Zprávy ČRo Olomouc
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Na olomouckém hlavním nádraží probíhá oprava eskalátorů. Hotová by měla být do konce listopadu

Dělníci opravují eskalátory na hlavním vlakovém nádraží v Olomouci. Podle mluvčí Správy železnic Nely Eberl Friebové jde o preventivní údržbu. Hotová by měla být do konce listopadu.

00:17

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Dnes 01:31

Vozidla za pár tisíc. V Prostějově dražili autovraky odtažené z ulic. Byl o ně zájem?

V Prostějově se konala v úterý první dražba autovraků, které byly dlouhodobě odstavené v ulicích města. Vozidla s propadlou technickou kontrolou úředníci magistrátu nechali v uplynulých měsících odtáhnout.

Dnes 02:08

V Prostějově stále nezačaly opravy Kulturního a společenského centra, ani stavba nového bazénu

Obyvatelé Prostějova dál čekají na opravu Kulturního a společenského centra a stavbu nového bazénu. V komunálních volbách před rokem přitom politici slibovali, že obě investice považují za svou prioritu. Objevily se i v programovém prohlášení vládnoucí koalice hnutí ANO, ODS a Pévéčka.

Včera 04:39

Žalobce v kauze Vidkun žádá přísnější kvalifikaci i tresty, obhajoba zproštění

Žalobce v olomoucké kauze Vidkun navrhl v úterý u olomouckého krajského soudu obžalovaným přísnější právní kvalifikaci. Podle něj šlo v případu o masivní únik informací z trestních řízení.

Včera 02:16

Zástupci přerovské Charity chystají investici do azylového domu pro lidi bez domova

V Přerově by mohl lidem bez domova v příštím roce začít sloužit nový azylový dům za 35 milionů korun. Podobné zařízení ve městě chybí. Budova by měla stát v Kojetínské ulici, v ghettu nedaleko vlakového nádraží, kde žijí sociálně nepřizpůsobiví. Desítky z nich se stavbou nesouhlasí a sepsali kvůli tomu petici.

Před dvěma dny 01:45

Vyšší bezpečnost slibovali před volbami obyvatelům Přerova mnozí tamní politici. Splnili slib?

Vyšší bezpečnost slibovali obyvatelům Přerova mnozí tamní politici před komunálními volbami. Rok po nich ulice hlídají zmodernizované kamery a kromě vyhlášky, která zakazuje pití alkoholu na veřejnosti, ve městě platí taky nová zakazující ve vybraných lokalitách žebrání.

Před dvěma dny 01:53

Mora v repríze čtvrtfinále nestačila na Pardubice. Ale máme na čem stavět, řekl trenér Tomajko

Olomoučtí hokejisté nenavázali na výhru v minulém utkání, v Pardubicích prohráli ve čtvrtém extraligovém kole 1:3. Dynamo mělo aktivní vstup do zápasu a dokázalo se dvakrát prosadit a právě úvodních zhruba 18 minut výrazně ovlivnilo celé utkání. Hanáci jen dotahovali náskok soupeře, a i když v závěru měli velký tlak, na víc než jeden gól to nestačilo.

Před dvěma dny 02:09

Hlavní průtah Olomoucí je uzavřen, oprava potrvá do poloviny listopadu. Kudy vedou objížďky?

Uzavírka ulic Foerstrova, Pražská a Albertova v příštích týdnech výrazně zasáhne do dopravy v Olomouci. Až do poloviny listopadu tam budou silničáři rekonstruovat povrch cesty. Objížďka vede přes dálniční obchvat. A komplikace se nevyhnou ani cestujícím v hromadné dopravě.

Před třemi dny 01:59

Olomoučtí fotbalisté na hřišti Bohemians vedli, vítěznou sérii přesto neprodloužili

Fotbalisté Olomouce dvakrát vedli, přesto v devátém ligovém kole prohráli s domácími Bohemians 2:3. Fanoušci viděli v zaplněném Ďolíčku několik krásných gólů. A ta vůbec nejhezčí trefa byla zároveň tou vítěznou.

Před čtyřmi dny 02:05

Mora zvládla přetahovanou s Energií. Zápas nahoru dolů se šťastným koncem pro nás, těšilo Navrátila

Hokejisté Olomouce vybojovali druhé extraligové vítězství díky vydařenému závěru zápasu. Karlovy Vary porazili 4:3.

Před čtyřmi dny 06:42

Domácí mistrovství Evropy chci vyhrát, hlásí baseballista Schneider. Kdy bude národní tým na Hané?

Možná si ještě pamatujete baseballovou horečku, kterou vyvolala historická účast české reprezentace na Světovém poháru v Japonsku letos v březnu. Další pokračování chtějí napsat čeští baseballisté na domácím mistrovství Evropy.