Před týdnem

Poslechněte si podcast: Na střeše budovy Libereckého kraje je nově lavička věnovaná architektovi Zdeňku Plesníkovi

Zdeněk Plesník byl jedním z nejvýznamnějších českých architektů druhé poloviny 20. století a projektoval i budovu, kde dnes sídlí Liberecký kraj.

02:05

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Včera 03:16

Královské oslavy připomněly 100. výročí úmrtí posledního majitele zákupského zámku

Na zámku v Zákupech si 2. července 2022 připomněli 100. výročí úmrtí posledního českého krále Karla I. Mimořádně si mohli návštěvníci v zámecké kapli poslechnout tamní harmonium.

Včera 02:25

Autobus na Ještěd, který měl nahradit výpadek lanovky, o prázdninách jezdit nebude

Začaly prázdniny, lidé vyrážejí na výlety na kolech, vlakem nebo autobusem, k vrcholu Ještědu budou ale muset stále pěšky. Proč tam nejezdí slibovaný autobus, zjišťovala redaktorka Jana Švecová.

Před dvěma dny 05:05

Periferie jako téma nové výstavy v Oblastní galerii. Spojuje obrazy Čapka, Lhotáka či Kubišty

Nostalgie periferie je název nové výstavy v liberecké Oblastní galerii. Návštěvníci na ní mohou vidět opojení technikou i předměstím v díle českých malířů první poloviny minulého století.

Před třemi dny 02:07

Situace na stavebním trhu komplikuje rekonstrukce v liberecké zoo. Nehlásí se žádné firmy

Liberecké zoo se napoprvé nepodařilo najít stavební firmy, které by pomohly zmodernizovat její areál. Do výběrových řízení na opravu střechy výukového střediska Divizna a chovatelského zázemí pro papoušky nestory kea se nikdo nepřihlásil. Zoo je proto vypsala znova.

Před čtyřmi dny 03:25

Kvůli stavbě nové lanovky na Ještěd bude potřeba najít investora

Zastupitelé města Liberce schválili 30. června 2022 podnět ke změně územního plánu takzvaným zrychleným postupem. Důvodem je záměr na obnovu a hlavně prodloužení ještědské lanovky, která nefunguje od tragické havárie v roce 2021. Jednání sledovala redaktorka Jana Švecová.

Před čtyřmi dny 02:18

Lidé v Libereckém kraji se mohou opět ucházet o kotlíkové dotace. Pro koho jsou a jak žádat

1. července 2022 začíná už čtvrté kolo, kdy bude hejtmanství přijímat žádosti o kotlíkové dotace. Lidé je mohou posílat do 31. srpna 2022. Dotace jsou určené na výměnu starých kotlů za ekologičtější.

Před pěti dny 02:25

Na Máchově jezeře začne od 1. července jezdit pravidelný vodní autobus

Každodenní lodní doprava doplní tradiční vyhlídkové plavby z Doks i Starých Splavů. Zavolali jsme do Regaty a zeptali se na podrobnosti.

Před pěti dny 03:52

Končí platnost některých starších vzorů bankovek. Od 1. července s nimi lidé v obchodech nezaplatí

30. června 2022 končí platnost bankovek vydaných mezi lety 1995 a 1999. Lidé by si proto měli zkontrolovat, jestli je nemají ve svých peněženkách. Starší vzory bankovek je nutné vyměnit.

Před šesti dny 02:35

Lidem v česko-polském příhraničí se stále vyplatí jezdit pro palivo do Polska, vyzkoušeli jsme to

Ceny paliv v Česku v létě 2022 neustále rostou. Cena za litr Naturalu 95 nebo nafty se na řadě míst pohybuje okolo 48 korun. Na polských pumpách může být rozdíl i přes pět korun na litru naturalu 95 nebo nafty. U našich sousedů v Polsku a Německu zkoušel natankovat redaktor Jiří Jelínek.

Před šesti dny 02:21

V Jablonci nad Nisou je zakázaný podomní prodej elektřiny. Město také upravilo řád tamního tržiště

Od 29. června nesmějí v Jablonci nad Nisou obchodníci mimo kanceláře nabízet a prodávat smlouvy na energie. Změna je také ve dnech a časech pro trhy.