Na place
NejnovějšíDnes

Poslechněte si podcast: Tyčkařka Amálie Švábíková: Při závodech mám silnou hlavu, což je moje výhoda

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijala česká tyčkařka Amálie Švábíková, která na letošním atletickém halovém mistrovství Evropy vybojovala bronzovou medaili. Jakou radost měla po překonání českého halového rekordu? Kolik tyčí vozí na jednotlivé závody? Jak často komunikuje a na videu rozebírá samotné skoky s trenérem? To vše se dozvíte v pořadu Na place, kde si česká reprezentantka povídala s moderátorem Davidem Novotným.

38:57

Na place

Vydává: Český rozhlas

S hosty hlavně ze sportovního prostředí si povídají čeští herci a sportovní nadšenci známí třeba z televizní série Okresní přebor. U mikrofonu se ve středu budou střídat David Novotný, Ladislav Hampl a Pavel Nečas.

Web

Před týdnem 41:07

Bývalý fotbalista Pavel Kuka: Překvapuje mě, že jsou hráči Slavie v zápasech zbytečně podráždění

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijala legenda fotbalové Slavie, člen Klubu ligových kanonýrů, vicemistr Evropy a vítěz Bundesligy ze sezony 1997/1998. Bývalý reprezentační útočník Pavel Kuka si především o fotbale povídal s moderátorem Pavlem Nečasem v pořadu Na place. Víte, že slavný útočník začínal na pozici stopera? Co očekává od závěrečné části fotbalové ligy? Věří, že reprezentace porazí Polsko? Proč ho baví výkony Bohemians?

Před 2 týdny 35:11

Baseballista Jakub Sládek: Postup na další World Baseball Classic je pro kluky famózní úspěch

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal hráč a trenér baseballu Jakub Sládek, který má zkušenosti s hraním v Americe, Německu, ale i Japonsku. Objev roku 2021 si v pořadu Na place s moderátorem Ladislavem Hamplem povídal o vystoupení českých baseballistů na prestižním World Baseball Classic, ale také o základních pravidlech specifického sportu. Připravujeme přepis celého rozhovoru.

Před 3 týdny 39:54

Automobilový závodník Valtr: Smyslem života je pro mě procestovat svět

Moderátor David Novotný přivítal ve svém pořadu na Radiožurnálu Sport pilota kamionu Jaroslava Valtra. Ve sportovní talkshow Na place si povídali o nástrahách slavné Rallye Dakar, ale i tom, co je jeho největším životním snem. Užijte si celý díl pořadu Na place.

1. březen 2023 35:11

Metodik fotbalu Plachý: Ideálním stavem by bylo, kdyby fotbaloví trenéři učili tělocvik na školách

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal metodik fotbalu Antonín Plachý. S velkým fanouškem fotbalu a moderátorem pořadu Na place Davidem Novotným si povídal o tom, co se snažil ve Fotbalové asociaci České republiky prosadit a změnit. Co je jeho hlavní vizí? Proč je klub Tempo Praha líhní fotbalových talentů? Jak se změnilo sociální prostředí ohledně výchovy mladých sportovců? Poslechněte si celý rozhovor.

22. únor 2023 36:48

Trenéra Hlinku jsme všichni respektovali, odvděčil se nám lidským přístupem, přiznává Procházka

Dnes to je na den přesně 25 let od slavného hokejového finále v Naganu. I proto si do pořadu Na place pozval moderátor Ladislav Hampl olympijského vítěze Martina Procházku. Bývalý hokejista rád zavzpomínal na trenéra Ivana Hlinku, ale i soudržnou partu, která zaznamenala největší úspěch českého hokeje. Jak moc dobré náladě hokejovému výběru pomáhali kustodi? Poslechněte si celý rozhovor a už v 18.30 vysíláme Speciál Znovu Nagano. Tak si to nenechte ujít.

15. únor 2023 41:18

Krpálek mluví o zranění, váhových kategoriích a filozofii juda. „Zbožňuju všechny sporty,“ říká

Dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek přijal pozvání do studia Radiožurnálu Sport. V pořadu Na place se s moderátorem Pavlem Nečasem vrátili k nedávnému zranění, které si nejslavnější český judista způsobil ve Francii, ale bavili se například i o tom, jak se před důležitými závody dostává do psychické pohody. Užijte si celý rozhovor.

8. únor 2023 36:34

Desetibojař Adam Sebastian Helcelet: Během závodního víkendu většinou zhubnu dvě kila

Do studia Radiožurnálu Sport přijal pozvání moderátora Davida Novotného český desetibojař Adam Sebastian Helcelet. V pořadu Na place přišla řeč na obtížnost jednotlivých disciplín víceboje, vzpomínku na prvního trenéra nebo na problémy se spánkem mezi prvním a druhým závodním dnem desetibojařské soutěže. Jak atleti univerzálové tmelí partu? Poslechněte si celý rozhovor!

1. únor 2023 36:50

Herečka Jana Paulová: Návštěvu Wimbledonu považuji za ohromný zážitek. Za to vděčím Báře Krejčíkové

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijala herečka, ale zároveň vášnivá cestovatelka a fanynka nejlepších světových tenistů Jana Paulová. V pořadu Na place si s kolegou Ladislavem Hamplem povídala i o výpravě do hor nebo samotářském cestování, které jí naplňuje. Je první českou herečkou, která zdolala metu 6000 metrů nad mořem v Himalájích. Jak si užila v roli diváka loňský Wimbledon? Užijte si celý rozhovor ve středeční sportovní talkshow.

19. leden 2023 40:05

Vyrazilo mi to dech, vzpomíná golfistka Jana Melichová na životní výhru

Hostem pořadu Na place byla golfistka Jana Melichová. Ve studiu Radiožurnálu Sport si s moderátorem Pavlem Nečasem povídala nejen o tom, jaký byl přechod od amatérů k profesionálům, ale také o studiích v Americe. Kromě toho také prozradila, proč stále nemá svého caddyho.

11. leden 2023 34:05

Díky dědovi vznikla má láska k medailím, říká zpěvák Děkan. Kapelu se snaží vést jako sportovní tým

Hostem Radiožurnálu Sport byl zpěvák a obrovský sportovní fanoušek Jakub Děkan. V pořadu Na place s moderátorem Ladislavem Hamplem probrali začátky v BMX freestyle, ale i fotbalgolf a footgolf, což jsou sporty, ve kterých Jakub získal řadu ocenění. Sledoval vášnivě i nedávné mistrovství světa v Kataru? Jak často v životě prolíná hudbu se sportem? Užijte si celý rozhovor.