Na cestách s Petrem Voldánem
21. březen 2022

Poslechněte si podcast: Na cestách s prvním profesorem hry na kytaru v Česku Štěpánem Rakem. Navštívil už 74 zemí světa

Stačí asi jen slyšet jméno Štěpán Rak a většina z vás si okamžitě vybaví charismatického muže s kytarou. Možná ale už méně lidí ví, že známý kytarista, skladatel a pedagog se stal i prvním naším vysokoškolským profesorem hry na kytaru.

27:14

Na cestách s Petrem Voldánem

Vydává: Český rozhlas

Talkshow Petra Voldána a jeho hostů.

Web

Před šesti dny 33:11

Stále neobjevené Skotsko. S Petrem Voldánem za Robinsonem, husitou, Nessie, whisky i šperky z vřesu

Poslední lednové vydání pořadu Na cestách s Petrem Voldánem zahajuje novinku - každé poslední pondělí v měsíci bude v několika ohledech jiné. Především půjde o veřejnou nahrávku pořadu. Ve spolupráci s Muzeem východních Čech v Hradci Králové a kavárnou v tomto unikátním prostoru budu připravovat cestopisné vyprávění nejen pro vás posluchače, ale také pro účastníky nahrávky.

Před týdnem 32:58

S jazzem až do Jihoafrické republiky aneb Na cestách se zpěvačkou Barborou Tellingerovou

Zpěvačka a hudební pedagožka Babora Tellingerová prožila padesát let na jihu Afriky. S rodiči tam odešla jako malé děvče a tak není divu, že občas v rozhovoru hledá česká slova. Impulzivní a bezprostřední žena ale občas o to trefněji charakterizuje zkušenosti a zážitky ze života v Jihoafrické republice i cest kontinentem.

Před 2 týdny 32:29

10 rodů a spousta cest. Do světa za modrou krví s Františkem Kinským v třetí řadě televizního cyklu

Potomek jednoho z nejstarších českých šlechtických rodů František Kinský putoval s televizním štábem v uplynulých několika letech po stopách dalších deseti aristokratických rodů, aby připravili už třetí pokračování populárních dokumentů. A tak jsem se s Františkem Kinským sešel znovu u mikrofonu pořadu Na cestách s Petrem Voldánem, abychom navázali na naše rozhlasové výpravy.

Před 3 týdny 33:35

Na cestách se Zdeňkem Vackem, který se vydal autem ve stopách cestopisů spisovatele Karla Čapka

Možná by mělo další vydání pondělní rozhlasové talk shov o cestování mít přesnější titulek. Například "Po stopách málo známých cest spisovatele, novináře, dramatika a překladatele Karla Čapka". Vydáme se totiž především do Švýcarska, kam vyrazil Karel Čapek dvakrát autem.

2. leden 2023 29:28

Cestovatelský kufřík Petra Voldána aneb Co vše uslyšíte v pořadu „Na cestách“ v průběhu roku 2023

Otvíráme další rok cestovatelské talk show a proto jsem pro první letošní vydání pořadu zvolil formu jakéhosi "jízdního řádu" nebo chcete-li itineráře některých pozvaných hostů a témat pro rok 2023. Přičemž jednou z hlavních novinek vlastně je informace, že se mnou a hosty budete letos v pořadu "Na cestách" putovat světem i po naší zemi každé podělí.

26. prosinec 2022 28:52

Akordeon a hudba bez hranic aneb S mezinárodní kapelou Razam nejen za slovanskými Vánocemi

V posledním letošním vydání pořadu “Na cestách s Petrem Voldánem” budeme cestovat světem nejen za různými zvyky, ale také třeba hudebními žánry. Se zpěvačkou a vůdčí osobností mezinárodního seskupení RAZAM Ivou Marešovou a Aliaksandrem Yasinskim, který hraje na akordeon si budeme povídat o výpravách za posluchači na koncerty nejen u nás.

12. prosinec 2022 33:27

Ze škváry na trávníky aneb Do světa s císařovnou fotbalu, naší legendární hráčkou Evou Haniakovou

Do konce fotbalového mistrovství světa v Kataru zbývá necelý týden. A tak jsem záměrně jako hosta pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem" pozval naši legendární fotbalistku Evu Haniakovou. Tak trochu i proto abych posluchačkám maličko kompenzoval okupování televizní obrazovky jejich mužskými protějšky jiným pohledem na hru s fotbalovým míčem.

28. listopad 2022 32:33

Jitka Ferbrová hledá přístup do jeskyně v horách ve Španělsku, ale z vody má přesto pořád respekt

Na cestách s doktorkou Jitkou Ferbrovou z Lázní Bělohrad. Protože od mládí milovala hory, rozhodla se prý pro studium medicíny, aby se dostala k Horské službě. Nastupovala ale na ARO v Jičíně. Láska k horám ji ale neopustila. Nicméně poté, co si vyzkoušela, jak “chutná” Mont Blanc nebo Matterhorn dobře ví, že i hory chtějí respekt.

14. listopad 2022 33:41

„Je to delší a o to horší cesta, nejen do Peru“. S Lukášem Zajíčkem o putování od Jaroměře do světa

V dalším pokračování pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem" jsem si k mikrofonu pozval Lukáše Zajíčka. Není to cestovatel profesionál, od střední školy - dřevařské a nábytkářské průmyslovky - byl jeho život spojený s truhlařinou. Dnes ve spojení s podnikáním. Nicméně cestovatelem je aktivním až vášnivým.

31. říjen 2022 26:57

Brouci v hlavě neurochirurga. Aneb nejen velké entomologické putování po světě s Vladimírem Benešem

Jeden z nejlepších světových neurochirurgů, nesmírně šarmantní (vítěz 26. ročníku ankety Českého rozhlasu), někdy značně přímočarý profesor Vladimír Beneš je mým dalším hostem v pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem". A hned musím předeslat, že skoro jedinou spojnicí s jeho náročnou profesí byl v úvodu setkání u rozhlasového mikrofonu můj odkaz na plné znějí jeho titulů.