shoptetu postavit ✅ pro koho je vhodný ✅ jaké jsou jeho slabé stránky a limity ✅ komunita lidí kolem něj Shoptet není jediným takovýmto řešením na českém trhu, ale pro mě je nejlepší. ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.samsobemarketerem.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.samsobemarketerem.cz/]. Jednou za dva týdny vám pošlu e-mail s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe. 💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠⁠⁠⁠⁠https://www.devenio.cz⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.devenio.cz/] 📨 Jestli máte chuť, můžete mi napsat zpětnou vazbu a své zkušenosti se Shoptetem třeba na  ⁠⁠⁠⁠⁠na LinkedInu⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.linkedin.com/in/janbarborik/] nebo na ⁠⁠⁠⁠⁠podcast@janbarborik.cz⁠⁠⁠⁠⁠ [podcast@janbarborik.cz].

Sezóna 2Epizoda 133. srpen 2023 15:39

Redakční systém WordPress - světová jednička

Protože jsem si pro tvorbu stránek jako svou specializaci a hlavní platformu vybral WordPress, toto povídání bude o něm. O tom, jak jsem se k němu dostal, v čem je dobrý a v čem naopak moc ne a taky co všechno na něm jde postavit. Slavíme spolu 15 let výročí. 15 let téměř každodenního používání a stovek vytvořených webů. Za tu dobu urazil WordPress velkou cestu a stal se z něj nejpopulárnější nástroj na tvorbu stránek na světě. Co to WordPress je a k čemu všemu se dá použít? Jak je na tom s bezpečností? Lze si stránky na WordPressu udělat i svépomocí? To a mnoho dalšího se dozvíte v této epizodě. ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠⁠⁠⁠⁠https://www.samsobemarketerem.cz⁠⁠⁠⁠⁠ [https://www.samsobemarketerem.cz/]. Jednou za dva týdny vám pošlu email s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe. 💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠⁠⁠⁠https://www.devenio.cz⁠⁠⁠⁠ [https://www.devenio.cz/] 📨 Jestli máte chuť, můžete mi napsat zpětnou vazbu třeba ⁠⁠⁠⁠na LinkedInu⁠⁠⁠⁠ [https://www.linkedin.com/in/janbarborik/] nebo na ⁠⁠⁠⁠podcast@janbarborik.cz⁠⁠⁠⁠ [podcast@janbarborik.cz].

Sezóna 2Epizoda 1220. červenec 2023 11:07

Tvořte obsah, který prodává

Dnešní povídání bude o tom, jak přemýšlet při tvorbě obsahu (nejen) na internetu.  Mnoho lidí umí skvěle prodávat naživo při osobním kontaktu. Dokáží zaujmout, srozumitelně představit svou nabídku jak laikům, tak lidem kteří už se vyznají. Dobrý obchodník přesvědčí k nákupu i poradí. A prodá to tak, že zákazník odchází spokojený a s úsměvem. Občas lidem nedochází, že i na internetu je to stejné. Jen s tím rozdílem, že obsah pro lidi v odlišných fázích rozhodování musíme tvořit cíleně a dopředu tak, abychom zaujali lidi, kteří nejsou rozhodnutí pro nákup, dali informace váhajícím i přesvědčili ty rozhodnuté pro nákup u nás a dobře se o ně poté postarali. ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠⁠⁠⁠https://www.samsobemarketerem.cz⁠⁠⁠⁠ [https://www.samsobemarketerem.cz/]. Jednou za dva týdny vám pošlu email s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe. 💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠⁠⁠https://www.devenio.cz⁠⁠⁠ [https://www.devenio.cz/] 📨 Jestli máte chuť, můžete mi napsat zpětnou vazbu třeba ⁠⁠⁠na LinkedInu⁠⁠⁠ [https://www.linkedin.com/in/janbarborik/] nebo na ⁠⁠⁠podcast@janbarborik.cz⁠⁠⁠ [podcast@janbarborik.cz].