• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Na památku bratra darovala kraji pozemek na stavbu sociálního zařízení. Budou tam žít „Vojtíškové“

Neobvyklý dar obržel Středočeský kraj. Paní Eva Červenková z Trubína na Berounsku mu věnovala téměř hektarový pozemek vedle svého domu. Měla jednu podmínku, že na něm hejtmanství postaví sociální zařízení pojmenované po jejím bratrovi, který zemřel na Alzheimerovu nemoc. S paní Červenkovou natáčela reportérka Natálie Máchová.

01:31

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Včera 02:21

Turistická sezóna na železnici v Praze a středních Čechách začíná tento víkend. Přináší řadu novinek

Poslední březnový víkend bude na železnici v Praze a Středočeském kraji zahájena turistická sezóna. Letos čeká na cestující celá řada novinek. Nostalgické vlaky „Párou Prahou“ pojedou po nové polookružní trase do Roztok u Prahy a parním vlakem „Párou Posázavím“ se budou zájemci moci vydat i do města Sázava. Cestující se mohou těšit také na pohodlnější jízdu výletním vlakem Cyklohráček.

Před třemi dny 01:44

Otevření mělnického podzemí se studnou pro veřejnost slaví 15 let

Zpřístupnění části historického podzemí včetně chodby ke studni pro veřejnost proběhlo v roce 2008 symbolicky 22. 3., kdy si svět připomíná Den vody. Letos slaví mělnické podzemí již 15 let od zpřístupnění.

Před třemi dny 02:05

OBRAZEM: Pražští profesionální hasiči si připomínají 170 let od založení

Pražští hasiči si 22. března připomínají 170 let od založení profesionálního hasičského sboru. Městem projíždí spanilá jízda sedmi nablýskaných hasičských aut. Před 10. hodinou vyjela kolona ze stanice v Holešovicích.

Před čtyřmi dny 01:44

V Praze přibývají místa osídlená bobry. Dostávají se i na menší vodní toky

Okousané větve nebo hráze. To jsou jen některé ze známek bobří aktivity, kterou můžete čím dál častěji pozorovat v Praze. Hlodavců se zploštělým ocasem totiž v hlavním městě každý rok přibývá. Do jednoho bobřího teritoria v Komořanských a modřanských tůních se podívala i redaktorka Tereza Cedidlová.

Před pěti dny 01:37

Řidiči jedoucí po dálnici D7 musí u Kněževsi zpomalit. Silničáři tam začali s přestavbou křižovatky

Silničáři pokračují s postupným rozšiřováním nájezdů a připojovacích pruhů na dálnici D7. Tentokrát začali s přestavbou křižovatky u Kněževsi u Prahy. Než dálnici v místě rozšíří, musí zbourat původní mosty. Na místě natáčela reportérka Karolína Burdová.

Před šesti dny 03:07

VIDEO: Vyšplhat ke stropu sokolovny za 6 vteřin? Závodníci v Příbrami to zvládají

Šplh na laně býval až do roku 1932 olympijskou disciplínou. V Příbrami jsou tyto závody stále populární a sjíždějí se na ně borci z celé republiky. Ti nejlepší se po laně ke stropu dostanou za pár vteřin. Nohy k tomu vůbec nepotřebují.

Před týdnem 01:53

Bourání mostů v Příbrami komplikuje dopravu řidičům i chodcům. Uzavírka potrvá do konce srpna

Dělníci začali bourat mosty ve Školní ulici v Příbrami. Ta je proto od začátku týdne neprůjezdná. Omezení se dotýká nejen řidičů, ale taky chodců. U demolice jednoho z nich byl i náš reportér Tomáš Maleček.

Před týdnem 02:13

Miloš Balák dostal v kauze těžbě lánského kamene pokutu 870 tisíc korun a zákaz činnosti

Odvolací soud ve čtvrtek jednal o případu Miloše Baláka, bývalého šéfa lánské lesní správy. Jde o Balákovu druhou kauzu, v té první dostal prezidentskou milost. Nyní čelil obžalobě kvůli těžbě tamního kamene. Státní zástupkyně pro něj chtěla přísnější trest, Balák vinu odmítal. Oba se odvolali, případ proto ve čtvrtek ve 13 hodin začal řešit Krajský soud v Praze, který potvrdil Balákův peněžitý trest 870 000 Kč a dvouletý zákaz činnosti.

Před týdnem 00:16

Pondělní požár haly v Čelákovicích vyšetřují i celníci. Prověřují podezření na možné daňové úniky

Celníci prověřují v souvislosti s ničivým požárem nábytkářské haly v Čelákovicích možný daňový trestný čin, uvedla mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. Detaily nesdělila s odkazem na neukončené vyšetřování. Pondělní požár v nábytkářské hale v průmyslové zóně v Čelákovicích způsobil předběžně škodu dva miliony korun, to se ale po vyšetřování ještě může změnit, uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.