Host Českého rozhlasu Ostrava
21. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Na návštěvě ostravské zoo s akvaristkou Markétou Rejlkovou

Je spousta ohrožených druhů ryb, které i ostravská zoo pomáhá zachraňovat. V prostorách, kam se návštěvníci běžně nedostanou, vznikl rozhovor Kateřiny Huberové o vodě, rybách, o jejich vracení do přírody a taky o tom, proč je důležité, aby lidé chovali akvarijní rybky.

20:23

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před třemi dny 22:17

Silnice a železnice v tuzemsku i v cizině. O cestování s Miroslavem Vykou

Prezident Svazu cestujících ve veřejné dopravě Miroslav Vyka tráví na cestách podstatnou část roku, a tak se spolu s ním vypravíme na silnice a železnice v tuzemsku i v cizině. Dozvíte se třeba i to, co jsou to klimatické jízdenky.

Před čtyřmi dny 21:30

S vikářem Danielem Víchou o faktech a mýtech kolem sv. Václava

Od Daniela Víchy, vikáře pro pastoraci Biskupství ostravsko-opavského, uslyšíte fakta i mýty spojené s patronem českého národa, svatým Václavem. Dozvíte se také, čím je výjimečný kostel s jeho jménem, který je nejstarší církevní památkou na území Ostravy.

Před pěti dny 20:52

Na malou procházku Opavou nás vezme mladá architektka Alžběta Majnušová

S architektkou Alžbětou Majnušovou se projdeme její rodnou Opavou, do které se po letech vrátila. Zastavíme se u zajímavých staveb, kterých si možná běžně ani nevšimneme. S přáteli z oboru dokonce v Opavě založila Spolek architektury města.

Před týdnem 20:40

Kluci báječně zpívají a díky tomu dostali hlavní roli v divadelním muzikálu Oliver

Školáci Jan Pražák a Rostislav Radecki mají našlápnuto k herecké kariéře. Uspěli totiž v divadelním konkurzu a dnes oba září v hlavních rolích nového muzikálu Oliver.

Před týdnem 22:32

Triatlonista Jurij Tarča je prvním Čechem, který získal titul dvacetinásobného ironmana

Jurij Tarča ze Studénky se letos jako jediný Čech postavil na start Double Deca Ultratriatlonu ve Švýcarsku. Čtyřiapadesátiletý ultramaratonec měl za úkol uplavat 76 kilometrů, dalších 3600 kilometrů ujet na kole a na závěr uběhnout 844 kilometrů.

Před týdnem 21:13

Po přeplavání Severního kanálu je David Teslík spolu se svým parťákem držitelem světového rekordu

David Teslík nás vezme do míst, kde je pořádná zima a mokro. Spolu se svým parťákem totiž nedávno přeplaval Severní kanál a oba se tak stali držiteli světového rekordu v plavání ve dvojici. Jak se připravovali na extrémní chlad? A proč se člověk vůbec pustí do takové výzvy?

Před 2 týdny 20:33

Taneční pár organizuje mistrovství světa. Setkání s Dominikou Spisarovou a Václavem Uhrem

Taneční pár Dominika Spisarová a Václav Uher se věnuje tancům v latinsko amerických a karibských rytmech a učí je i děti a dospělé. Teď navíc organizují mistrovství světa.

Před 2 týdny 22:02

Kopřivnický rodák Kamil Mrva je jedním z nejuznávanějších současných architektů

Jeho návrhy jsou nepřehlédnutelné – například nová budova Fakulty umění Ostravské univerzity v centru Ostravy, kterou zájemcům na konci září i osobně přiblíží.

Před 2 týdny 20:53

Manu Chilaud je manažerem úspěšné firmy, ale taky člověkem, který se stará o lidi bez domova

Pochází z Francie, ale kvůli práci zapustil kořeny v Ostravě. Emmanuel Chilaud vede velký závod na výrobu cukrovinek, ale taky se stará o lidi bez domova. Každou neděli jim rozdává jídlo a taky přišel s nápadem zimních iglů, aby v zimě nemrzli. Rozhovor je o respektu k druhým lidem, o Francii i o Ostravě.

Před 3 týdny 21:14

Jan Vavřík pomáhá se životy dětí, které se ocitly mimo rodinu nebo úplně bez ní

Jan Vavřík pracuje v dětském domově a zná spoustu smutných dětských příběhů. A taky je jedním z oceňovaných bloggerů a autorem několika knih.