V českém znění
Epizoda 343. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Na to že je mi skoro třicet, dodnes mluvím osmileté kluky, říká dabér s nestárnoucím hlasem

Namluvil roli Phinease v dnes už kultovním kresleném seriálu Phineas a Ferb, také propůjčil svůj hlas hlavnímu hrdinovi Wadeovi ve filmu Ready, Player one. Robin Pařík s věčně mladým hlasem je dalším hostem podcastu V českém znění.

39:14

V českém znění

Vydává: Novinky.cz

Podcast o známých hlasech, neznámých tváří. To je pořad V českém znění doprovázený moderátorem Richardem Wágnerem.

Web

Epizoda 42Před třemi dny 29:12

Začínal jako dítě z populární reklamy na kečup, teď se opřel do neplatičů honorářů

Jeho hlasem mluví pohádková postavička Noddyho ale i vedlejší postavy ve Shrekovi. Možná ho znáte i jako dítě z reklamy na kečup. Dabér a režisér Pavel Dytrt si tom, jak se dostal k režii a proč je někdy v jeho případě placení nájmu nejisté, povídal v podcastu V českém znění s moderátorem Richardem Wágnerem.   

Epizoda 41Před 2 týdny 28:06

Namlouvat britskou královnu byla čest, říká česká herečka s energickým hlasem

Hanu Igonda Ševčíkovou pozná každý divák, který alespoň občas sleduje pořady s českým dabingem. Svůj hlas propůjčila animovaným postavám, rolím v kultovních sitkomech i britské královně. O kouzlu dabování, svých kolezích a velkých i malých rolích se rozpovídala v podcastu V českém znění, kam přijala pozvání dabéra Richarda Wágnera.

Epizoda 4025. únor 2023 37:27

Překvapivé setkání dětských idolů. Michal a František z Kouzelné školky znovu na jednom místě

Na televizních obrazovkách dlouho platili za nerozlučnou dvojku. Herec Michal Nesvadba a žlutý maňásek František, jehož hlas je neodmysletelně spojen s hercem Tomášem Juřičkou, se po delší době znovu potkali před mikrofonem. Stalo se tak v podcastu V českém znění, kam si oba herce pozval dabér Richard Wágner. A šlo o pořádné překvapení.

Epizoda 3926. leden 2023 22:40

Zabili Kennyho, parchanti. Vaculíkův hlas je symbolem animáků

Kdo by neznal legendární hlášku ze seriálu Městečko South Park nebo, nevybavil smích Nelsona ze Simpsonových nebo hlas Pinocchia ze Shreka. Za těmito postavami stojí hlas herce Radovana Vaculíka, který kromě animovaných postav dabuje třeba i Jackieho Chana a je dalším hostem Richarda Wágnera v podcastu V českém znění.

Epizoda 3812. leden 2023 27:39

Když žralok vyskočí z moře a uloví stíhačku. Déčkovým filmům se nestačí divit ani veselá dabingová režisérka

Z vystudované herečky se Veronika Veselá propracovala až k dabingové režisérce. Její kariéra vygradovala v roce 2003, kdy režírovala české znění dnes již kultovního snímku Láska nebeská. Má svá kritéria při hledání nových dabingových tváří? A je na place opravdu veselá? To zjistíte v dnešním díle podcastu V českém znění, který moderuje dabér Richard Wágner.

Epizoda 3715. prosinec 2022 25:14

Svině klouzavý. Dabovat Julii Roberts je složité, hodně mlaská

Herečka, dabérka a v poslední době také koučka Nela Boudová je dvorním hlasem americké superstar Julie Roberts. Ta se během vánočních svátků pravidelně objevuje na televizních obrazovkách ve filmových evergreenech. Věděli jste, že v originále americká herečka hodně mlaská a dabovat ji není jednoduché? Podívejte se na dnešní díl podcastu V českém znění, který moderuje Richard Wágner.

Epizoda 361. prosinec 2022 56:56

V dětských pohádkách dobrý zpěv ocení hlavně rodiče, z falešných tónů jsou na prášky

Do pořadu V českém znění zavítalo již několik dabérů, herců a zpěváků, ale je to poprvé, co je dalším hostem Richarda Wágnera hudební režisér. Ondřej Izdný je také muzikálový zpěvák a herec. Režíroval Toy Story 4, Úžasňákovi 2, Simpsonovi, Myšáka Mickeyho nebo Rychlou rotu a zahrál si v muzikálech Do naha, Starci na chmelu nebo v Pomádě.

Epizoda 3518. listopad 2022 21:18

Kultovní hlas dokumentů či Rockyho: Když po něčem toužím, tak to nikdy nevyhraju

Jeho hluboký hlas znáte díky dabování drsných mužských rolí, mezi které patří legendární Sylvester Stallone, Morgan Freeman, Samuel L. Jackson nebo Jean Renoir. Jedná se o Pavla Rímského, který kromě dokumentárních filmů a audioknih nadaboval i psa Scooby-Doo ze stejnojmenného seriálu a je dalším hostem Richarda Wágnera v pořadu V českém znění.

Epizoda 3320. říjen 2022 25:55

Přišlo mi, že jsme úplně stejné, říká o představitelce Jessicy Fletcherové její dvorní dabérka

Kromě zpěvu a herectví se Hana Talpová věnuje více než 60 let dabingu. Jejím hlasem v češtině promlouvá například legendární postava Jessicy Fletcherové v americkém televizním seriálu To je vražda, napsala. „Vzpomínám na tento seriál s láskou, každá série byla skvělá. Ona byla báječná, velmi optimistická,“ říká Talpová.