Zprávy pro Liberecký kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Na silnici I/35 průtahu Libercem zůstane provoz omezený i přes zimu, práce se ale dočasně zastaví

Stavební práce na průtahu Libercem, kde silničáři staví dva nové mosty, v závěru listopadu 2022 dočasně skončí. Ředitelství silnic a dálnic se je chystá přerušit na zimní měsíce. Kdy se stavbaři na čtyřproudou silnici číslo 35 vrátí a do kdy bude oprava hotová, zjišťovala redaktorka Jana Švecová.

03:26

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 00:17

Při zásahu v Arnultovicích u Nového Boru zemřel jeden z dobrovolných hasičů, zřítil se na něj strop

Informovala o tom policejní mluvčí Ivana Baláková, Českému rozhlasu to potvrdil mluvčí Krajské záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev.

Dnes 00:56

Liberecký kraj vybral obchodníka pro nákup energií, nabídl nejnižší marže

Podle hejtmanství společnost ČEZ ESCO nabídla téměř poloviční marže, než s jakými budou nakupovat jiné instituce.

Dnes 01:01

Náměstkem libereckého hejtmana pro školství se stal Jiří Čeřovský z ODS, nahradil Dana Ramzera

Bývalý primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský z ODS se od 1. prosince 2022 stane novým náměstkem hejtmana Libereckého kraje pro oblast školství. Rozhodli o tom krajští zastupitelé.

Včera 00:57

Areál vyhořelých Slunečních lázní u přehrady Mšeno v Jablonci nad Nisou na sezonu opravený nebude

Na místě vyhořelých Slunečních lázní u jablonecké přehrady Mšeno bude na léto 2023 připravené jen provizorní zázemí. O případné výstavbě nového objektu bude vedení radnice teprve jednat.

Včera 02:54

Liberecká univerzita plánuje část spotřeby elektřiny pokrýt solární energií, kterou sama vyrobí

První střecha kampusu liberecké technické univerzity je už připravená pro osazení solárními panely. Na dalších budovách to škola plánuje. V budoucnu chce totiž fotovoltaiku více využívat.

Včera 03:44

Od Nového roku zdraží na severu Čech pitná voda. O kolik a proč vodárenská společnost zdražuje

Obyvatelé části Libereckého kraje zaplatí v roce 2023 víc za vodu. Její zdražování připravuje Severočeská vodárenská společnost. Na podrobnosti jsme se zeptali jejího mluvčího Mária Böhmeho.

Před dvěma dny 02:00

O adventu se liberecké školní zahradnictví červená vánočními hvězdami. Pěstují je už od časného léta

Školní zahradnictví Střední odborné školy v Liberci je jedním z mála míst v Česku, kde pěstují vánoční hvězdy - rostliny původem z Jižní Ameriky s typickým červenými listy. S jejich pěstováním začínají ve škole už v červenci.

Před dvěma dny 02:51

Některá města v Libereckém kraji hledají členy do okrskových volebních komisí pro prezidentské volby

V lednu 2023 budou lidé v celém Česku vybírat nového prezidenta. A zájemci se už teď v některých městech mohou hlásit do okrskových volebních komisí.

Před čtyřmi dny 02:12

Tři, dva, jedna... odpočítávali lidé u liberecké radnice. Vánoční strom už svítí

Po dvouleté odmlce mohli včera lidé v Liberci sledovat slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí u radnice. Zájem byl tradičně velký a náměstí Dr. E. Beneše zcela plné.

Před pěti dny 01:00

Horská služba založila nadační fond na pomoc zraněným záchranářům

Fond bude podporovat profesionální i dobrovolné členy horské služby, kteří se můžou následkem zranění dostat do obtížné finanční situace.