Na cestách s Petrem Voldánem
NejnovějšíPřed 3 týdny

Poslechněte si podcast: Na lodi po Mekongu s „Vietnamistou“ Zdeňkem Porkertem. Jak přišel k přezdívce Bốc Phét, tedy Kecal?

Cestovatelská talk show pokračuje premiérovým pořadem, jehož hostem je tentokrát na slovo vzatý znalec Vietnamu Zdeněk Porkert. Na internetových sítích je známý jako "Vietnamista". "Kecal" s vazbou na někdejší ČKD Hradec Králové.

28:22

Na cestách s Petrem Voldánem

Vydává: Český rozhlas

Talkshow Petra Voldána a jeho hostů.

Web

29. srpen 2022 33:00

Vyprávění s nádechem dobrodružství i záhad. Návštěva u Lenky Vágnerové jako nakouknutí do Afriky

V dalším pokračovaní talk show Na cestách s Petrem Voldánem vás zvu nejen k poslechu zajímavého vyprávění, ale zároveň na cestu za hostem. S rozhlasovým mikrofonem jsme se vydali do Dvora Králové nad Labem za Lenkou Vágnerovou.

22. srpen 2022 33:16

5 pokusů a 5 zdolaných osmitisícovek aneb Na cestách po světě s horolezcem Janem „Trávou“ Trávníčkem

Bilance horolezce, ale i cestovatele, cyklisty - zkrátka tak trochu dobrodruha Jana Trávníčka je obdivuhodná. Host dalšího pokračování mé talk show "Na cestách" to ale vůbec nemá tak, že by se mu z těch horských velikánů zatočila hlava natolik, aby měl svět "u nohou". Což se leckomu stát může, přece jen jsou to výkony výjimečné.

15. srpen 2022 35:41

Samba je Rio, valčík Vídeň, za čardášem nejlépe do Budapešti, směje se tanečnice Veronika Lálová

Tentokrát hodinku "Na cestách s Petrem Voldánem" protančíme. Budeme putovat světem v rytmu jak samby, což je srdeční záležitost Veroniky Lálové, tak i jiných tanců.

8. srpen 2022 36:34

Z Trutnova do Ostravy a zpátky na hory. „Obcházení republiky“ po hřebenech kopců s Tomášem Jirmanem

Skutečně, především po horách - dokonce po hřebenech, bude další naše společné cestování. V pokračování talk show “Na cestách s Petrem Voldánem” jsme se vydali s mikrofonem za rodákem z Trutnova, dnes ale už na severní Moravě “zakořeněným” hercem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Tomášem Jirmanem.

1. srpen 2022 38:46

Má náš „turek“ něco společného s Tureckem? Putování po celém světě s pražičem kávy Jiřím Sýkorou

Tentokrát budu cestovat s Jiřím Sýkorou. Ten v Pardubicích pokračuje v rodinné tradici pražení kávy. Tak se vydáme hned do několika světadílů. Cílem budou kávovníkové plantáže, kde si prodejci kávy přímo na místě vybírají z různých druhů tu správnou, pro jejich zákazníky nechutnější.

25. červenec 2022 29:10

„Živel“ Pavla Jazairiová aneb Zážitky a postřehy zkušené novinářky, cestovatelky a spisovatelky

Tentokrát cestujeme doslova, ale abych to vysvětlil - vypravili jsme se totiž na cestu my. A s rozhlasovým mikrofonem jsme navštívili Pavlu Jazairiovou přímo u ní doma, v Poustce ve Frýdlantském výběžku.

18. červenec 2022 34:12

Ladislav Špaček začal doopravdy cestovat až s prezidentem Havlem. Do té doby neměl ani cestovní pas

Tentokrát jsme cestovali “po prezidentsku”. To proto, že jsme se s pořadem “Na cestách” vypravili za Ladislavem Špačkem. V Pardubicích měl přednášku o etiketě, známe ho také jako pedagoga i spisovatele, ale cestovali jsme světem s ním a s Václavem Havlem.

11. červenec 2022 38:41

Mořský vlk s přezdívkou Superkamikadze. Richard Konkolski, kapitán královny našich plachetnic Niké

Jestli byli pro spoustu kluků synonymem dobrodružství někteří naši cestovatelé, kosmonaut nebo horolezci či mořeplavci, pak do tohoto seznamu bezpochyby patří Richard Konkolski. A jestli si já pod slovním spojením mořský vlk - obrazně označujícím chlapa ošlehaného větrem, slanou vodou moří a oceánů, který si poradí s běsněním přirody - představuji někoho konkrétního, pak to je právě náš legendární mořeplavec.

4. červenec 2022 30:11

Jeden host a přitom přišli hned tři. Martin Klásek propůjčil svůj hlas dvěma světoznámým loutkám

Na cestách s Petrem Voldánem byl tentokrát Martin Klásek, majitel hlasu dvou světoznámých loutek, a pochopitelně osobně i Spejbl a Hurvínek. V pondělí 4. července po 18. hodině jsme cestovali i s dřevěnými světoběžníky, kteří už promluvili ve čtyřiadvaceti jazycích.