Svět zvířat
18. březen 2023

Poslechněte si podcast: Veterinární poradna: Na co si dát pozor při výchově štěňat a koťat?

Jak vypadá vědecký výzkum krmení pro psy a kočky? Co a jak často by měla konzumovat mláďata nebo co předložit patnáctileté kočičce, která hubne a co naopak psovi, který potřebuje váhu snížit?

21:47

Svět zvířat

Vydává: Český rozhlas

Žádné zvíře není tak malé, aby nám nemohlo být největším přítelem a žádné není tak velké, aby se nevešlo do našeho srdce…

Web

Před šesti dny 25:49

O životě v českých řekách s ichtyologem

Proč některé druhy ryb nenávratně zmizely, co je to bochnatka americká, proč se hlaváč černoústý zamiloval do labských břehů a jak to, že v Labi žijí i krabi?

Před týdnem 27:15

Veterinární poradna: kastrace a krmení psů

Svět zvířat tentokrát věnujeme opět veterinární poradně, tentokrát s MVDr. Lubomírem Vojtkem. Probíráme se ním důvody, kdy a proč je vhodná kastrace u fen i psů.

Před 2 týdny 30:45

Život hadů, gekončíků a varanů očima chovatele

Jaroslav Staněk se od dětství věnuje chovu různých terarijních zvířat – momentálně jich chová 23 druhů a koníček se mu stal i profesí – pracuje v Zooparku v Chomutově, kde má krom jiných tvorů na starosti společně s kolegou i nově zbudované meduzárium.

Před 3 týdny 24:02

O aktivitách a působení útulku pro kočky Fousek v Krupce

Zapsaný spolek Fousek v Krupce se stará o kočky a Vladimír Pergler a Ivana Hájková přišli vyprávět o činnosti i odpovídat na dotazy posluchačů.

19. srpen 2023 22:07

S Janou Kymrovou o úpravě srsti, výživě a střihání našich domácích mazlíčku

Péče o psí srst je zvláště v parných dnech důležitá. „Úplné ostříhání ale rozhodně není ku prospěchu,“ dodává Jana Kymrová, která má bohaté zkušenosti v tomto oboru.

12. srpen 2023 25:44

Veterinární poradna s Janem Křečkem

Jsou zvířata inteligentní a umí vážně psí komisař Rex řešit případy? Nejen to probíráme s veterinářem Janem Křečkem.

5. srpen 2023 23:08

Se včelařem o včelách, práci kolem nich a o tom, jak vypadá včelařův rok

Jak vypadá včelařův rok, o tom nám bude vyprávět dlouholetý včelař Petr Caba ze Žalan.

29. červenec 2023 23:30

Jak správně krmit naše domácí mazlíčky? Rozhovor s odborníkem na stravování psů a koček

Čím krmit vašeho domácího mazlíčka? Dají se krmivem vyřešit některé psí alergie? Jaké jsou nejčastější mýty o psí stravě? Čemu se vyhnout při přípravě potravy pro vašeho mazlíčka? Co pes smí a nesmí jíst? Nejen o tom si povídáme s veterinářem a předním českým odborníkem na stravování psů a koček MVDr. Leošem Železným.

22. červenec 2023 23:54

Prázdniny v děčínské zoo nabízejí mnoho zajímavého

Jak si děti užily noc v děčínské zoo? Jaká hra se bude hrát v příměstském táboře a také jak probíhal hon na „útěkáře“? Nejen o tom se bavíme s tiskovou mluvčí zoo Alenou Houškovou.

15. červenec 2023 24:49

Chov krajt královských a na co se připravit

Hostem Světa zvířat je zkušená chovatelka terarijních zvířat Petra Svobodová. Probíráme s ní především rozmnožování a chov krajt královských.