Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Na Liberecku pokračují žně. Plné ruce práce kvůli tomu mají například zemědělci ve Svijanském Újezdu

Po ozimém ječmenu se zemědělci v jižní části Libereckého kraje pustili do sklizně řepky. Pak se chystají se na pšenici a další plodiny. Se zemědělci farmy Agro Rubín mezi kombajny natáčela redaktorka Jana Švecová.

02:00

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Včera 02:31

Město Liberec poprvé draží autovraky odtažené z ulic

Patnáct aut bez klíčků a dokladů draží liberecký magistrát 10. srpna od 9 hodin. Jde o vozy s propadlou technickou způsobilostí, které město nechalo odstranit z ulic, a majitelé se k nim nehlásí.

Před dvěma dny 03:15

Volby 2022: Volič musí prokázat totožnost, je čas zkontrolovat platnost průkazů

Do komunálních voleb zbývá zhruba měsíc a půl. Při nich lidé ve volebních místnostech musí prokazovat svoji totožnost jedním z průkazů. Co když ale zjistí, že u průkazu končí platnost… Jak je to s výměnou, zjišťovaly naše redaktorky.

Před dvěma dny 02:00

Největší domov seniorů v Libereckém kraji začal očkovat posilující dávkou vakcíny proti covidu-19

Pro Dům seniorů v libereckém Františkově tentokrát vakcíny nezajišťuje krajský úřad, ale praktický lékař. Většina zájemců by je měla dostat během druhého srpnového týdne.

Před třemi dny 03:32

Požár v Českém Švýcarsku: Ohnisek ubývá, jednu část Národního parku už hasiči předali jeho správě

Hasiči by zásah v Českém Švýcarsku mohli v následujících dnech ukončit. Situace se zlepšuje a část Národního parku už je pod kontrolou. Dál zasahují na ploše 154 hektarů. Informace z Hřenska předala reportérka Pavlína Nečásková.

Před třemi dny 03:19

Ve Smržovce začaly dopravní omezení a vlaková výluka, opravují tam železniční přejezd

S výrazným omezením dopravy musejí od 8. srpna 2022 počítat cestující ve Smržovce na Jablonecku. Začaly tam souběžně výluky v několika směrech. Na několik dní je uzavřená i hlavní silnice ze Smržovky do Jablonce nad Nisou.

Před čtyřmi dny 02:05

Z Labutího jezírka v liberecké zoo mizí voda. Může za to špatný stav nádrže

Liberecká zoologická zahrada plánuje opravu Labutího jezírka. To je totiž ve špatném stavu. Největším problémem je průsak odpadní štolou, kvůli kterému v jezírku ubývá voda.

Před pěti dny 02:03

Novou atrakcí liberecké zoo budou plameňáci od sklářských mistrů

Desítky skleněných plameňáků vznikají v těchto dnech ve sklárně v Kunraticích u Cvikova na Českolipsku. Už za několik týdnů budou nastálo zdobit libereckou zoologickou zahradu.

Před týdnem 03:08

V Jablonci nad Nisou začíná sklářský a bižuterní festival Křehká krása

Na čtyři desítky výrobců bižuterie, skla nebo vánočních ozdob se představí na přehlídce Křehká krása v Jablonci nad Nisou. V tamním Eurocentru začíná ve čtvrtek 4. srpna a potrvá až do neděle 7. srpna.

Před týdnem 02:06

Zájem o příměstské tábory libereckého Komunitního střediska Kontakt roste

O letní příměstské tábory libereckého Komunitního střediska Kontakt je stále větší zájem. Oproti předchozím letům museli pořadatelé zvýšit kapacitu tábora pro děti ze sociálně slabého prostředí na dvojnásobek.

Před týdnem 02:02

Liberec hostí mezinárodní tenisový turnaj. Jsou na něm i nejlepší čeští hráči

Tenisový turnaj Svijany Open s dotací téměř 47 tisíc eur, tedy necelý jeden milion korun, se až do neděle hraje v Liberci na kurtech U jezírka. Ani při devátém ročníku pak nechybí nejlepší čeští hráči současnosti.