• Podcasty
  • Na férovku s Vavřincem Hradilkem
NejnovějšíPřed pěti dny

Poslechněte si podcast: Horolezec Marek Holeček: Při lezení po horách se nesoustředím na výkony, ale užívám si zážitky

Hostem talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je dobrodruh, výborný horolezec a dvojnásobný držitel zlatého cepínu Marek Holeček. Co říká o svém filmu a projektu Mára jde do nebe? Proč považuje horolezectví spíše jako umělecké dílo? Co pozitivně naladěného sportovce psychicky vyčerpává? Jaké podařené výstupy má za sebou? Poslechněte si celý rozhovor s bláznem zapáleným do horských oblastí.

34:11

Na férovku s Vavřincem Hradilkem

Vydává: Český rozhlas

Se svým hostem si povídá vodní slalomář, stříbrný medailista z LOH 2012 v Londýně a dvojnásobný mistr světa Vavřinec Hradilek.

Web

Před týdnem 30:34

Organizátorka Vltava Run Květa Látalová: Závodem se baví i obyvatelé vesnic, kde se závod běží

Hostem pravidelné čtvrteční sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je ředitelka štafetového běžeckého závodu Vltava Run Květa Látalová. Co běžci v týmu během necelých dvou dní na trase od pramene Vltavy až do pražského Braníku zažijí? Kde organizační štáb získal inspiraci k pořádání 360 kilometrů dlouhého běhu? Závod se koná 14. a 15. května a startuje ze šumavského Zadova. Budete také na startu? I kdyby ne, tak se navnaďte a poslechněte si celý rozhovor!

Před 2 týdny 27:23

Šéf házenkářů Ondřej Zdráhala: Těší mě daleko lepší komunikace mezi krajskými svazy a kluby

Hostem sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je bývalý reprezentant a v současnosti prezident Českého svazu házené Ondřej Zdráhala. Hráč, který působil na postu střední spojky a hrál mimo elitních českých celků i v Dánsku, Norsku, Německu, ale i v Kataru, se nyní pokouší spojit tuzemské házenkářské hnutí. Je podle něj angažování zahraničního kouče k reprezentaci správným krokem? Poslechněte si celý rozhovor s borcem, který chce pozvednout českou házenou!

Před 3 týdny 29:20

Trenér judistů Jaromír Ježek: V českém judu se nyní začíná prosazovat silná generace žen

Hostem sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je trenér judistů Jaromír Ježek. Borec, který ziskem bronzové medaile z mistrovství Evropy v Istanbulu v roce 2011 odstartoval úspěšnou éru českého juda. Kariéru zápasníka ukončil v roce 2017 a plynule přešel do trenérské role. Co vše musí řešit jako trenér českých reprezentantů? Proč je judo vhodným sportem pro děti? Poslechněte si celý rozhovor!

14. duben 2022 25:33

Boxer Vasil Ducár: Pro některé promotéry a manažery jsou čeští boxeři „masem do mlýnku“

Hostem sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je Vasil Ducár. Ve světovém žebříčku aktuálně nejvýše postavený český boxer se snaží prosadit mezi světovou špičkou. Jak vzpomíná na nedávnou krvavou bitvu o Interkontinentální titul WBA, kterou s Mikem Perezem prohrál? Proč už se tolik nepřipravuje na konkrétní soupeře? Jak pandemie covidu poznamenala tradiční sport? Poslechněte si celý rozhovor s "tvrďákem".

7. duben 2022 29:39

Lucie Charvátová: Určitě chci ještě závodit na světovém šampionátu v Novém Městě na Moravě

Hostem sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je česká reprezentantka v biatlonu Lucie Charvátová. Na olympijských hrách v Pekingu zajela nejlepší výsledek v individuálním závodě, kde skončila na 19. místě. Jak si užívá bronzová medailistka ze sprintu z roku 2020 z Anterselvy pozávodní volno? Co pro ni znamenala letošní olympijská sezona? Proč se chce zabývat sportovní diplomacií? Poslechněte si celý rozhovor se zkušenou biatlonistkou „Lúcou".

31. březen 2022 28:54

Libor Capalini: Disciplína jízdy na koni do moderního pětiboje rezolutně patří

Hostem sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je bronzový medailista z Athén 2004 moderní pětibojař Libor Capalini. Co v současnosti dělá mimochodem dvojnásobný medailista z mistrovství světa v individuálních disciplínách a nyní již pětibojařský trenér? Co ho připravilo o další starty pod pěti olympijskými kruhy? Jak se staví k připravovaným změnám, které by měly výrazně proměnit tradiční olympijský sport? To vše a mnohem více v aktuálním díle Na férovku.

24. březen 2022 24:39

Anna Serme: Squash je komplexní sport, který vyžaduje výbušnost i vytrvalost

Hostem sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je profesionální squashová hráčka Anna Serme. Čtyřnásobná mistryně ČR, účastnice nejprestižnější platinové úrovně PSA pro nejlepších 50 hráček světa a usměvavá sportovkyně vystudovala i konzervatoř. Jak to šlo dohromady v kombinaci s profesionálním sportem? Jak těžké je prosadit se mezi nejlepší světové hráče ve squashi? Poslechněte si celý rozhovor se současně 38. nejlepší hráčkou světa.

17. březen 2022 29:54

Jachtař Michal Krysta: Při závodě Transat jsem šestadvacet dní strávil bez komunikace s rodinou

Hostem talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je nadmíru všestranný sportovec Michal Krysta. Horolezení, paragliding, divoká voda a jachting. Všude tam je sedmatřicetiletý dobrodruh z Moravy jako doma. Jedním z jeho posledních velkých počinů je úspěšná účast na sólovém závodě přes Atlantik z Evropy do Karibiku. Adrenalinovou výzvu zvládl na vlastnoručně postavené plachetnici. Jak hodnotí svoje konečné druhé místo? Poslechněte si celý rozhovor s univerzálním sportovcem!

10. březen 2022 25:49

Anna Fernstädtová: Neřeším jestli jedu 120 nebo 140 km/h. Rychlost je součást našeho sportu

Hostem talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem byla krátce po olympijských hrách v Pekingu skeletonistka Anna Fernstädtová. I přes všechny komplikace dokázala pod pěti kruhy vybojovat výborné sedmé místo. Jak česká reprezentantka trávila čas po vrcholu sezony? Jak se zrodil její přesun z německého výběru do Čech? Co její začátky se skeletonem? Jak se naučila žít a sportovat s onemocněním cukrovky? Poslechněte si celý rozhovor se sympatickou závodnicí!