2. leden 2022

Poslechněte si podcast: Na soutěže v pojídání Jaroslav Němec trénovat nemusí

Sledovat Jaroslava Němce při jídle potěší každou hospodyňku. Všechno, co mu předložíte, s chutí sní. A ještě u toho třeba pokoří nějaký český, případně světový rekord. Ne nadarmo má přezdívku Maxijedlík.

26:48

Větrník - Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Hodinová talk show, do které si zveme výjimečné osobnosti ze všech oblastí života.

Web

Před pěti dny 27:49

Lukostřelba mi od základu změnila život, říká mistryně světa Kateřina Poprachová

Lukostřelbu poznala v Německu, věnovat se jí začala až po třicítce. Přesto dokázala vyhrát mistrovství světa, je také mistryní Rakouska v hale i disciplíně outdoor a dvojnásobnou mistryní České republiky.

Před týdnem 28:24

Všechny čtyři mé kolegyně jsou nevidomé, říká francouzštinářka Eva Daníčková

Sama má pigmentovou degeneraci sítnice a s ní spojenou i šeroslepost. Před dvěma lety prodělala operaci šedého zákalu, protože měla vážné problémy s orientací. V olomouckém Ergones, který zaměstnává lidi se zrakovým postižením, pracuje deset let. Vede sekci Výuka cizích jazyků.

Před týdnem 25:56

Jak dostat mladé k dechovce? Nad tím přemýšlí kapelník Dolanky z Dolan Lukáš Foukal

Mladá generace dechovce moc neholduje, má úplně jiné představy o muzice. „Pro některé je to pod jejich úroveň, jiní řeší, že to nepřináší téměř žádný výdělek. A my v Dolance hrajeme především pro radost,“ vysvětluje Lukáš Foukal.

Před 2 týdny 26:36

Lenka Srncová prožila osm let na Bali, kousek ho přivezla do Olomouce

Od cesty do Indonésie ji všichni zrazovali, ona si ale prosadila svou. Na Bali mohla surfovat, nabízela lekce turistům a pronajímala tam vily.

Před 3 týdny 25:56

Víkendový kurz z vás veterinárního fyzioterapeuta neudělá, říká Mária Filípková

Ona sama se vzdělávala dva roky, aby získala certifikát Fyzioterapeut a rehabilitační pracovník malých zvířat. K němu pak přidala spoustu dalších, například Dornova metoda pro psy, První pomoc pro psy, Hop na balón nebo Rehabilitace sportovních a pracovních psů.

Před 3 týdny 31:46

Rád naslouchám starým příběhům, říká zakladatel spolku pro obnovu Libavé Jindřich Machala

Naslouchat starým příběhům ho naučil dědeček legionář. Přes historii rodiny se dostal k osudům německých obyvatel Libavska, současníky provází do zaniklých vesnic, kde po staletí žili jejich předkové.

29. červen 2022 28:29

Jediná konstanta v našich životech je změna, říká psycholog Adam Suchý

Nemáme žádné záruky, že svět poběží dál tak, jak jsme byli zvyklí. Bylo by dobré naučit se žít s nejistotou. „Samozřejmě s lidmi, kteří hledají jistoty a záruky, opevňují se na pozicích v práci, nebo v domech s bazény, covid i válka na Ukrajině zatřásly,“ vysvětluje Adam Suchý.

20. červen 2022 30:41

S vozíkem život nekončí. A je krásné, když někomu ukážete cestu, říká šéftrenérka para atletiky

„Chtěla jsem vědět, jak mám postupovat, když mi na tělocvik přijde dítě s handicapem.“ Tato věta ji odrazila do světa tělesně postižených sportovců. Mezinárodní technický delegát pro atletiku i para atletiku, mezinárodní rozhodčí, šéftrenérka para atletiky, milovnice cestování doktorka Iva Machová.

15. červen 2022 22:22

Charita mi pomáhá dívat se na lidi jinýma očima, říká nositelka ceny Křesadlo Aneta Zavadilová

Získala ji v kategorii sociální služby. Už od svých čtyř let spolupracuje s Charitou Litovel. Během kovidové pandemie, kdy bylo město uzavřeno, organizovala a koordinovala zásobování mnoha lidí. „Šlo hlavně o jídlo a léky pro seniory,“ upřesňuje Aneta Zavadilová.

10. červen 2022 31:43

V 82 letech cvičí, organizuje zájezdy a raftuje. Život si užívám naplno, usmívá se Jiřina Vepřeková

Dělá lektorku a civičitelku tradičních čínských cvičení, raftaří, organizuje turistické zájezdy a hlavně je to velká velká bojovnice. To je 82letá Jiřina Vepřeková z Olomouce.