- Podcasty
- Přímo z místa

Poslechněte si podcast: Na jeden den v prostějovské knihovně. Co se děje s knihou, než se dostane ke čtenáři?
Knihovny už neslouží pouze jako místo pro studium a zapůjčení knih. Tyto instituce mají stále větší vliv na kulturní život lidí v obci, ve které se knihovna nachází.
Přímo z místa
Vyrážíme s mikrofonem do terénu a přinášíme vám reportáže ze zajímavých míst Olomouckého kraje. Památky, příroda, lidé a zážitky. To vše viděné rozhlasovýma očima.
Na Libavé proběhlo letošní největší cvičení kybernetických a informačních sil zaměřené na zálohy
Rozehrávka fiktivní situace, kdy byla napadena východní hranice NATO, vytvořila problémy pro řešení. Jimi se ve své práci zdokonalují, zkoumají a vylepšují předpokládané postupy profesionálové i aktivní zálohy Armády České republiky. Spolupracují při tom se zástupci státní správy i samospráv.
Stavba obchvatu Bludova finišuje. První řidiči se po něm svezou možná ještě letos
Stavba obchvatu Bludova na Šumpersku patří k největším a nejsložitějším dopravním stavbám, které v současnosti vznikají v Olomouckém kraji. V současnosti se stavba blíží ke svému konci a možná se na ni první řidiči podívají ještě v roce 2023.
Vazební věznice Olomouc stojí v centru města. Jak to v ní vypadá? Nahlédněte s námi
Svému účelu slouží už od počátku dvacátého století. Určená je pro výkon vazby mužů, žen a mladistvých z regionu Olomouc, Prostějov, Kroměříž, Přerov, Svitavy, Šumperk a Zlín a výkon trestu mužů ve středním stupni a žen ve vysokém stupni zabezpečení.
Charita se stará o lidi bez domova: Nehodnotíme, pomáháme a držíme hranice, říká pracovnice
Naši procházku začínáme na olomouckém náměstí a na ulici, kde se setkáváme s lidmi bez domova i s rodiči s kočárkem, kteří hledají sociální bydlení, s prodejcem časopisu Nový prostor, se strážníky a s dalšími obyvateli.
Procházka po stopách historické těžby kaolínu na Vidnavsku vede přes lesy a louky až ke staré kapli
Ložisko kaolínu na Vidnavsku se dnes opět objevuje v novinových titulcích jako místo, kde se opět zvažuje obnova těžby, přičemž zpracování suroviny by probíhalo v Polsku. Reakce místních obyvatel jsou rozporuplné, byť těžba zde má dlouholetou tradici a ukončena byla teprve počátkem 90. let minulého století. Stopy po ní však v okolí najdeme dodnes.
Anglický park, který prochází do volné přírody. Tak vypadá novozámecký areál na Litovelsku
Novozámecký areál na Litovelsku patří k vyhledávaným turistickým lokalitám. Lichtenštejnové, kteří toto místo využívali jako letní sídlo, nechali upravit okolí svého zámku jako přírodní anglický park, který přechází do volné přírody. Dodnes tu najdeme i drobné romantické stavby.
Myslivci nejsou zelení mužíčci, kteří chodí se zbraní v ruce a jenom loví. Jejich záběr je široký
Českomoravská myslivecká jednota, která sdružuje české, moravské a slezské myslivce, letos slaví stovku. Na mnoha místech a různými způsoby.
Ludéřovská barokní sýpka se díky nadšencům stala centrem obce i otevřenou knihou její historie
Barokní sýpka v centru Ludéřova měla na počátku 21. století před sebou velmi temné vyhlídky. Chátrající budova měla být podle názoru místních zbořena, aby nehyzdila obec. Jenže, několika nadšencům se zdálo, že by bylo škoda prastarou budovu srovnat se zemí a tak založili spolek, který se rozhodl budovu zachránit. A tím začala anabáze, která umožnila nejen zachránit unikátní objekt, ale navíc i poodhalila část nejstarší historie Ludéřova.
Kroměřížský zámek 25 let od zápisu do seznamu světového dědictví UNESCO
Dnešní podobu Arcibiskupský zámek získal především v 17. století. V té době obnovoval biskupství zpustošené třicetiletou válkou biskup Karel z Lichtensteinu-Castelcorna.
Atletický klub Olomouc letos slaví devadesátiny. Pořád rosteme, těší předsedu Davida Uhlíře
Pokud budete mít někdy dojem, že se děti a mladí lidé vůbec nehýbou, sedí u počítačů a mrhají svým volným časem, zajděte si na olomoucký atletický stadion na třídě 17. listopadu. Je tam několik tribun, na které si můžete sednout a pozorovat dění na ploše.