Na pohovce Jožky Kubáníka
13. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Byl jsem prokletý faktem, že jsem protekční dítě, říká slovenský herec a režisér Martin Huba

Hlavním tématem rozhovoru Jožky Kubáníka se slovenským hercem a režisérem Martinem Hubou bylo přání. Podle něj je prý dobré dávat si pozor, co si přejeme, protože by se to mohlo splnit.

25:58

Na pohovce Jožky Kubáníka

Vydává: Český rozhlas

Povídání Jožky Kubáníka se zajímavými hosty na téma, které uvádí vlastním tematickým fejetonem.

Web

Včera 41:49

Točit zpravodajství je taková zážitková agentura, říká reportérka ČT Zuzana Smiešková

Rozhovor o zákulisí televizního zpravodajství s reportérkou Zuzanou Smieškovou, která už 10 let pravidelně informuje o aktuálních událostech ve vysílání České televize.

Před 2 týdny 29:35

Chyby v textu si nikdo nevšimne, u šermu je to horší, říká představitel Romea herec Pavel Šupina

Hostem „májové“ rozhlasové Pohovky byl herec Slováckého divadla v Uherském Hradišti Pavel Šupina, který hraje titulní postavu v nesmrtelném příběhu milenců z Verony Romeo a Julie.

Před 3 týdny 54:44

Přes mou dceru mi chodí vzkazy od mámy, říká Kristýna Frejová, dcera obdivované Věry Galatíkové

„Moje máma říkala, že každý člověk za sebou celým svým životem táhne takovou tenkou červenou nit. Nechává za sebou stopu,“ to jsou slova herečky Kristýny Frejové, která je dcerou obdivované Věry Galatíkové a herce Ladislava Freje, a také maminkou pozoruhodné dcery Rachel. A právě Kristýna Frejová je hostem na rozhlasové Pohovce Jožky Kubáníka, kde si povídají nejen o maminkách a o dcerách.

10. květen 2023 17:34

Jako dárek rozhodně nevozte do Francie slivovici, radí učitelka francouzštiny Ester Maternová

Hostem na rozhlasové Pohovce Jožky Kubáníka byla Ester Maternová, učitelka francouzštiny z uherskohradišťského gymnázia. A jak už její profese naznačuje, povídání se točilo okolo Francie.

26. duben 2023 31:54

Část hlášek v pohádce S čerty nejsou žerty vznikla až na place, prozrazuje režisér Bočan

Už téměř 40 let právem patří do zlatého fondu české kinematografie oblíbená pohádka S čerty nejsou žerty. V čase premiéry ji vidělo přes 650 tisíc diváků a malé i velké baví dodnes. Jejím režisérem byl Hynek Bočan, který přijal pozvání na rozhlasovou Pohovku Jožky Kubáníka.

19. duben 2023 20:16

Organizace Maltézská pomoc je skutečně spojena s řádem Maltézských rytířů, pomáhá i dnes

Hostem Jožky Kubáníka na rozhlasové Pohovce byla Štěpánka Malinová, koordinátorka dobrovolníků z Maltézské pomoci. Řeč byla o pomoci potřebným a dobrovolnictví.

12. duben 2023 28:23

Bílé víno piju jen to moravské, prozrazuje Chantal Poullain

Hostem Jožky Kubáníka na rozhlasové Pohovce byla tentokrát česko-francouzská divadelní a filmová herečka Chantal Poullain.

5. duben 2023 20:42

Mám rád spíše akční pohádky, říká herec a zpěvák Josef Zíma, který si zahrál i prince

Na první dubnové rozhlasové Pohovce Jožky Kubáníka usedl herec a zpěvák Josef Zíma, se kterým jsme se trochu vrátili do času Vánoc.

24. listopad 2022 19:25

Trenér Martin Vandírek o zkušenostech v tělocvičně říká: Mnoho lidí zvedá egem

Když si lidé chtějí zlepšit kondici, mohou začít skákat přes švihadlo, nebo mohou každé ráno běhat, nebo mohou dělat desítky dřepů, a nebo – osloví trenéra Martina Vandírka, který jim poradí, co je pro ně nejlepší. A právě on byl hostem Jožky Kubáníka, aby si na rozhlasové Pohovce o cvičení společně popovídali.

23. listopad 2022 23:24

Zpěvačka Yvetta Simonová říká: Nebydlím ve vile, takže cvičím hlas, když jsou děti sousedů ve škole

Yvetta Simonová patří i ve čtyřiadevadesáti letech k osobnostem, které diváky přitahují noblesním vystupováním, věčně dobrou náladou a chutí pořád zpívat. Co zatím tajemstvím úspěchů vězí? I o tom si legendární zpěvačka povídala na rozhlasové pohovce s Jožkou Kubáníkem.