Před týdnem

Poslechněte si podcast: Bývalý reprezentant v házené Daniel Čurda: Dukla je moje srdcovka a tak to bude až do konce života

Hostem středeční talkshow Na place s Davidem Novotným je bývalý úspěšný reprezentant v házené Daniel Čurda. Jaké důležité osobnosti ovlivňovaly jeho kariéru? Dokáže se během komentování házené držet zpátky? „Já jsem hodně emotivní člověk, baví mě to a myslím, že obecně sport je emotivní a házená extrémně,“ říká borec, který už se sportu nevěnuje profesionálně, ale spíše v roli funkcionáře. Poslechněte si celý rozhovor se sportovním ředitelem Dukly Praha.

31:57

Na place

Vydává: Český rozhlas

S hosty hlavně ze sportovního prostředí si povídají čeští herci a sportovní nadšenci známí třeba z televizní série Okresní přebor. U mikrofonu se ve středu budou střídat David Novotný, Ladislav Hampl a Pavel Nečas.

Web

Před šesti dny 36:36

Fotbalista David Heidenreich: Hrát nejvyšší soutěž v Čechách nebo v zahraničí je mým snem od dětství

Hostem středeční sportovní talkshow Na place s Pavlem Nečasem je mladý nadějný fotbalista David Heidenreich. Jak se fotbalový stoper v šestnácti letech otrkával v italském Bergamu? Jak obtížná byla jeho cesta za snem? Jak prožíval těžkou covidovou dobu v ohnisku nákazy? Kde momentálně rodák z Ústí nad Labem působí? Co mu chybí k tomu, aby nakoukl do prvoligové soutěže? Poslechněte si celý rozhovor s vytáhlým obráncem.

Před 2 týdny 34:44

Rafterka Anna Kašparová: Na vodě je potřeba získat spoustu zkušeností a rozhodně si nehrát na hrdinu

Ke středečnímu povídání v pořadu Na place s Ladislavem Hamplem usedla česká rafterka Anna Kašparová. Profesí učitelka ze základní školy na nedávném mistrovství světa v Bosně a Hercegovině společně s reprezentačními kolegyněmi obhájila zlatou medaili. Jde rafting provozovat profesionálně? Co je součástí přípravy úspěšné rafterky? Co jí vadí u amatérských vodáků, kteří nerespektují zásady chování na vodě? Poslechněte si rozhovor.

Před 3 týdny 32:26

Hokejista Viktor Hübl: V Litvínově si titul přál každý. Těší mě, že jsem měl možnost být u toho

Hostem středeční talkshow Na place s Davidem Novotným je ikona litvínovského hokeje Viktor Hübl. Jak vzpomíná na mistrovskou sezonu? Jak vznikla přezdívka Vanta? Jak u něj dopadl draft v roce 2001? Proč nikdy neřešil individuální statistiky a rekordy, kterých v extralize dosáhl? Proč nikdy neokusil zahraniční ligu? Poslechněte si celý rozhovor s šikovným hokejistou, který v černožlutém dresu Litvínova odehrál 976 utkání!

1. červen 2022 29:34

Fotbalistka Kateřina Svitková: Před odchodem do West Hamu jsem chtěla uspět se Slavií v Lize mistrů

Středeční talkshow Na place s Ladislavem Hamplem se tentokrát odehrává v R-streamu přímo z dějiště celorepublikového kola McDonald’s Cupu! Do studia dorazila česká fotbalistka a patronka 23. ročníku oblíbené akce Kateřina Svitková. Jak si úspěšná reprezentantka užívá akci přímo na stadionu Na Stínadlech? Jak zatím hodnotí její dvouroční angažmá v anglickém West Hamu? Poslechněte si celý rozhovor s oporou české ženské reprezentace přímo z Teplic!

25. květen 2022 29:56

Bývalý fotbalista Radek Hochmeister: Z ligových štací nejraději vzpomínám na titul s Libercem

Hostem středeční talkshow Na place s Ladislavem Hamplem je bývalý prvoligový fotbalista Radek Hochmeister. Fotbalově vyrůstal na Spartě, aby v tuzemských podmínkách následně prošel Jabloncem, Libercem, Olomoucí, Kladnem, Plzní, Hradcem Králové a Bohemians. Jak vzpomíná na trenéra Vítězslava Lavičku? S kterými hráči si během prvoligových štací nejvíce rozuměl? Poslechněte si celý rozhovor s bývalým obráncem a záložníkem.

18. květen 2022 40:45

Šipkař Karel Sedláček: Přezdívka „Zlý Kája“ mě trošku předběhla a musím výkony do ní ještě dorůst

Hostem středeční talkshow Na place s Davidem Novotným je profesionální šipkař Karel Sedláček, kterému se vžila přezdívka "Zlý Kája". V roce 2020 se stal historicky prvním českým hráčem, který získal statut profesionála. Jak k označení, které má sám v oblibě, přišel? Jaké byly jeho začátky se šipkami? Která nástupová muzika před soutěží ho dostane do varu? Poslechněte si rozhovor s elitním šipkařem, který rád vyhledává společnost a utkáními se baví!

11. květen 2022 45:52

Tomáš Ujfaluši: Nejraději vzpomínám na působení ve Fiorentině a Atletico Madrid

Hostem středeční talkshow Na place s Pavlem Nečasem je bývalý fotbalový reprezentační obránce Tomáš Ujfaluši. Rodák z Rýmařova během bohaté kariéry prošel kromě Olomouce a Sparty slavnými kluby v zahraničí. Jak vzpomíná na angažmá v Hamburgu, Fiorentině, Atletico Madrid nebo Galatasary? Jaké fotbalové ikony potkal? Poslechněte si celý rozhovor s hráčem, který je momentálně členem týmu Real TOP Praha, kde se zúčastňuje charitativních zápasů.

4. květen 2022 35:37

Bývalý fotbalista Lukáš Zelenka: Zahrát si za Spartu pro mě bylo splněným dětským snem

Hostem Ladislava Hampla ve sportovní talkshow Na place je bývalý fotbalový záložník a reprezentant Lukáš Zelenka. Fotbalista, který se proslavil především ve Spartě, velmi rád vzpomíná i na působení v Belgii. Proč se mu hrálo dobře s Jiřím Jarošíkem? Komu přeje v dnešním finále MOL Cupu a jak se udržuje v kondici po skončení profesionální kariéry? Poslechněte si celý rozhovor s hráčem, kterému se přezdívá "Zelí".

27. duben 2022 36:11

Kajakář Jiří Prskavec: Čtení vody je specifická vlastnost, kterou člověk zdokonaluje během kariéry

Hostem Davida Novotného ve sportovní talkshow Na place je vodní slalomář Jiří Prskavec. Český kajakář získal zlatou olympijskou medaili v Tokiu, bronz vybojoval na Hrách v Riu a zároveň je několikanásobným mistrem světa i Evropy. Do jakých destinací olympijský vítěz jezdí trénovat? Co ho baví na závodech hlídek? Čeho by chtěl ještě ve vodním slalomu dosáhnout? Poslechněte si celý rozhovor se sympaťákem "Jířou".