Větrník - Host ve studiu
18. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Na Blues Alive se nám podařilo dovézt hned několik legend, je právem pyšný Ondřej Bezr

Hudební publicista a dramaturg šumperského festivalu přijel na rozhovor s dobrou zprávou, že 26. ročník je již tradičně měsíc dopředu vyprodán.

28:32

Větrník - Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Hodinová talk show, do které si zveme výjimečné osobnosti ze všech oblastí života.

Web

Včera 29:48

Věřím, že klienti hospice na Svatém Kopečku dostanou novou zahradu, říká Věra Zukalová

S pevnou vírou za slovy zakladatelky dobrovolnické organizace Dobré místo pro život stojí i další lidé, kteří jsou ochotní pomáhat druhým. Proč pomáhají? Třeba i proto, že: „Když je vám zle, najděte někoho, kdo potřebuje Vaši pomoc. Pomůžete tím i sami sobě,“ vysvětluje Věra Zukalová.

Před třemi dny 30:34

Olomoucká písničkářka Veronika Vičarová pořádá kurzy hlasového wellness

Potkávají se na nich moderátoři, začínající zpěváci, učitelé, herci, prostě lidé, kteří dávají svému hlasu pořádně zabrat a potřebují, aby je v žádné situaci nezradil. Veronika Vičarová je učí udržet si ho ve formě.

Před týdnem 25:48

Chci zlato z mistrovství Evropy a postup Skokanů do extraligy, říká baseballista Martin Schneider

Baseballová reprezentace se dokázala prosadit i v konkurenci absolutní světové špičky a výrazně k tomu přispěl i olomoucký nadhazovač, jinak profesí hasič.

Před 2 týdny 24:23

Už je náš, říkají o herci Miroslavu Táborském členové Divadla Járy Cimrmana

Zdeněk Svěrák potřeboval někoho, kdo by se s ním alternoval v představení Dlouhý, Široký a Krátkozraký. Oslovil právě Miroslava Táborského, který teď má v divadle už čtyři role. „Ke kulatinám jsem dostal na stoleček v šatně jmenovku, jakou mají zakladatelé Divadla Járy Cimrmana,“ těší ho.

Před 2 týdny 39:17

Krása dechové hudby je v její melodičnosti, tvrdí kapelník Boršičanky Antonín Koníček

Foukat do trumpety začal už jako kluk, k muzice v rodném Vlčnově ho přivedl tatínek, který hrával na první křídlovku. Přestože během působení v Armádním uměleckém souboru dostával v Praze spoustu skvělých nabídek, odmítal. „Jižní Morava, kroj a dechovka pro mě byly víc,“ vysvětluje, proč se vrátil domů.

Před 3 týdny 27:01

Plnit si sny a druhým lidem dát šanci na lepší život, říká Bronislava Paučková

Takové krédo naplňuje olomoucká galeristka, ale také podnikatelka, manažerka, dobrá duše řady charitativních projektů a mecenáška vzdělávání Bronislava Paučková.

Před 3 týdny 28:48

Brýle dokreslují tvář člověka, říká designér Jaroslav Trubač. Proč se do oboru tak zamiloval?

Čtvrt století navrhoval dioptrické, sluneční i lyžařské brýle v národním podniku Okula Nýrsko. „Já se do toho oboru úplně zamiloval,“ přiznává muž, kterému prošlo rukama okolo dvou a půl tisíce obrouček.

2. březen 2023 35:08

Když chodíte po světě s úsměvem na tváři, tak se vám to vrátí, říká cestovatel Tomáš Vejmola

Každý den na cestách je pro něj dobrodružstvím. Každý den zažívá věci, které nelze naplánovat. Mnohé překvapí a mnohé můžou být nebezpečné. O svých zážitcích hranický cestovatel Tomáš Vejmola přednáší, točí filmy, píše knihy.

27. únor 2023 27:30

Má republikové tituly ve víceboji, přesto Barbora Zatloukalová nerada běhá. Proč s atletikou sekla?

„Vždycky tím všechny pobavím,“ směje se. Má prostě raději technické disciplíny. Poslední halový titul získala v únoru letošního roku v pražské Stromovce, nasbírala 4 074 bodů. Na překážkách vylepšila svůj osobní rekord časem 8, 73 sekundy.

22. únor 2023 28:31

Špičkový fotbal se dá hrát i bez jedné ledviny, dokazuje obránce Sigmy Vít Beneš

O víkendu odehrál v Liberci 300. ligový zápas a vstoupil tak do Klubu legend. Navíc v neděli proti Pardubicím oblékne posté dres Olomouce.