Alex a host
12. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Myslím, že v nejlepším se má přestat, říká o seriálu Sex ve městě dabérka Carrie Lucie Juřičková

Jejím hlasem promlouvají desítky postav v zahraničních filmech a seriálech. Jako herečka se do paměti diváků vryla rolí Sáši v legendárních Básnících a řadu let se také objevovala v seriálu Ulice. Nejblíže má ale k divadlu.

24:53

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Před dvěma dny 28:53

Nazpívat písničky z pohádek byl můj sen. Na Štědrý den ještě nadělíme videoklip, říká David Deyl

Zpěvák a skladatel David Deyl se letos rozhodl vzdát hold českým pohádkovým písničkám. Ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu nahrál album Kouzelné melodie s podtitulem Písničky z českých pohádek. Posluchači se tak můžou těšit na české klasiky v novém orchestrálním podání.

Před šesti dny 27:44

Když se někde vraždí, tak má svět křičet, říká spisovatelka Eva Erbenová. Sama přežila holocaust

Spisovatelka a ošetřovatelka, která přežila Terezín, Osvětim i pochod smrti, žije trvale v Izraeli. Teď v 93 letech opět zakusila válku, kvůli které se vrátila do Česka.

Před šesti dny 27:13

Hynek Bočan: Hláška „Máchale, spadlo ti to“ ve scénáři nebyla. Při natáčení ji vymyslel Petr Nárožný

Svatební cesta do Jiljí, Záhada hlavolamu, Zdivočelá země nebo pohádka S čerty nejsou žerty. Jen krátký výčet děl, kterými nejen českou kinematografii obohatil scenárista a režisér Hynek Bočan.

Před týdnem 27:52

Advokát Tomáš Sokol: Ne každý dokáže u fotografií z pitvy svačit jako já

Často zastupuje mediálně ostře sledované osoby, přednáší na vysoké škole, u fotek z pitvy svačí a doma má zakázáno dívat se na kriminálky.

Před týdnem 26:36

Josef Melen: Dětství a s ním hit Né, pětku né jsem uzavřel v roce 2012. Přišel čas na novou desku

V roce 1984, kdy nazpíval hit Né, pětku né, mu bylo deset let. „Ta písnička se vysílá v podstatě celých 40 let, znají ji maturanti, ale i školáci.“ Josef Melen po letech připravil novou desku.

Před týdnem 26:43

Jana Švandová: StarDance vás ovlivní na celý život. To je vzpomínka, která se nevymaže

Jana Švandová má na kontě stovky rolí, ať už v divadle, filmu či seriálu. Natáčela i v zahraničí a je označována za jednu z našich nejkrásnějších hereček. Původně přitom chtěla být archeoložkou.

Před týdnem 27:16

Petr Arenberger: Kapavka se ze zákona hlásit musí, ale HIV jen se souhlasem pacienta

Prospěje naší kůži odpočinek od sluníčka přes zimu? A jak jsme na tom s výskytem pohlavních chorob, o kterých se v posledních letech skoro nemluví?

Před 2 týdny 27:40

Lidé rozpoznají starožitnosti intuitivně. Cenné věci už dnes u popelnic neleží, říká Simona Šustková

Simona Šustková je viceprezidentkou Asociace starožitníků a v oboru už pracuje třicet let. „Umělecké věci jsem měla ráda odjakživa. A i když už mi pod rukama prošlo spoustu věcí, tak dodnes pociťuju radost, když objevím něco hezkého, co jsme třeba ještě neměli,“ říká v pořadu Alex a host.

Před 2 týdny 22:58

Arnošt Goldflam: Jsem spokojen, když nepřichází katastrofa. Nejsem typ šťastného člověka

Ve svých 76 letech stále hraje v divadle, režíruje, vyučuje a píše knihy i dramatizace. Říká o sobě, že je pozitivně naladěný pesimista a typický je pro něj bílý plnovous a kulaté brýle.

Před 2 týdny 26:44

Baví mě rozhodit lidi z komfortní zóny, ale jako Phoebe to neumím, směje se Stanislava Jachnická

Znáte ji především z dabingu. Jejím hlasem promlouvá například ztřeštěná Phoebe z kultovního seriálu Přátelé. V počátcích dabování si ale na svůj hlas musela napřed zvyknout.