8. květen 2022

Poslechněte si podcast: Na Havlovu amnestii nebyla společnost připravená, myslí si ex-kriminalista Mareš

Kdysi elitní vyšetřovatel pražské mordparty, dnes civilní zaměstnanec Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu. Josef Mareš se podílel nebo je přímo autorem projektů, jako jsou Případy 1. oddělení, cyklus Devadesátky, minisérie Docent a třeba taky výstava o komunistické perzekuci hokejistů v 50. letech.

26:44

Zálety Aleny Zárybnické

Vydává: Český rozhlas

To si nemůžete nechat ujít. Vypravte se s oblíbenou televizní moderátorkou každý týden na zálety!

Web

19. červen 2022 25:10

Je válka, řekla maminka. Pro povolání lékaře se profesor Beran rozhodl v roce 1968

Dlouhé roky pracoval v oblasti prevence, léčby a izolace extrémně nebezpečných nákaz. Věnoval se problematice těch zvlášť virulentních, jako je ebola, nebo antrax. Zabýval se klinickým vývojem očkovacích látek proti chřipce, lymské borelióze, klíšťové meningo-encefalitidě, tyfu a podobně.

12. červen 2022 29:04

Gočárová jsem i proto, že otec přestal platit alimenty, říká pravnučka architekta Gočára

Krev není voda a chci se přijmout taková, jaká jsem. S tím vším, co ve mně je. To říká žena, jejíž pradědeček z matčiny strany byl architekt Josef Gočár a z otcovy strany byli prarodiči spisovatelé Václav Řezáč a Ema Řezáčová.

5. červen 2022 29:10

Proč jsou Ležáky ty druhé? Na Lidicích si nacistické Německo udělalo PR

O Lidicích napsal dvě knihy, šestnáct let je čestným občanem této obce. Od roku 2020 je ředitelem Památníku Lidice, pod který spadá i památník Ležáky. Kromě toho vojenský publicista a historik Eduard Stehlík publikuje a pořádá výstavy. Byl hlavním odborným poradcem filmu Petra Nikolaeva Lidice.

29. květen 2022 26:29

Mám raději zvířata než lidi, přiznává herečka Kateřina Marie Fialová

Jestli o někom stoprocentně platí známé „Co tě nezabije, to tě posílí“, je to bezpochyby dnešní host. Oplývá talentem hudebním, pěveckým i hereckým. A taky tanečním. Je čtyřnásobnou mistryní světa a devítinásobnou mistryní České republiky ve stepu. Herečka Kateřina Marie Fialová.

22. květen 2022 24:34

Jana Peroutková o slzách v Událostech: Jsem prý ledová královna, ale v tu chvíli jsem se zlomila

Na ČT24 poprvé moderovala ve 24 letech. Od podzimu 2020 ji můžete vídat v Událostech, komentářích a v Událostech, tedy v hlavní zpravodajské relaci České televize. Když jí bylo 17, získala stříbrnou medaili na Mistrovství České republiky ve štafetě 4x400 metrů a kromě atletiky se věnovala i hasičskému sportu.

15. květen 2022 24:57

Daniela Drtinová: Myslím, že manipulaci a lež rozpoznám

Když ji posloucháte v DVTV jak vede rozhovory, máte pocit, že byly zodpovězeny ty nejdůležitější otázky. Když si přečtete její dva roky starou knihu, která se jmenuje Jako bych žila dva životy, napadá vás za každou větou tisíc otázek, na které byste chtěli znát odpověď.

14. květen 2022 00:17

Hlasujte v anketě Podcast roku pro Zálety Aleny Zárybnické

Už řadu let nabízíme ve vysílání Českého rozhlasu Pardubice pořad Zálety Aleny Zárybnické.

1. květen 2022 21:41

U nás je jedno, jestli jste zedník, nebo generální ředitel, říká boudař z Brádlerek Petr Bárta

Patří k nejstarším boudám v Krkonoších. První zmínka je z roku 1637. Leží v nadmořské výšce 1156 metrů nad Špindlerovým mlýnem, asi kilometr vzdušnou čarou od hlavního krkonošského hřebene. Z něj se sem dostanete po modré turistické značce, od Petrovky nebo Martinovky.

24. duben 2022 24:40

Horolezec Honza Trávníček: Doufám, že důchod strávím v Nepálu

Šestkrát stál na vrcholu osmitisícovky, je spoluzakladatelem první české hospody a kulturního centra v Nepálu. Organizuje sportovní závody, spravuje horolezeckou stěnu, byl manažerem hudební skupiny. A krom jiného nesdílí šovinistické názory, že holky do hor nepatří.