Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Na hospodářském dvoře Kalec u Žihle našli restaurátoři barokní fresku a základní kámen

Barokní freska a základní kámen se našly při obnově hospodářského dvora Kalec nedaleko Žihle na severním Plzeňsku. Restaurátoři a štukatéři tam tento týden dokončují obnovu barokní omítky a stropů.

03:34

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 03:37

Obyvatelům Nepomuka a Dvorce by měl od kamionové dopravy ulevit nový silniční sjezd

Občany Nepomuka a především části Dvorec už několik let trápí těžká nákladní doprava, která míří do nedaleké průmyslové oblasti. Situace by se ale měla změnit. Naději představuje projekt nového silničního sjezdu.

Včera 02:11

Ve věku 83 let zemřela zpěvačka Naďa Urbánková

Ve věku 83 let zemřela v pátek večer zpěvačka a herečka Naďa Urbánková. Na facebooku o tom dnes informovala její dcera Jana Fabiánová. K uctění památky Nadi Urbánkové vysíláme v sobotu krátce po 20. hodině autorský pořad Honzy Macouna - Vzpomínku na Naďu Urbánkovou. A v neděli krátce po 16. a 22. hodině vysíláme Hvězdné návraty - vzpomínkovou reprízu pořadu Patrika Rozehnala věnovanou Nadě Urbánkové.

Včera 03:47

U Krašovic a Trnové má vzniknout kaolínový důl, lidé se bojí hluku i dopadů na životní prostředí

Hluk, prach a chybějící voda. I to patří k životu poblíž dolů. A přesně toho se teď obávají lidé z Krašovic a Trnové na severním Plzeňsku. V bezprostřední blízkosti obou obcí má totiž vniknout nový kaolínový důl.

Před dvěma dny 03:39

Škola v Holýšově musí kvůli nedostatečné kapacitě učit děti i v družině, čeká se na přístavbu

Někde řeší odliv dětí, jinde naopak jejich přebytek. Na Základní škole Holýšov na jižním Plzeňsku mají tolik žáků, že kapacita školy nestačí a některé třídy se musí učit ve školní družině.

Před dvěma dny 03:35

V Cebivi proběhly dodatečné volby, vedení obce převzali noví zastupitelé

Obec Cebiv na Tachovsku už nevede státní správce. Vládu v obci převzali dodatečně zvolení zastupitelé, kteří rozhodli například o tom, že starostkou bude Pavlína Jonášová.

Před třemi dny 00:37

Změna. Americká třída v Plzni bude v noci otevřená pro veškerý provoz

Zástupci vládnoucí koalice na plzeňské radnici se shodli na tom, že Americká ulice bude pro automobilovou dopravu zavřená pouze od 5 hodin ráno do 20 hodin večer.

Před třemi dny 03:57

Město Plzeň chystá rekonstrukci kulturního domu Peklo

Kulturní dům Peklo v Plzni se nachází v havarijním stavu a od roku 2018 je uzavřen. Nyní vedení města plánuje jeho rozsáhlou rekonstrukci.

Před čtyřmi dny 03:39

Plzeň otevřela TechTower, prostor pro inovativní podnikání

Plzeň na začátku února otevřela prostor pro inovativní podnikání – technologický park TechTower. Nabízí zázemí pro inovativní firmy i studenty.

Před čtyřmi dny 04:40

Začala doba masopustů, ten největší v Plzeňském kraji se bude konat v Postřekově

Městy a vesnicemi projdou po koronavirové pauze masopustní průvody bez omezení. Jen na Domažlicku se budou průvody s maskami konat zhruba na 30 místech. Ten největší masopust se tradičně uskuteční v Postřekově.

Před čtyřmi dny 02:35

Blíží se Mezinárodní den darování knih, lidé mohou udělat radost třeba pacientům v nemocnici

Lidé v Plzni mohou udělat radost darovanou knížkou mimo jiné pacientům v nemocnici. K Mezinárodnímu dni darování knih, který připadá stejně jako svátek zamilovaných na 14. února, pořádá Univerzitní knihovna Západočeské univerzity v Plzni sbírku.