Buchty
12. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Na kluky, nebo na buchty? Sportovních coming outů je jako šafránu. Bohužel

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly Štěpána. Přijel až z Brna, věnuje se závodně cyklistice, studuje trenérství a taky má hezké vlasy. O tom všem jsme se v podcastu samozřejmě bavili. A taky o tom, proč je pořád v některých sportech tak málo lidí, kteří by se otevřeně hlásili k LGBTQ+ komunitě.

42:46

Buchty

Vydává: Český rozhlas

Buchty jsou sofistikovaně neseriózní zábavný girl talk Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové. Podcast o všem a o ničem, co život naděluje a bere. Dvě moderátorky, které nemoderují, a občasný host, kterým může být i žena a který se občas dostane i ke slovu.

Web

Včera 35:21

Objímat stromy a zvířenu je někdy jednodušší než lidi

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly zpívající uklízečku Lucii Trinklovou, která popovídala o svém pohnutém životě, který zahrnuje mimo jiné policejní razii, práci gogo tanečnice a felení se stromy.

Před dvěma dny 35:16

Buchty čtou: Nepláče, ale úplně bezcitný není. Camusův Cizinec chce splynout s netečností světa

V sedmém díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně četl, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají kanonickou novelou Cizinec Alberta Camuse a tím, co byl největší hřích hlavního hrdiny, tedy úředníka Mersaulta.

Před týdnem 40:48

Najít lásku na internetu je jako hledat jehlu v kupce sena

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly Viky a Kateřinu, nejlepší kamarádky terapeutky, které se snaží najít lásku v tomu určených aplikacích.

Před týdnem 45:50

Buchty čtou: Buď krásná a vdej se! Pýcha a předsudek Jane Austenové není jen o plesech a panu Darcym

V šestém díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně četl, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají kanonickým románem Pýcha a předsudek Jane Austenové. Proč je toto dílo kultovní a jeho prvky se dokonce dostávají jako tetování na mnohá britská stehna?

Před 2 týdny 40:46

V Jižní Americe se na život nenadává, mohlo by to přinést neštěstí

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly publicistku, spisovatelku a krajanskou učitelku Markétu Pilátovou, se kterou probraly, jak tepe život v jižní Americe a proč je tam tak populární gulášek.

Před 2 týdny 33:51

Buchty čtou: Shopaholic Emma. Flaubertova Paní Bovaryová promarní život kvůli iluzím a cetkám

V pátém díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně četl, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají kanonickým románem Gustava Flauberta Paní Bovaryová a tím, proč černovlasá Emma takzvaně nefeelovala rutinu všedního dne.

Před 3 týdny 39:52

Učit cizince češtinu vyžaduje vynalézavost a lásku v srdci

Ivana a Zuzana tentokrát přivítaly Veroniku Jankulíkovou, která učí češtinu pro cizince a nebojí se o tom mluvit.

Před 3 týdny 36:52

Buchty čtou: Pochopit Kafku znamená luštit. Jak se neztrapnit na rande, když přijde řeč na Proměnu?

Ve čtvrtém díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně přelouskal, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají doslova kultovním dílem Proměna Franze Kafky a tím, jestli se dá povídka skutečně posuzovat podle děje, nebo spíš dle toho, co je mezi řádky.

10. květen 2023 45:40

Počítání kalorií je cesta do pekel. Tělo si pak řekne, že jídlo rovná se nebezpečí

Ivana a Zuzana tentokrát přivítaly praktickou lékařku Anetu Málkovou, která se zajímá o psychosomatiku a v minulosti se vypořádala s anorexií a bulimií.

9. květen 2023 44:12

Buchty čtou: Erben by se asi Gendermanem nestal, Kytice vám ale řekne, že mít rodinu není peříčko

Ve třetím díle minisérie Buchty čtou o knížkách, které všichni známe, ale málokdo je skutečně četl, se Ivana Veselková, Zuzana Fuksová a středoškolský pedagog Stanislav Zajíček zabývají kanonickým dílem Karla Jaromíra Erbena Kytice a tím, jestli si z něj máme pamatovat víc než „sviť, měsíčku, sviť, ať mi šije niť“.