Zprávy ze Severu
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Na potoce v Modlanech vyrostla nová vodní nádrž. Sloužit bude nejen hasičům

Modlany na Teplicku budují nový rybník za fotbalovým hřištěm. Vzniká na potoce, který protéká obcí a v těchto místech ještě nedávno nebyl pod trávou a křovím ani vidět. Teď už tam je nádrž vyzděná kameny, s dřevěným zábradlím, můstky nebo ostrůvkem.

01:57

Zprávy ze Severu

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a severu Čech.

Web

Včera 02:01

Mostecký dopravní podnik začal testovat autobus na vodík, na jedné z linek bude jezdit tři dny

Most je prvním městem v Česku, které testuje autobus na vodík v běžném provozu. Od 6. prosince 2022 ho dopravní podnik nasadí na linku číslo 17. Bude na ní vozit cestující do 8. prosince odpoledne. Poté se autobus s nulovými emisemi přesune na Ostravsko. Jeho nákup zatím Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova neplánuje – důvodem je cena, která je až třikrát vyšší než u běžných vozů na naftu.

Včera 02:01

Vysoké ceny nafty a dalších pohonných hmot prodraží v příštím roce veřejnou dopravu

Ústecký kraj dá v příštím roce víc peněz za zajištění veřejné dopravy. Letos zaplatí hejtmanství za provoz osobních vlaků a autobusů zhruba dvě miliardy korun, v příštím roce pak ještě o 300 milionů korun víc.

Včera 02:12

Školy začínají platit zálohy za lyžařské výcviky. Jejich cena se ale někde až zdvojnásobila

Blíží se termín pro lyžařské výcviky školáků. Vzhledem k vysoké ceně pobytů mají některé základní školy v Ústeckém kraji problém kurzy obsadit. Někde je proto nabízejí žákům z celého druhého stupně a ne jenom sedmákům, jak to bývalo dřív běžné.

Včera 02:00

Teplická Olympie začala topit na 20 stupňů Celsia, aby nepřišla o zákazníky

Obchodní centra se snaží ušetřit na energiích. Méně svítí, instalují úsporná LED světla, nebo začala později s topnou sezonu a stahují topení. Třeba v nákupním centru Olympie na okraji Teplic ale byla některým prodejcům i strávníkům v části s občerstvením při 18 stupních Celsia zima. Teplotu tam proto museli o něco zvýšit.

Před dvěma dny 01:54

Od profesionálních hasičů letos odejde na 700 lidí, volná místa se někde nedaří obsadit

Do konce tohoto roku odejde od profesionálních hasičů v celém Česku na 700 lidí. To je podle generálního ředitelství hasičského sboru víc než loni. Kromě obsazení uvolněných míst hledá hasičský sbor i nové kolegy pro posílení výjezdů.

Před dvěma dny 02:55

Na sídlištích v Ústí nad Labem by díky změně územního plánu mohlo být víc parkovacích míst

Město Ústí nad Labem dokončuje dvě změny územního plánu. Napravují části zrušené soudy a umožní i rozšíření parkovacích míst zejména na sídlištích. Změnami se budou za dva týdny zabývat zastupitelé.

Před třemi dny 01:53

Na nádraží na Moldavě v Krušných horách dorazil mikulášský vlak

Šest osobních vagónů přivezlo v sobotu Mikuláše, anděly a hlavně desítky rodin s dětmi z Ústecka, Teplicka a Mostecka.

Před třemi dny 02:23

Vánoční pohádkou Kašpárek v pekle dnes potěší své publikum loutkaři z divadla Skaláček Tisá

Ochotnické divadlo Skaláček se v Tisé schází už mnoho let. Loutkový soubor, činohra, pěvecký sbor a nově i muzikálové seskupení.

Před čtyřmi dny 01:57

Přehlídku slavných hostů lázní představuje nový venkovní panel v Teplicích

Teplické lázně připomínají své slavné hosty s královskými tituly. V Lázeňské uličce instalovaly tři metry dlouhý panel s galerií historicky významných návštěvníků města. Vešlo se jich na něj několik desítek.

Před pěti dny 03:06

Vzrostl počet lidí, kteří omezují vytápění, ukazují data projektu Česko 2022 – Život k nezaplacení

Oproti letošnímu lednu se zvýšil počet domácností, které omezují vytápění – potvrzuje to téměř 60 procent dotázaných. Vyplývá to z dat projektu Česko 2022 – Život k nezaplacení. Na něm spolupracuje Český rozhlas s agenturou PAQ Research. Ještě na začátku roku přitom chtěla šetřit zhruba třetina českých domácností.