Na place
30. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Trenér Jakub Dovalil: Favoritem je Francie, ale v Kataru to nahrává spíše týmům blizším rovníku

Do pořadu Na place přijal pozvání fotbalový trenér mládežnických reprezentací Jakub Dovalil. Ve studiu Radiožurnálu Sport si úspěšný kouč povídal s moderátorem Ladislavem Hamplem. Řeč se točila především kolem právě probíhajícího světového šampionátu v Kataru. Během něj totiž ve studiu Radiožurnálu Sport působí jako expert a hodnotí aktuální dění. Užijte si celý rozhovor.

31:11

Na place

Vydává: Český rozhlas

S hosty hlavně ze sportovního prostředí si povídají čeští herci a sportovní nadšenci známí třeba z televizní série Okresní přebor. U mikrofonu se ve středu budou střídat David Novotný, Ladislav Hampl a Pavel Nečas.

Web

Před čtyřmi dny 36:50

Herečka Jana Paulová: Návštěvu Wimbledonu považuji za ohromný zážitek. Za to vděčím Báře Krejčíkové

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijala herečka, ale zároveň vášnivá cestovatelka a fanynka nejlepších světových tenistů Jana Paulová. V pořadu Na place si s kolegou Ladislavem Hamplem povídala i o výpravě do hor nebo samotářském cestování, které jí naplňuje. Je první českou herečkou, která zdolala metu 6000 metrů nad mořem v Himalájích. Jak si užila v roli diváka loňský Wimbledon? Užijte si celý rozhovor ve středeční sportovní talkshow.

Před 2 týdny 40:05

Vyrazilo mi to dech, vzpomíná golfistka Jana Melichová na životní výhru

Hostem pořadu Na place byla golfistka Jana Melichová. Ve studiu Radiožurnálu Sport si s moderátorem Pavlem Nečasem povídala nejen o tom, jaký byl přechod od amatérů k profesionálům, ale také o studiích v Americe. Kromě toho také prozradila, proč stále nemá svého caddyho.

Před 3 týdny 34:05

Díky dědovi vznikla má láska k medailím, říká zpěvák Děkan. Kapelu se snaží vést jako sportovní tým

Hostem Radiožurnálu Sport byl zpěvák a obrovský sportovní fanoušek Jakub Děkan. V pořadu Na place s moderátorem Ladislavem Hamplem probrali začátky v BMX freestyle, ale i fotbalgolf a footgolf, což jsou sporty, ve kterých Jakub získal řadu ocenění. Sledoval vášnivě i nedávné mistrovství světa v Kataru? Jak často v životě prolíná hudbu se sportem? Užijte si celý rozhovor.

4. leden 2023 42:14

Autor knihy Víc než jen zápas Miroslav Šifta ve své tvorbě spojuje vášeň pro fotbal a geografii

Miroslav Šifta je autor knihy o anglických fotbalových derby Víc než jen zápas. Působí jako geograf na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a je šéfredaktorem populárně-naučného časopisu Geografické rozhledy. Pořádně se rozhlédnul a hlavně rozpovídal i v pořadu Na place, kam si ho pozval moderátor David Novotný. Proč se rodák z Liberce sám nevěnuje fotbalu, ale raději píše knížky, články a sleduje statistiky? Poslechněte si celý rozhovor.

28. prosinec 2022 28:57

Sportovní talkshow Na place v roce 2022? Hosté jako Jan Gusta Havel, Tomáš Ujfaluši nebo Petr Rada

Každou středu dopoledne posluchače Radiožurnálu Sport bavili moderátoři z řad herců. David Novotný, Pavel Nečas a Ladislav Hampl si do svého pořadu Na place zvali hodně známých sportovců. Užijte si výběr toho nejlepšího, co sportovní talkshow během roku 2022 nabídla. I v příštím roce se můžete těšit na rozhovory osobností se zajímavými sportovci v tradičním čase od 10:05.

21. prosinec 2022 36:25

Hokejistka Karolína Erbanová: Je zvláštní v kolektivním sportu krotit své ego

V předvánoční verzi pořadu Na place přivítal moderátor Ladislav Hampl hokejistku Karolínu Erbanovou. Rodačka z Vrchlabí v dosavadní kariéře sbírala úspěchy především v rychlobruslení, kde na olympijských hrách v Pchjongčchangu v roce 2018 získala bronzovou medaili. Cenný kov stejné hodnoty vybojovala i letos, ale už jako hokejová reprezentantka na světovém šampionátu. Co Erbanovou vedlo k přechodu od individuálního ke kolektivnímu sportu?

14. prosinec 2022 33:32

Nedostali gól, to je abnormální. Maroko může dojít až do finále, tipuje Erich Brabec

Bývalý fotbalový obránce Erich Brabec zavítal do studia Radiožurnálu Sport. S moderátorem Pavlem Nečasem v pořadu Na place probírali probíhající události na mistrovství světa včetně nezastavitelného Lionela Messiho, nebo plačícího Cristiana Ronalda a organizaci celého šampionátu v Kataru. Jaký tipuje výsledek semifinálového utkání mezi Francií a Marokem? Užijte si celý rozhovor s borcem, který se kromě Česka prosadil i ve Švýcarsku a Rakousku.

7. prosinec 2022 36:01

Fotbalista Zdeněk Folprecht: Angažmá na Kypru bylo přínosné pro celou rodinu. Moc se nám tam líbilo

Během aktuálně probíhajícího mistrovství světa ve fotbale ho můžete slyšet ve studiu Radiožurnálu Sport, kde působí jako expert a hodnotí jednotlivé zápasy. Fotbalista Zdeněk Folprecht ale přijal také pozvání od herce a moderátora Davida Novotného, s kterým fotbalová témata probíral v pořadu Na place. Jak moc ho zranění brzdí v kariéře? Vzpomíná rád na začátky v mládeži Sparty? Jak moc si užíval angažmá na Kypru? Užijte si celý rozhovor.

23. listopad 2022 41:10

Bývalý fotbalový reprezentant Libor Sionko: Věřím, že titul světových šampionů obhájí Francouzi

Hostem středečního pořadu Na place s Pavlem Nečasem je bývalý fotbalový reprezentant Libor Sionko. Záložník, který získal čtyřikrát mistrovský titul v Česku v dresu Sparty, jednou v Dánsku a hned dvakrát v Rakousku, se vyjadřuje k aktuálnímu dění na světovém šampionátu v Kataru. Koho favorizuje na vítězství? Co říká na úvodní zaváhání favoritů? Přijdou mu kroky Cristiana Ronalda rozumné? Užijte si celý rozhovor. Připravujeme jeho přepis.