NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Je pro českého režiséra těžké se dostat do Hollywoodu? Musel by mít v ruce něco neuvěřitelného, říká režisérka Hana Hendrychová

„Myslím si, že když někdo přijde s něčím úžasným, jako byl třeba Matrix, tak se prosadit dá. Pro českého režiséra je ale cesta do Hollywoodu těžká, dostat se přes všechny ty dveře je hodně nereálně. Hollywood funguje na doporučení,“ říká režisérka Hana Hendrychová, která byla hostem v Myšlení první ligy na Rádiu Z.

18:41

Myšlení první ligy

Vydává: Rádio Z

Hosté kouče, mentora a globálního stratéga Jana Mühlfeita o své cestě k úspěchu.

Web

Před týdnem 19:00

Tenisový reprezentant Lehečka: Plány na příští rok? Atakovat první stovku nejlepších hráčů

„Jsem strašně blízko, na druhou stranu strašně daleko, udělám ale vše pro to, aby se mi povedlo dostat se do nejlepší stovky,“ říká momentálně 142. hráč světa ve dvouhře a zároveň český reprezentant Jiří Lehečka, který byl hostem Rádia Z v pořadu Myšlení první ligy. 

Před 2 týdny 16:46

Podle atletky Lenky Masné se dnešní sportovci málo sebeobětují. Co by měli zlepšit?

Co se podle atletky Lenky Masné musí stát, abychom opět měli tak silnou generaci sportovců? „Celé je to v motivaci, bude to čím dál horší. Sportovci se málo sebeobětují, svět okolo jim nabízí daleko více možností,“ dodává Masná v Myšlení první ligy na Rádiu Z.

Před 3 týdny 20:19

Motto „být stále lepší“ je naší DNA, říká ředitel Miele pro ČR a SR Tomáš Abraham

„Sklony k leadershipu jsem měl už od dětství, na základní škole jsem byl například předseda třídy, nejvíc mě ovlivnil můj dědeček, byl to univerzitní profesor a předával mi zkušenosti.“ Podle ředitele Tomáše Abrahama na něj měla vliv i dřívější kariéra dráhového cyklisty. 

23. prosinec 2021 21:03

Chmela se k herectví dostal náhodou, pak působil v Národním divadle. Bylo to ohromující i svazující, vzpomíná

Igor Chmela je dnes známý herec, ale také zpěvák, fotograf a moderátor. K herectví ho přitom přivedla náhoda. Nejprve vystudoval průmyslovou školu železniční, následně šel na vojnu a pak pracoval jako traťový dělník. „Dělal jsem opravu železničního svršku, je to otřesná práce,“ říká Chmela. Po prvním neúspěšném pokusu dostat se na DAMU měl v práci na trati pokračovat. Přesto ho osud nakonec k divadlu zavedl. 

17. prosinec 2021 21:24

Kosmetiku si z medu a jogurtu vyráběla už na základní škole. Dnes má Drvoštěpová vlastní značku přírodní kosmetiky

Petra Drvoštěpová si už na základní škole doma vyráběla kosmetiku. Vztah k přírodě a pěstování bylin získala od své babičky. Později založila vlastní značku přírodní kosmetiky YAGE. „Dětství jsem trávila v Krkonoších a tam jsme pečlivě sbírali byliny. Brala jsem to, že je to norma,“ vzpomíná Drvoštěpová.

10. prosinec 2021 20:06

Že chci být návrhářkou, jsem si uvědomila ve druhé třídě. Oblékala jsem třeba Olgu Havlovou i Sněmovnu, říká Dagmar Vybíralová

Přes čtvrt století obléká řadu firem i osobností v Česku. Že se stane módní návrhářkou, měla Dagmar Vybíralová jasno od dětství. „Přesně vím, kdy jsem si to poprvé uvědomila – bylo to ve druhé třídě,“ vzpomíná. Jako stylistka pracovala pro Poslaneckou sněmovnu a oblékala také třeba Olgu Havlovou.

3. prosinec 2021 21:23

Josef Brabenec: Lidem dnes chybí hodnoty, mladým klukům zase vojna

Josef Brabenec je předseda představenstva ENBRA – firmy, která se specializuje na hospodárné nakládání s teplem, vodou a energií. Lidé dnes podle něj postrádají hodnoty, mladým klukům chybí vojna. „Když se dnes mladému člověku něco poručí, tak se psychicky zhroutí a hned by volal psychologa. Trénink a odolnost tu chybí,“ říká.

26. listopad 2021 18:15

Veronika Opršalová: Když se žena ve sportu do něčeho zakousne, věřím, že může být urputnější než muž

Česká olympijská nadace se zaměřuje na sportovce ve věku 6-18 let. Podle ní nesmí být sport výsadou bohatých. "Podporujeme děti, kterým ve sportování brání nedostatek financí, třeba z dětských domovů, z neúplných rodin nebo z úplných, kdy onemocněl jeden z rodičů. Je to bez ohledu na sporty a bez ohledu na jejich výkonost," vysvětlila v Myšlení první ligy manažerka nadace ČOV Veronika Opršalová.  

5. listopad 2021 18:16

Když fanoušci skandují mé jméno, mám husí kůži. Přál bych to zažít každému, říká fotbalový brankář Patrik Le Giang

Patrik Le Giang je fotbalovým brankářem Bohemians 1905. S fotbalem začínal v pěti letech. Do branky se ale poprvé postavil o čtyři roky později. „Byl jsem vždy nejmenší a nejhubenější. Jako nejmladšího mě dali do brány,“ vzpomíná Le Giang.