Host Českého rozhlasu Ostrava
27. září 2023

Poslechněte si podcast: Na malou procházku Opavou nás vezme mladá architektka Alžběta Majnušová

S architektkou Alžbětou Majnušovou se projdeme její rodnou Opavou, do které se po letech vrátila. Zastavíme se u zajímavých staveb, kterých si možná běžně ani nevšimneme. S přáteli z oboru dokonce v Opavě založila Spolek architektury města.

20:52

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Před dvěma dny 21:18

Pojí je hudba, ale taky přátelství a po republice jezdí s projektem Muzikály Naruby

Jezdí po republice s Muzikály Naruby. Tak se jejich projekt jmenuje. Josef Vágner, Petr Ryšavý a Jan Kopečný. Pojí je hudba, ale taky přátelství. Muzikály Naruby vznikly vlastně trošku za trest.

Před čtyřmi dny 21:10

Spojila je hudba. Setkání s Veronikou Borákovou a Jakubem Krajíčkem

Veronika Boráková je zpěvačka a skladatelka, držitelka ceny Jantar. Své první autorské album natočila v patnácti letech. Jakub Krajíček je muž pracující se zvukem a taky muzikant a skladatel. Své dětství trávil v budově ostravského rozhlasu.

Před týdnem 21:55

O životě v Beskydech, bylinkaření a fermentování. Setkání s Evou Huňkovou

Eva Huňková je bylinkářka, propagátorka vaření z divokých bylin, fermentování a taky autorka knížky s názvem Za šípkovým keřem. S Evou Huňkovou jsme si povídali o jejích aktivitách i životě v Beskydech.

Před týdnem 21:04

Řízení lidských zdrojů, rozvoj osobnosti, koučink... Setkání s Danielou Vopaleckou

Jistě jste slyšeli o koučinku. Když mluvíme o rozvoji osobnosti nebo řízení lidských zdrojů, či rozvoji lidských vztahů, co to vlastně znamená? Daniela Vopalecká to ví. Je jednou z mála certifikovaných kouček, která pracuje s lidmi v různých oblastech.

Před týdnem 21:18

Lidé od kolotoče. Spisovatelka Kamila Hladká vydala novou knihu

Spisovatelka a nakladatelka Kamila Hladká se věnuje literárnímu dokumentu, takže už mj. zachytila skutečné příběhy o hornických vdovách nebo o řádových sestrách. Před nedávnem vydala knihu Lidi od kolotoče.

Před 2 týdny 21:43

Theodor Šimáček je novou nadějí světa opery

Student 3. ročniku Janáčkovy konzervatoře letos získal 2. misto v prestižní Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech a další dvě soutěže vyhrál. Mimořádně talentovaný zpěvák pochází z muzikantské rodiny.

Před 2 týdny 21:17

Hrát písničky populárních muzikantů jako kytarovou vážnou hudbu? Milan Bátor takhle hraje Beatles

Hostem je kapela Beatles, respektive Milan Bátor, kytarista a hudební recenzent, který písničky Beatles upravil pro svou sólovou klasickou kytaru. Album představí a pokřtí večer v hudebním Studiu 1.

Před 3 týdny 20:47

Práci sanitářky v nemocnici Žaneta Baránková vyměnila za rukodělnou výrobu

Žaneta Baránková se před časem rozhodla pro zásadní změnu profese. Svou práci sanitářky v nemocnici po narození dcery vyměnila za rukodělnou výrobu, takže svůj původní koníček povýšila na zdroj obživy. Pro materiál chodí do lesa a co v něm najde, přetvoří v umělecko-užitkové dílo.

Před 3 týdny 21:31

Vaření je jeho životní vášeň. Setkání s kuchařem Michalem Sokolem

Průvodcem nám bude profesionální kuchař Michal Sokol, který se téměř 20 let pohyboval v restauracích v Itálii a rozjížděl i bistro ve Washingtonu D.C. Vaření je jeho životní vášeň.

Před 3 týdny 21:17

Jeho domovem je už několik let dodávka. Záchranář na cestách Marek Balicki cestuje a pomáhá

Marek Balicki alias Záchranář na cestách je zdravotnický záchranář, zdravotní sestra, hasič a lektor zážitkové první pomoci. Odmalička má snahu pomáhat lidem, hlavně v krizových situacích. Miluje cesty po světě a opravdu se mu podařilo vyrazit na dlouhé putování.