Na cestách s Petrem Voldánem
NejnovějšíPřed pěti dny

Poslechněte si podcast: Ze školního kabinetu až na vrcholky And za tamní „královnou“ s Ivo Králíčkem a Petrem Voldánem

Doslova tak putujeme v dalším pokračování pořadu Na cestách s Petrem Voldánem. A to s Ivo Králíčkem, který na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové vyučuje biologii i matematiku a působí i na Katedře biologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové.

35:57

Na cestách s Petrem Voldánem

Vydává: Český rozhlas

Talkshow Petra Voldána a jeho hostů.

Web

Před 2 týdny 34:01

Nejen o fotografiích migrace milionů pakoní v Africe s „indiánem i lovcem“ Václavem Šilhou

Při poslechu dalšího pokračování pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem" budete asi muset víc pustit "na špacír" vaši fantazii a představivost. A nebo se v pravidelné podvečerní pondělní hodince na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové i ČRo Pardubice orientovat podle fotografií u tohoto textu na internetu.

Před 3 týdny 27:08

Z kempu Stříbrný rybník v Hradci Králové do celého světa! Petr Voldán a Jaroslav Pokorný vzpomínají

To byla cesta, kterou společně podnikli Petr Voldán a Jaroslav Pokorný při příležitosti Dne s Českým rozhlasem Hradec Králové. A připomněli si spolu s věrnými posluchači 100 let rozhlasového vysílání u nás.

21. srpen 2023 39:09

S mořským vlkem Rudolfem Krautschneiderem cestujeme po celém světě a taky jezdíme „prstem po mapě“

Rudolf Krautschneider je samorost. A tak mi připadá skoro příznačné, že kromě vášně pro plachetnice, moře a oceány, ho často můžete potkat v lese. Mořeplavec a dřevorubec je zajímavá kombinace. K té ještě musíme přidat další aktivity - stavitel lodí, spisovatel, ilustrátor, vydavatel.

14. srpen 2023 36:13

Na cestách s Janou Patkovou. V Kambodži odmítla ochutnat pavouky, v Turecku šla za mořskou pěnou

Zveme vás k dalšímu pokračování pořadu Na cestách s Petrem Voldánem - tentokrát se zkušenou cestovatelkou Janou Patkovou, která při putování světem také fotografuje nebo natáčí televizní dokumenty.

7. srpen 2023 35:07

Od baťůžkáře až k rozhlasu aneb Na cestách bez všech iluzí po celém světě s Miroslavem Konvalinou

S Mirkem Konvalinou se známe dlouho. I proto je tentokrát pokračování mého pořadu “Na cestách” trochu jiné. Řekněme občas osobnější, debata o cestování mezi bývalými kolegy, rozhlasovými zahraničními zpravodaji, se nese možná v konkrétnějším a do specifik novinářského cestování zasvěcenějším duchu.

31. červenec 2023 27:22

Partnerství psané historií aneb 960 kilometrů na kolech z Dolní Dobrouče do italského Rovereta

Z okresu Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji do nejsevernějšího italského regionu Trentino, to je trasa, po které budeme tentokrát putovat v pořadu Na cestách s Petrem Voldánem. A nebude to obyčejný výlet. Jak vám potvrdí v rozhovoru Lenka Winklerová a David Jakubec, dva z účastníků cesty mezi partnerskými městy Dolní Dobrouč a Marco, dnes už častí města Rovereto, znamenalo to totiž pro šest nadšenců překonat na kole úctyhodných 960 kilometrů.

24. červenec 2023 38:42

Na cestách s Miroslavem Náplavou: Pořád je co objevovat. Bez knížky a konvice na kávu neudělám krok

Živé vysílaní z budovy Českého rozhlasu Hradec Králové přivedlo k mikrofonu pořadu Na cestách s Petrem Voldánem cestovatelského „srdcaře" Miroslava Náplavu.

17. červenec 2023 30:37

Česko - svahilsko - masajský slovník je dílem Jiřího Rosy, Východočecha se srdcem Afričana

Na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové byl hostem pořadu Na cestách s Petrem Voldánem velvyslanec České Skalice pro Afriku, patron školy v Tanzánii, hudebník, „kioskář" od zámku v Ratibořicích a také muzejník Jiří Rosa.

3. červenec 2023 30:43

S cestovatelským kufříkem v Luhačovicích - nejen po stopách Čapka, Jiráska nebo Jurkoviče

Před letní dovolenkovou sezónou jsme se vydali na cestu skoro už prázdninovou i my. S rozhlasovým mikrofonem putujeme po Luhačovicích. Kam nejezdily jen zmíněné osobnosti s kořeny nebo vazbami na region východních Čech.

26. červen 2023 34:34

Na cestách s Petrem Voldánem a jeho cestovatelským kufříkem tentokrát do hodně pestré Jižní Koreje

Na vlnách Českého rozhlasu se tentokrát vypravíme do Jižní Koreje. Přesněji do Korejské republiky. Tak se stát oficiálně po rozdělení území na Korejském poloostrově jmenuje. Putováni to bude na vlnách Českého rozhlasu docela pestré - zavítáme do jedné z největších metropolí světa - do hlavního města Soulu, vydáme se ale i na ostrov Jeju nebo do horských klášterů.