Zelené světy
21. duben 2023

Poslechněte si podcast: Na balkonech unikátního zeleného mrakodrapu roste 135 stromů, 1600 keřů a 8600 trvalek

Dnes už není žádným tajemstvím, že zeleň v lidských sídlech velmi pomáhá vylepšovat mikroklimatické poměry. Sázení stromů v blízkosti domů není luxusem, mělo by být samozřejmostí. Někteří architekti jdou ale ještě mnohem dále, lépe řečeno výše.

19:42

Zelené světy

Vydává: Český rozhlas

Kouzelný svět rostlin, zahradní architektury i zahradnických novinek.

Web

Před pěti dny 38:10

Poradna pro zahrádkáře a pěstitele

Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.

Před týdnem 25:01

Jak nadchnout děti pro zahradničení a jak správně zazimovat fuchsie

Jak dostat děti do zahrady, zabavit je a ukázat jim, že zahradničení není jen o pletí záhonů? Poradíme v magazínu Zelené světy. Také připomeneme, jak správně zazimovat fuchsie a vezmeme vás do neobvyklé holandské zahrady. K poslechu zvou Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

Před 2 týdny 24:51

Návštěva dendrologické zahrady v Průhonicích, experimentální trvalkové záhony a živé ploty

Návštěva dendrologické zahrady v Průhonicích, experimentální trvalkové záhony a živé ploty. To všechno naplní magazín Zelené světy, který připravili Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

Před 3 týdny 21:32

Jak správně pěstovat kaktusy a kiwi a návštěva zahrady mnoha stylů

Jak správně pěstovat kaktusy, jak je zalévat a správně zimovat. To je jedním z témat magazínu Zelené světy. Dále vás vezmeme do zahrady mnoha stylů a povíme víc o pěstování kiwi. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

3. listopad 2023 38:14

Poradna pro zahrádkáře a pěstitele

Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.

27. říjen 2023 21:22

Skleník, který připomíná malý chrám, je chloubou botanické zahrady v městečku Mety ve Francii

Navštívíme botanickou zahradu ve francouzském městečku Mety. Společně vstoupíme do skleníku, který připomíná malý chrám. Cestou mineme svídu spornou, kterou vám představíme. Dojde i na výhody a možnosti zapěstování vícekmenných rostlin. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

20. říjen 2023 27:19

Rady pro výsadbu cibulovin, návštěva jiřinkové zahrady a zajímavosti o barvách rostlin

Máte už nakoupené cibuloviny? Je nejvyšší čas obstarat si hlízy a pomalu se připravit k jejich výsadbě. Pomůžeme vám s tím v magazínu pro zahrádkáře Zelené světy. Také vás vezmeme na výlet do jiřinkové zahrady a povíme, o čem vypovídá barva rostlin. K poslechu zvou Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

13. říjen 2023 26:32

Rady a tipy pro pěstování okrasných druhů trav

Pěstování okrasných druhů trav rozebere magazín Zelené světy pro milovníky zahradničení. Autoři Hanka Šoberová a Pavel Chlouba vyberou hlavně ty, které bývají nejhezčí v podzimním období.

6. říjen 2023 32:16

Poradna pro zahrádkáře a pěstitele

Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.

29. září 2023 24:34

Tipy pro úspěšné pěstování vřesů a zelené hnojení

Nejpopulárnější rostlinou podzimu jsou vřesy. V magazínu Zelené světy proto nabízíme pár zajímavostí o vřesech a triky, jak je úspěšně pěstovat. Dále vysvětlíme, co je a jak funguje zelené hnojení, a odpovíme na posluchačské dotazy. K poslechu zvou Hana Šoberová a Pavel Chlouba.